Half-Life 2 RTX topluluk remiks projesi duyuruldu

Half-Life 2 RTX topluluk remiks projesi duyuruldu

Oyun meraklıları için heyecan verici bir duyuruyla, topluluk remiks projesi Half-Life 2 RTX: Bir RTX Remix Projesi açıklandı.

Bu proje, tarihin en çok beğenilen oyunlarından biri olan Valve Half-Life 2'nin yeniden düzenlenmiş bir versiyonudur. Projeye, Half-Life 2'nin en iyi mod ekiplerinden dördü öncülük ediyor ve şu anda Orbifold Studios çatısı altında faaliyet gösteriyor.

Mod ekipleri, NVIDIA tarafından sağlanan ücretsiz bir modlama platformu olan RTX Remix'in en son sürümünü kullanıyor. Bu platform, Fiziksel Tabanlı İşleme (PBR) özelliklerine sahip materyalleri yeniden oluşturmak, Valve'ın Hammer editörü aracılığıyla ekstra geometrik ayrıntılar eklemek ve NVIDIA teknolojilerinden yararlanmak için kullanılıyor. Bu teknolojiler arasında GeForce RTX oyuncuları için benzersiz bir oyun deneyimi sunacak olan tam ışın izleme, DLSS 3, Reflex ve RTX IO yer alıyor.

NVIDIA'nın RTX Remix'i daha önce Valve'ın klasik oyununun yüksek kalitede yeniden uyarlaması olan Portal'ı RTX ile piyasaya sürmek için kullanılmıştı. Şimdi ise platform, en son proje olan Half-Life 2 RTX ile Half-Life 2'ye yeni bir soluk getirmek için kullanılıyor: Bir RTX Remix Projesi.
Half-Life 2 RTX topluluk remiks projesi

Half-Life 2 RTX: Bir RTX Remix Projesi henüz geliştirme aşamasındadır ve her yerdeki yetenekli mod yapımcılarını ve sanatçıları harekete geçirmek isteyen bir topluluk çabasıdır

Half-Life 2 RTX'teki neredeyse her varlık yüksek doğrulukta yeniden oluşturuluyor. Oyuna son teknoloji grafikler kazandırmak için tam ışın izleme kullanılıyor ve yenilenmiş sürümde ortalama dünya dokularında 8 kat daha fazla piksel ve kıyafet gibi varlıklarda 20 kat daha fazla geometrik ayrıntı yer alıyor. Oyun aynı zamanda gerçekçi ışık kırılması ve yansımasına sahip olup oyuncular için genel sürükleyiciliği artırıyor.

Half-Life 2 RTX: Bir RTX Remix Projesi henüz geliştirme sürecinin ilk aşamalarında. Ekip, projeye katılmak ve bu heyecan verici çabaya katkıda bulunmak için aktif olarak deneyimli modcular ve sanatçılar arıyor.

Kısa süre önce yayımlanan Portal: Prelude RTX, NVIDIA RTX Remix'in eski grafik kartları için performansı ve yol izleme kalitesini artıran yeni bir sürümünü kullandı. Bu optimizasyonlar ve geliştirmeler, NVIDIA DLSS 3.5'e yükseltmenin yanı sıra bu Sonbaharda RTX ile Portal'a getirilecek. Bu yükseltme, ışın izleme görüntü kalitesini iyileştirmek için yapay zeka kullanan Ray Reconstruction adlı yeni bir özellik sunuyor.

NVIDIA, RTX Remix'in erken erişim sürümlerini belirli mod yapımcılarıyla paylaşmaya devam edeceğini taahhüt etti. Bu sayede içerik oluşturucu araç seti ve çalışma zamanı daha da geliştirilerek oyuncular için mümkün olan en iyi oyun deneyimi sağlanacak. Half-Life 2 RTX: Bir RTX Remix Projesi, topluluk işbirliğinin gücünün ve modern oyun teknolojisinin potansiyelinin bir kanıtıdır.