GTA The Trilogy: Definitive Edition Nasıl Oynanır?

GTA The Trilogy: Definitive Edition Nasıl Oynanır?

GTA The Trilogy: Definitive Edition oyunu nihayet çıktı. 11 Kasım'da çıkan oyunun sistem gereksinimleri incelendi. RockStar Games'in yeni oyunu nasıl indirilir? Oyunu oynamak isteyenler Xbox üzerinden erişim sağlayabilir. 529 TL'lik oyuna dair detaylar...

GTA'nın uzun süredir beklenen oyunu GTA The Trilogy: Definitive Edition sonunda çıktı. Efsane seriye ait üç oyunun birleştirilmiş versiyonu oyuncularla buluştu. Oyunu indirmek ve satın alma işlemlerini gerçekleştirmek için neler yapmanız gerektiğine değineceğiz. RockStar Games, son zamanlara damgasını vuracak bir işle karşımıza çıktı. Oyun, her ne kadar remastered olsa bile yeniliklerle GTA 6 çıkana kadar kullanıcıları idare edecek. GTA 6 için çalışmaların sürdüğü ancak çıkış tarihinin önümüzdeki yıllarda olacağını belirtelim. O nedenle oyunun grafiklerinde gözle görülür bir gelişme yaşandı diyebiliriz. Teknik detaylar ne denli değişti bilinmiyor. Yani grafikteki değişimin haricinde oynanış ve hikaye ile ilgili hamle yapıldı mı onu inceleme ile göreceğiz. Oyunu direkt olarak satın almak isterseniz 529 TL ödemelisiniz. Ancak Xbox Game Pass sahibi olanlar ekstra bedel ödemeden oyuna sahip olabilecek. Bir yandan da ödeme işlemleri nasıl gerçekleşiyor bundan bahsedelim.

GTA The Trilogy Nasıl İndirilir?

GTA The Trilogy oyunu için Xbox'a girmeli ve arama kısmına oyunun ismini yazmalısınız. Daha sonra karşınıza oyun çıkacak ve onu satın almak için işlem yapacaksınız. Kredi kartı bilgileri ile gerekli işlemleri tamamladıktan sonra ödeme kısmı sona erecek. Oyuna sahip olmak bu kadar basit. Fakat 529 TL'nin Türkiye şartlarında biraz fazla olduğunu belirtelim. Bu nedenle oyunu satın alacak kullanıcı sayısı tahmin edilenin altında çıkabilir. Ayrıca bazı dijital oyun platformları zaman içerisinde oyuna indirim müjdesi de verebilir. Dolayısıyla bütçeniz yeterli değil ise bu indirimleri takip etmenizde fayda var. Xbox Game Pass'iniz var ise zaten direkt oynayabilirsiniz.

gtatrilogy.jpg

GTA The Trilogy Sistem Gereksinimleri

Minimum sistem gereksinimlerini incelediğimizde GTA 5 ile aralarında devasa bir fark görüyoruz. Dolayısıyla RockStar Games'in oyunun grafikleri konusunda fazlasıyla iddialı olduğunu belirtmek isteriz.

Minimum Gereksinimler

İşletim sistemi:Windows 10 64-bit
İşlemci:Intel Core i5-2700K ya da AMD FX-6300
Bellek:8 GB RAM
Ekran kartı:NVIDIA GeForce GTX 760 2 GB ya da AMD Radeon R9 280 3 GB
Depolama:45 GB boş alan

Önerilen Gereksinimler

GTA'nın yeni oyunu için önerilen gereksinimlere de göz attık. Gereksinimler, beklentilerin daha da üstünde gözüküyor. Oyunu tam anlamıyla deneyimlemek isteyenlerin sahip olması gereken bilgisayarın özellikleri oldukça yüksek olmalı. Ayrıca depolama alanı için 45 GB'lik bir boşluk bırakmanız gerekiyor.

İşletim sistemi:Windows 10 64-bit
İşlemci:Intel Core i7-6700K ya da AMD Ryzen 5 2600
Bellek:16 GB RAM
Ekran kartı:NVIDIA GeForce GTX 970 4 GB ya da AMD Radeon RX 570 4 GB
Depolama:45 GB boş alan