Halo Infinite Çok Oyunculu Teknik Önizleme Geri Bildiriminden Sonra Çok Fazla İnce Ayar Alıyor

Halo Infinite Çok Oyunculu Teknik Önizleme Geri Bildiriminden Sonra Çok Fazla İnce Ayar Alıyor

Halo Infinite çok oyunculu teknik önizleme geri bildiriminden sonra çok fazla ince ayar alıyor.

Halo Infinite'in oynaması ücretsiz çok oyunculu bölümü, geçen ay ilk halka açık test oturumunu gerçekleştirdi ve Halo Insiders, AI botlarına karşı savaşma ve çok çeşitli silahları test etme fırsatı buldu. Şimdi, başka bir teknik önizleme ile birlikte, geliştirici 343 Industries, geri bildirime dayalı olarak çok oyunculu modda hangi ayarlamaların yapıldığını ayrıntılarıyla anlatan bir blog yayınladı. Aşağıdaki büyük değişikliklerin hızlı bir özetini alın.

Hareket izleyici (radar), eski Halo oyunlarına çok benzer şekilde çalışacak şekilde değiştiriliyor ve diğer tüm hareket biçimleri düşmanlara gösterilirken yalnızca çömelerek yürümeyi görünmez hale getiriyor. Teknik önizlemede, radarda yalnızca sprint göründü ve kör olmayı çok daha yaygın bir olay haline getirdi.

Bir diğer sıcak konu, oyuncuların rahatsız olduğu savaş geçişi ve ilerleme sistemleriydi, normal oyun seviyeleri ilerletmek için XP vermezdi ve sadece zorluklar verirdi. 343, "X Oyun Sayısını Oyna" gibi hedeflerle Günlük Mücadelelerin başlatılması için etkinleştirildiğinde, bu durumun düzeltilmesi gerektiğini, ancak hala konuyu incelemeye devam ettiğini söyledi.

Needler'ın sesi, eski Halo oyunlarında olduğu gibi daha "camsı" ve "kristalize" hissedilecek şekilde iyileştirildi ve Plazma Tabanca ve Yerçekimi Çekici seslerine de ulaşan bazı geliştirmeler yapıldı. Bunların devam eden sürümleri, daha fazla geri bildirim için bir sonraki önizlemede görünecektir. Çok oyunculu modda farklı ses türleri için ses seviyesi kaydırıcıları uygulamak için de çalışmalar yapılıyor.

Bot AI'ya da değinildi ve stüdyo, son derece hassas el bombası atışlarının ince ayar yapılacağını söylerken, her botun aynı rotayı izlemesi, yeterli ekipman kullanmaması ve rastgele hareketsiz durması gibi bazı sorunlu davranışlar düzeltiliyor.

Silah tatbikatları, alternatif atış modlarını daha iyi açıklamak için geliştiriliyor, hızlı silah takaslarını içeriyor, sınırsız bir zaman tatbikatı ekliyor ve sadece ateş etmekten daha fazla oyun sistemi için tatbikatlar yapıyor. Diğer değişiklikler arasında, hasar gördüğünde iyileştirilmiş Spartan kalkan okunabilirliği, daha hızlı Düşme Duvarı dağıtımı, kapatıldığında bile etkinleştirilen ekran sarsıntısı için bir düzeltmenin yanı sıra Madalya, HUD ve okunabilirliği ve sunumu iyileştirmek için menülerde iyileştirmeler yer alıyor.

halo-infinite-cok-oyunculu-teknik-onizleme-geri-bildiriminden-sonra-cok-fazla-ince-ayar-aliyor.jpg

343 Industries, bahsi geçen sistemlerde yapılan değişikliklerin ya lansman sırasında mevcut olacağını ya da karmaşıklıklarına bağlı olarak lansman sonrası güncellemeler olarak geleceğini söyledi. Her değişiklikle ilgili kapsamlı ayrıntıları ve tartışmaları içeren blog gönderisini burada görebilirsiniz.

Halo Infinite kampanyası ve çok oyunculu bölümler 8 Aralık'ta PC, Xbox One ve Xbox Series X|S sistemlerinde başlıyor, ancak henüz bir tarih açıklanmadı.