GTA: The Trilogy'de Oyuncuları Neler Bekliyor? Oyun Ne Zaman Çıkacak?

GTA: The Trilogy'de Oyuncuları Neler Bekliyor? Oyun Ne Zaman Çıkacak?

GTA: The Trilogy oyunu ile yeni bir dönem başlıyor. Rockstar Games'in geliştirmesini yaptığı oyunun konusu nedir? Oyundaki grafik, oynanış ve daha pek çok özellik merak edildi. GTA lll, Sanandreas ve Vice City Remastered haliyle geliyor.

Rockstar Games, almış olduğu bir karar ile GTA lll, Vice City ve Sanandreas'ı birleştirme kararı aldı. Üstelik bu üç oyunun bir arada olmasının yanı sıra iyileştirilmiş bir versiyonla karşılaşacağız. Dolayısıyla grafikleri daha da kaliteli ve çeşitli özelliklerle gelişmiş bir oyun umut ediyoruz. Şirket, bu konudaki çalışmalarını sıklaştırdı. Oyunla ilgili bazı bilgiler elde edildi. Remastered sürüm nedeniyle beklentiler düşük tutulsa da aslında sanılanın aksine bağımlısı olabileceğimiz bir oyun bizleri bekliyor. Peki GTA The Trilogy oyunuyla ilgili bilinmeyenler neler? En son oyunun 2004 yılında çıktığını varsayarsak her türlü geliştirme olumlu karşılanacak. Sanandreas'ın açık dünya oyununa sunduğu pek çok özellik, iyileştirilmiş hali ile gelecek. Fiyat bakımından da uygun olması muhtemel. Çünkü GTA 5 üzerinde kullanılan teknolojiler ve geliştirmeler bu oyunda yer almayabilir. Ayrıca GTA 5 pek çok alanda sıfırdan yaratılırken The Trilogy ise Remastered olarak karşımıza çıkacak. İki oyun arasındaki farkı bilerek inceleme yapmalıyız. Kararınızı verirken bunu da göz önünde bulundurmalısınız.

trilogy.jpg

GTA The Trilogy Özellikleri!

Oyunun özelliklerini incelediğimizde ilk olarak grafiklerin iyileştireceği gelişmesi bizi karşılıyor. Sanandreas'taki grafikler eski oyun motorları ile yapıldığı için çok daha kısıtlıydı. Özellikle de animasyon tarafının ne kadar eksik kaldığını görüyorduk. Şimdi ise kaliteli grafikler ve detaylara uzanan insan modelleri dikkat çekmekte. Oyuncular, daha canlı bir deneyim yaşamak istiyorlarsa The Trilogy'i deneyebilirler. Üstelik favori karakterlerin bir arada toplanacak olması çok sevindirdi. Bu sayede hikaye modunda bile hayallerinizi süsleyecek pek çok gelişme yaşayabilirsiniz. Oyunun en güzel taraflarından biri bu olacak. Diğer yandan oyuna çeşitli eklentilerin dahil olması muhtemel. Oynanış bakımından çok daha fazla alternatifi bulunan oyunda, görev yapmadan da gezip görebileceğiniz sürüyle özellik olmalı. GTA Sanandreas üzerinde bazı binalara ve mekanların kapısından rahatça girebiliyordunuz. Bu da oyun deneyimini heyecanlı hale getiriyordu. Çünkü bilmediğiniz alanlara girmek ister istemez oyun içerisinde keyif almanızı sağlamaktaydı. Şimdi ise bu alanların artırılması gündemde. Rockstar Games'in buna dikkat edeceğinden şüphemiz yok.

Daha Fazla Rol Seçeneği Olacak

Bir oyunu canlı ve gerçekçi kılan şeylerden biri de rol yapma seçeneğinin olması. GTA, bunu sağladığı günden bu yana daha fazla oynanır hale geldi. Ancak Remastered versiyonunda bu konuya özellikle değinilmesi bekleniyor. Çünkü rol yapma becerisi arttıkça karakterlerin daha çok sevileceği ve dolayısıyla oyunda geçirilecek vaktin de artacağı vurgulanıyor. Oyuncular, açık dünya oyunundan rol yapma üzerine de bazı geliştirmelerde bulunmasını istiyor.