Hogwarts Legacy: Çıkış Tarihi, Oynanış, Hikaye ve Daha Fazlası

Hogwarts Legacy: Çıkış Tarihi, Oynanış, Hikaye ve Daha Fazlası

Uzun süredir konuşulan Hogwarts oyunu sonunda onaylandı

Gizemli bir Harry Potter oyununun fragmanının iki yıl önce sızdırılmasının ardından, Hogwarts Legacy nihayet Sony'nin son PlayStation 5 Showcase'inde onaylandı. Oyun, Wizarding World'de geçen bir açık dünya RPG'si olarak tanımlanıyor ve hayranlara en değerli fantezilerini benzersiz irfan içinde yaşama fırsatı veriyor.

Çıkış tarihi, oynanışı, hikayesi ve ortamıyla ilgili ayrıntılar da dahil olmak üzere Hogwarts Legacy hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Hogwarts Legacy çıkış tarihi

Hogwarts Legacy başlangıçta 2021'de bir noktada piyasaya sürülecekti, ancak son bir gecikmeden sonra 2022'ye kadar göremeyeceğiz. Bu, oyunu olabildiğince iyi hale getirmek için.

Oyun PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X ve PC için çıkacak. Bu nesiller arasındaki farklar arasında bekleyebileceğimiz grafiksel farklılıklar şu anda doğrulanmadı, ancak Hogwarts Legacy'nin PS5 ve Xbox Series X'te daha iyi görüneceğini söylemek muhtemelen güvenlidir.

Oyun Avalanche Software tarafından geliştirilmekte ve Warner Bros. Games tarafından yayınlanmaktadır. Avalanche Software daha önce Cars 3: Driven to Win'i geliştirmişti, bu nedenle Hogwarts Legacy, ölçek açısından onlar için büyük bir adım.

Warner Bros.'un E3'te görüneceği doğrulandı, ancak son zamanlarda hem Hogwarts Legacy hem de Suicide Squad'ın etkinlik sırasında gösterilmeyeceği ortaya çıktı. Bu yılın geri kalanında Hogwarts Legacy'yi göremeyebiliriz. Sony bu yıl büyük bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor olabilir ve The Game Awards oyunun ortaya çıkması için iyi bir yer olabilir. Aksi takdirde, ortaya çıkması için çok fazla yer kalmaz.

Hogwarts Legacy oynanış

Sony'nin PlayStation 5 etkinliği sırasında şirket, Hogwarts Legacy'ye ikinci bakışımızı açıkladı. Oyuna ilk olarak 2018'de sızdırıldığı zaman göz attık. Orijinal fragmanı görmediyseniz, kesinlikle aşağıdan izlemeye değer.

Fragman

https://youtu.be/glG736Y0JTg

Bu fragmanda dikkat etmeniz gereken birkaç ilginç ayrıntı var. Oyuncuların yüz, ten rengi, göz rengi ve vücut tipi gibi şeyleri değiştirmelerine izin vererek karakter yaratmanın nasıl görüneceğini görebiliyoruz. Ayrıca, oyuncu karakterinin bir kapıdan içeri girmesi ve düşmanları delip geçmesiyle oyunun ne kadar acımasız olabileceğini de görüyoruz.

Bununla birlikte, karakter oluşturma menüsü "[Menu_Yüz]" ve "[Menu_SkinColor]" yazan bir metne sahip olduğundan, bu fragman muhtemelen hiçbir zaman halka gösterilmeyecekti. Bu, oyunun gelişiminde ilerleme kaydettiğini kanıtlamak için yalnızca dahili bir demo olduğu anlamına gelebilir. Sonuç olarak, neyin değişip neyin değişmediğini söylemek zor.

Neyse ki artık sızdırılan fragman hakkında spekülasyon yapmak zorunda değiliz; Eylül ortasındaki bir Hogwarts Legacy duyuru sunumu, oyunun ve ortamın bazı bölümlerini gösterdi.

Yeni fragman şaşırtıcı bir şekilde orijinaline benziyor ve bize dünyaya ve neler bekleyebileceğimize daha sinematik bir bakış sunuyor. Oyuncuları iksir demleme, yaratıkları evcilleştirme, belirsiz büyülerde ustalaşma, quidditch oynama ve dünyanın en güçlü cadı ve büyücülerinden bazılarının derslerine katılma konusunda kızdırır.

