GTA V Genişletilmiş Sürüm Mart 2022'ye Ertelendi

GTA V Genişletilmiş Sürüm Mart 2022'ye Ertelendi

GTA V’in Gelişmiş PlayStation Sürümü Mart 2022’ye Ertelendi.

Rockstar'ın 2020'de Grand Theft Auto V için duyurulan nesil yükseltmesi, önceden planlandığı gibi artık bu yıl içinde inmiyor. Bugün Sony'nin PlayStation Vitrini sırasında, yeni geliştirilmiş ve genişletilmiş sürüm, ilk kez yukarıda görülen ve yeni lansman penceresini Mart 2022 olarak gösteren bir oyun fragmanı aldı.

https://youtu.be/VNbONMSObfs

Stüdyo, ani gecikmeyle ilgili olarak, "GTA V'yi en yeni nesil konsollara getirmekten son derece heyecan duysak da, oyunun cila ve ince ayar için birkaç ay daha geçmesi gerekiyor" dedi. "GTA Online'ın yeni bağımsız sürümü de dahil olmak üzere, Mart ayında PlayStation 5 ve Xbox Series X|S'e gelecek olan bu genişletilmiş ve geliştirilmiş sürümler hakkında daha fazla ayrıntıyı yakında paylaşmayı dört gözle bekliyoruz."

Ayrıntılar hala az olsa da, en son konsollara yükseltme, yeni konsolların SSD'leri sayesinde grafik iyileştirmelerinin yanı sıra çok daha hızlı yükleme süreleri anlamına geliyor. Bazı GTA Online arabaları, dünya veri yüklemesine daha hızlı ayak uydurabildikleri için bu SSD'leri kullanmak için de güçlendiriliyor. Tek oyunculu kampanyanın karakter değiştirme özelliği de, daha hızlı sürücüler sayesinde mevcut konsollarda olduğu gibi üstten görünüm aşamasına takılmadan sorunsuz olacak.

Daha önce de duyurulduğu gibi, Sony ve Rockstar arasındaki ortaklık sayesinde PlayStation Plus üyeleri, gelecek yıl yeni nesil sürüm çıkana kadar her ay bir milyon GTA parası kazanıyor. Ayrıca, yakında çıkacak olan GTA Online bağımsız sürümü, lansmandan sonraki ilk üç ayda PlayStation 5 sahipleri için ücretsiz olacak.