GTA 6 Çıkış Tarihi İçin Tüm Kaynaklar 2025 Yılını İşaret Ediyor

GTA 6 Çıkış Tarihi İçin Tüm Kaynaklar 2025 Yılını İşaret Ediyor

Geçen haftaki bir sızıntı Grand Theft Auto 6 serisinin 2025 yılına kadar çıkmayacağını bildirmişti. Bugünlerde ise bu haber birçok kaynak tarafından doğrulanırken GTA 6 çıkış tarihi konusunda oyuncuların çok daha fazla süre bekleyeceği konusunda hemfikir olundu. Ayrıca beklentiler hemen birçok kaynakta benzer şekilde ve modern bir Vice City şehrinin yer alması ve GTA Online 2 içinse Fortnite tarzı bir harita beklentisi de oldukça yüksek.

İlk olarak 27 Haziranda Battlefield ve Call of Duty sızıntılarını açıklayan Tom Henderson, GTA 6 hakkında da duyduklarını detaylandıran bir video paylaşmıştı. Henderson'a göre Rockstar, GTA Online için daha çok özgürlük istediğinden dolayı 80'li yıllar yerine modern bir Vice City olacağı, bunun da genişleyerek büyük bir harita olacağını ifade etmişti. Ayrıca çevrimdışı olarak oynanacak GTA hikayesinde ilk kez bir kadın karakterin de kullanılabileceği konusunda iddialar sunmuştu.

GTA 6 Çıkış Tarihi İçin Birden Çok Kaynak 2025'te Birleşti

Henderson'un iddiaları sonrası oyun sektöründe birçok kaynak durum araştırmasına gitmiş görünüyor. VideoGamesChronicle, kendi kaynaklarının bu iddiaları doğruladığını belirtirken Bloomberg'den Jason Schreier de Tom Henderson'ın videosunun kendisinin oyun hakkında duyduklarıyla uyuştuğunu ifade etti.

Yayıncı Take-Two, GTA 6 çıkış tarihi konusundaki söylentileri çürütmek adına bazı girişimlerde bulunsa da hatta Rockstar oyunlarının daha önce çıkacağını öne sürecek kadar ileri gitmiş olsa da maalesef GTA hayranlarının daha uzun yıllar GTA 5'e bağlı kalması muhtemel görünüyor.