GTA United Artık Oynanamayacak! Rockstar Games GTA United'ı Kaldırttı mı?

GTA United Artık Oynanamayacak! Rockstar Games GTA United'ı Kaldırttı mı?

GTA United, uzun yıllardır GTA serisinin modlu hali olarak karşımıza çıkmaktaydı. Oyunun modlu olması ve çevrim içi oynanabilmesi ilgi çekiyordu. Ancak GTA United modu sahipleri artık oyunun oynanmayacağını duyurdu. Peki GTA United neden kaldırıldı?

GTA United Modu, uzun zamandır oyuncular tarafından sevilerek oynanıyordu. Ancak Rockstar Games'in bağı olduğu Take-Two, modun daha fazla kullanılmasını istemedi. Bir süredir pek çok konuda baskılar kurduğu belirtiliyordu. Modun işleyişi konusunda çeşitli engellerle karşılaşan GTA United yapımcıları, sonunda pes etti. Peki modun kaldırılmasının arkasında yatan sebep neydi? Rockstar Games neden bu tarz modların önüne geçmek istiyor? Oyuncular, bir süre sonra normal GTA sürümlerinden sıkılıyor. Çevrimdışı oynamak yerine online bir şekilde kullanıcılarla beraber vakit geçirmek istiyorlar. Ancak bu durumda da şirket çeşitli zorluklar çıkarıyor. Fakat modlar olmasaydı günümüzde GTA'nın bu kadar fazla hayranı ve aktif kitlesi olur muydu muamma.

gtaunited.jpg

GTA United Neden Kaldırıldı?

GTA United'ın kaldırılma nedeni oldukça ilginç. Take-Two şirketinin modlarla bir süredir arası iyi değil. Yıllardır çeşitli baskılar uyguluyor ve mod sahiplerinin modu kısıtlaması veya kaldırması için elinden geleni yapıyor. GTA'nın günümüzde bu kadar ilgi görmesinin en önemli nedeni daima taze kalmasıydı. Oyun için hazırlanan modlar ve çevrimiçi birlikte oynamalarının sağlanması GTA'yı değerli kılıyordu. Özellikle de GTA'nın online hali gelmemişken çeşitli modlar ve sunucular aracılığıyla oynanabilir olması çok konuşulmuştu. Uzun yıllar bu tarz modlar aktif kaldı ve kullanıcılar doyasıya eğlendi. Ancak GTA United'ın sonu geldi.

GTA United Online Oynanamayacak

GTA United modu yapımcılarının internet sitesi üzerinden yaptıkları açıklamada artık çevrim içi oynanmayacağı duyuruldu. Onun yeri modu oynamak isteyenler çevrim dışı yani tek kişilik oyun modu şeklinde oynayabilir. Bu da online oyunlara alışmış birisi için fazlasıyla zor olacaktır. Hayal kırıklığına neden olan bu gelişmeden sonra herkesin gözü kulağı Take-Two'dan gelecek açıklamadaydı. Modu severek oynayanlar şirkete tepkisini dile getirdi. Özellikle de sosyal medyada, kimseye zararı olmadığını belirttikleri GTA United'ın kaldırılması konusunda büyük bir topluluk bulunuyordu. Herkes eleştirel ve tepkili paylaşımlarını yaptı. Oyuncu grubunun GTA serilerine karşı ön yargı ile yaklaşabileceği ifade ediliyor.

Rockstar Games Modları Onaylamıyor!

Rockstar Games ve Take-Two'nun modlar konusunda sıkıntı çıkarmasından ötürü artık GTA United oynanamayacak. Aslında hali hazırda modun devamlılığı sağlanabilirdi. Ancak GTA United'ın geliştirilmesi için gerekli olan çeşitli modlar ve başvurular şirket tarafından kabul edilmiyordu. Hali hazırda pasif bir şekilde baskı kuran Rockstar Games, kendi zaferini elde etti. GTA 6'nın yıllar sonra çıkacağını varsayarsak GTA United'ın yokluğu bir hayli hissedilecek. Çünkü oyun yerine alternatif bir mod veya yeni bir oyun ortaya konulamıyor. Rockstar Games konuyla ilgili bir açıklama yapacak mı göreceğiz.