Half-Life 2, Eş Zamanlı Oyuncu Rekoru Kırdı!

Half-Life 2, Eş Zamanlı Oyuncu Rekoru Kırdı!

Half-Life 2 Community, Eş Zamanlı Oyuncu Rekorlarını Kırmak İçin Birleşti.

Valve ve diğer oyuncuların oyununa adanmış 'youtuber'lar, dün bir araya gelerek 16.000'den fazla kişinin aynı anda oyunu oynamasını sağladı.

Half-Life 2'nin Kasım 2004'te mağaza raflarına (ve ayrıca Steam'de; dijital mağazayı başlatan oyundu) ulaşmasından bu yana neredeyse 17 yıl geçti. O zamandan beri, hem oyunun kalitesi hem de sayısız başlık için yayınlanan modlar, ateşli bir topluluğa sahip bir oyun haline geldi. Bununla birlikte, o anın en popüler oyunlarından oyuncu sayısı bakımından çok geride ve sadece onu tablolarda daha üst sıralarda görmenin verdiği memnuniyet için, Valve shooter topluluğu 14 Ağustos'ta yeni bir eşzamanlı oyuncu rekoru kırmak için katıldı.

Half-Life "Radiation Hazard" konusunda uzman olan youtuber, çağrıyı Temmuz ayında başlatmıştı. Bir Reddit gönderisinde Steam Grafikleri rekoruna atıfta bulunarak, "Ben ve birkaç kişi daha 14 Ağustos için bir etkinliğe ev sahipliği yapıyoruz. Şu anda Half-Life 2 için eşzamanlı oyuncu rekoru 6.882" dedi; Bu rekor Mart 2020'de Half-Life: Alyx'in galasıyla birlikte kırılmıştı.

half-life-2-es-zamanli-oyuncu-rekoru-kirdi.webp

12.953'ten 16.100'den fazla oyuncuya

Youtuber, "14 Ağustos'ta Half-Life 2'yi açıp bir veya iki saat oynayarak bu rekorun kırılmasına yardımcı olabilirsiniz." SteamDB veritabanındaki kayıt, Ocak 2012'de, topluluğun Valve'a baskı yapmak için bir araya geldiği ve çalışmanın destanın geleceği hakkında bilgi sağlaması için kurulan 12.953 oyuncuydu.

Her ne olursa olsun, hem Steam Grafikleri hem de SteamDB rekorları kırıldı. Steam Listelerinde 14.378 eşzamanlı oyuncuya ulaşılırken, SteamDB'de bu rakam 16.101'e ulaştı. Eurogamer tarafından bildirildiği üzere, Twitch'te diğerlerinin Half-Life 2 oynamasını izleyen yaklaşık 9000 izleyici vardı.