Reddit sayfasında r/HarryPotterGame'de bir kullanıcı, Hogwarts: Legacy için hayran yapımı bir yetenek ağacı tasarladı. Bu yetenek ağacı aslında Star Wars Jedi: Fallen Order'da kullanılana çok benziyor, hatta her ağacın altındaki runik metne kadar.

5vu5pk9yzb4akttmfow7ip-970-80-jpg.webp

Bu hayran yapımı beceri ağacında her bir beceri tam olarak geliştirilmemiş olsa da, görebildiğimiz, kullanıcının bir bukalemun gibi çevresine karışarak etkili bir şekilde görünmez olmasını sağlar. Kesinlikle Hogwarts Legacy'nin karmaşık bir yetenek ağacına sahip olduğunu umuyorum, çünkü oyuncuların karakterlerine daha kişisel bir bağlılık duymalarına izin verecektir.

Hogwarts Mirası hikayesi

Hogwarts Legacy, her şeyden önce oyuncu seçimi etrafında dönecek ve kullanıcının inanılmaz yeteneklerini dünyanın iyiliği için kullanmasına veya daha kötü ve uğursuz arzulara boyun eğmesine izin verecek. Görünüşe göre oyun, dünyayı yok etme potansiyeline sahip bir tür "antik sırrın" kilidini açan özelleştirilebilir bir karakter kullanacak.

Hogwarts Legacy duyuru fragmanı

h6scaexfc6edvkwhnzqsxh-970-80-png.webp

Hogwarts'a geç kabul edildikten sonra, oyuncu akranlarının çoğundan çok daha fazla “Antik Büyü” anlayışına sahip olduklarını keşfedecektir. Bunun gerçek sonucunun ne olacağını belirlemek zor, ancak tonlarca yan görev içeren büyük bir açık dünya görebiliriz.

DC Allen'dan (Comic Book tarafından kaydedilen) şimdi silinen bir tweet'e göre, oyunda öldürme yeteneğine işaret ediyor. Ayrıca "büyücülük dünyasında çok fazla kötülük meydana geldiğini" iddia ediyor, bu da oyuncuların kara büyü ile meşgul olabileceği anlamına gelebilir.

Ayrıca "J.K. Rowling'in oyunun yaratılmasında doğrudan yer almadığı" ve "J.K. Rowling'den yeni bir hikaye olmadığı" da doğrulandı. Ancak bu, oyunun varlığından satışlardan ve tanıtımdan kar elde edeceğini açıkça değiştirmiyor.

Jason Schreier, Hogwarts Legacy'nin "vücut, ses ve cinsiyet ("cadı/büyücü") tamamen ayrılmış, trans-kapsayıcı karakter yaratımına sahip olacağını" doğruladı. Özellikle, "Hogwarts Legacy geliştirici ekibinin bazı üyelerinin bunun için çok uğraştığını, Rowling'in konumundan rahatsız olduğunu ve çok fazla koydukları bir oyunda sahip olduğu etkilerden dolayı sarsıldığını" belirtti.

Hogwarts Legacy'de oyuncular, saygın okulun birçok heyecan verici yönünü araştırabilecekler. Dünya, oyuncuları 1800'lerin ortasına yerleştiriyor, muhtemelen oyuncunun yolculuğu birkaç yıl sürüyor. Sadece ikonik karakterleri ve yerleri keşfetmekle kalmayacak, oyun oyuncuları Hogwarts'ın ötesine taşıyacak.

Harry Potter'ın asasını ilk aldığı yer olan Diagon Yolu'nu ziyaret etmeyi çok isterim. Bunun gibi alanlar gençken benim için büyülüydü, bu yüzden onları sanal bir dünyada keşfetmek bir rüyanın gerçekleşmesi gibi geliyor, özellikle de mimariyi ve müziği doğru bir şekilde alırlarsa.

Hogwarts muhtemelen oyuncuların özgürce keşfedebilecekleri ve oynanamayan diğer birçok karakterle etkileşime girebilecekleri bir merkez alanı olarak hareket edecek. Oyunun, Persona 5'e biraz benzer bir yapı izlemesini, oyuncuların dünyadaki diğer karakterlerle ilişkiler kurmalarını ve belirli bir sihir okulunda becerilerini artırmak için hangi dersleri almak istediklerine karar vermelerini sağlamasını umuyorum.

Harry Potter, atmosferi sayesinde ikonik bir franchise. Hogwarts Legacy'nin gerçekten parlaması için, o sağlıklı ve fantastik hissi mükemmel bir şekilde yakalaması gerekecek.