GTA'nın Son Oyunu mu Çıkacak? RockStar Games'ten Şok Açıklama!

GTA'nın Son Oyunu mu Çıkacak? RockStar Games'ten Şok Açıklama!

Grand Theft Auto oyun serisine dair yeni açıklamalar yapıldı. RockStar Games'e ait Take-Two'nun CEO'sundan gelen açıklama şok etti. GTA serisi ne zaman bitecek? Oyuncuların merak ettiği soru yanıt buldu. GTA Trilogy ile ilgili değerlendirmeler yapılıyor.

GTA serisi, oyun camiasının yakından tanıdığı bir oyun olarak biliniyor. Bu zamana kadar seriye ait pek çok oyun yapıldı. Şimdi ise kullanıcılar bu maceranın nereye kadar devam edeceğini soruyor. RockStar Games'in başlattığı Grand Theft Auto hakkında yeni bilgiler elde edildi. RockStar Games'e bağlı olan Take-Two'nun CEO'sundan şaşırtıcı bir açıklama geldi. GTA 6 beklenirken yapılan bu açıklama tüm dikkatlerin oyuna çekilmesini sağladı. Bildiğiniz üzere James Bond film serisinin 50 yılı aşkın süredir devam ettiğini biliyoruz. Take-Two CEO'su öyle bir açıklamada bulundu ki oyuncular ne diyeceğini bilemedi. Metaverse evreninde de olması beklenen seriye dair son detaylar paylaşıldı.

GTA Ne Zaman Bitecek?

CEO'nun açıklamalarına bakacak olursak GTA serisinin uzun süre devam edeceği belirtiliyor. Açık dünya oyunları arasında kuşkusuz adından söz ettiren nadir yapımlardan biri oldu. Oyunun verdiği hissiyat, size ait karakter ile sınırsız eylemlerde bulunabileceğiniz yönünde. Elbette sınırlı hareket imkanı tanıyor. Ancak seriye dair her yeni oyunda gelişmiş özelliklerle karşılaşıyoruz. Bu nedenle Metaverse dünyasına katılmasıyla beraber oyunun yeni bir boyut atlaması söz konusu olabilir.

gta66.jpg

GTA Trilogy Çok Beğenildi

GTA Trilogy'in fiyatına rağmen ülkemizde de ilgi gördüğü belirtiliyor. 529 TL fiyat etiketiyle karşımıza çıkmıştı. Eski GTA oyunlarının birleşimi ve grafiklerinin gelişmiş hali duyuruldu. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan oyuna dair şu ana kadar yapılan incelemeler genel olarak olumlu yönde. GTA 6 çıkana kadar oyunun bir süre daha oynanması muhtemel. GTA 5'e gelen düzenli güncellemeler devam etmekte. Oyuncularına değer veren RockStar Games, elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Bir yandan da GTA Trilogy fiyat performans ürünü olarak pek göze çarpmamakta. Çünkü oyunun fiyatı fazla. Satın alınıp oynansa dahi değerlendirmelerde oyunun dezavantajı olarak fiyatı gösteriliyor.

GTA Serisi Hala Oynanıyor

GTA serisine ait ilk oyunlar günümüzde hala oynanmakta. Çeşitli modlarla desteklenen Sanandreas'ın bile çevrimiçi sunucularda oynandığı belirtiliyor. Rol yapma modları oldukça sevilmekte. GTA'nın geldiği son konuma bakacak olursak, oynayan oynamayan herkese bir şekilde hitap etmeyi başardı. RockStar Games'in en büyük serisi olduğu da belli oluyor. Şirkete ait oyun hesabı oluşturanların önemli bir kısmı GTA 5 oynamak için hesap açıyor. Tüm bunlarla beraber önümüzdeki yıllarda GTA oyuncu sayısının çok daha fazla artması muhtemel gözüküyor.