Guild Wars 2: End of Dragons oyunu 2022'ye ertelendi

Guild Wars 2: End of Dragons oyunu 2022'ye ertelendi

İlk lansmanının ardından 9 yıl geçmesine rağmen geliştiricisi tarafından sık sık güncelleme alması nedeniyle popülerliğini günümüzde halen devam ettiren Guild Wars 2 oyununun yeni serisi ertelendi. End of Dragons için biraz daha beklemek gerekecek, zira geliştirici ekip bu serinin 2022 yılına ertelendiğini duyurdu.

Aslında oyun severlerin beklentisi Guild Wars 2: End of Dragons serisinin bu yıl çıkması yönündeydi. Ancak ne yazık ki işler oyuncuların beklediği gibi gitmiş görünmüyor. ArenaNet blogunda yapılan açıklamada End of Dragons oyununun bu yılın son döneminde çıkması planlanmış ancak bazı nedenlerden dolayı çıkış tarihinin 2022 başına alındığı belirtildi. Ekibin bu gecikmeye neden olarak geçtiğimiz yılın gerçek dünyadaki zorlukları olduğunu belirttiği gözlendi.

Guild Wars 2: End of Dragons Çıkışı Ertelendi

Ancak oyuncular için bu erteleme haberinin ardından 27 Temmuz 2021 tarihinde Guild Wars 2: End of Dragons için geliştirici firmanın bir açıklama yapacağı bilgisinin resmi olarak doğrulanması sevindirici bir haber olarak beğeni topladı. Bu etkinlikte belki bir fragman veya oyunla ilgili özelliklerin açıklanması, hikaye, karakterler ve daha fazlasının duyurulması bekleniyor.

Ayrıca daha önce farklı bir oyun projesi için geliştirici ekipten 2016 yılında ayrılan Guild Wars 2 oyun direktörü Colin Johanson, stüdyo direktörü olarak ArenaNet'e yeniden katılacak.

Guild Wars 2: End of Dragons serisine geldiğimizde çıkış tarihi için belki biraz daha fazla süre bekleyeceğiz ancak özellikle 27 Temmuz etkinliğinde oyunla ilgili birçok bilgiye sahip olabileceğimizi düşünüyoruz.