Gravity Rush 2'nin Geliştirme Süreci Tamamlandı

Gravity Rush 2'nin Geliştirme Süreci Tamamlandı

SIE Japan Studio tarafından geliştirilen, SIEE'nin ise yayıncılığını üstleneceği serinin severleri tarafından merakla beklenilen Gravity Rush 2'nin geliştirme sürecinin tamamlandığı açıklandı.

Özel tarzıyla, benzersiz oynanışıyla bir platform oyununun verebileceği bütün özelliklere sahip olan rol yapma tabanlı yapım Gravity Rush ilk olarak PlayStation Vita'ya çıkışını gerçekleştirmişti. Daha sonra yenilenmiş sürümü ile birlikte PlayStation 4'e özel olarak çıkış yapan yapımın devam oyunu Gravity Rush 2, tahmin edebileceğiniz üzere PlayStation 4 için gelecek. Bir süredir geliştirme aşamasında olan Gravity Rush 2'nin yönetmeni Keiichiro Toyama, şahsi Twitter hesabı üzerinden attığı Tweet ve kısa bir oyun içi video ile birlikte Gravity Rush 2'nin geliştirme sürecinin tamamlandığını ve artık sadece çıkış tarihini beklemek gerektiğini duyurdu. Bu da oyunun bir kez daha erteleme almayacağının bir göstergesi diyebiliriz.

Gravity Rush 2'de Kat ve Raven aksiyona geri dönerek kaldığı yerden baş döndürücü maceralara adım atıyor. Önceki oyuna nazaran yeni oyuna Kat'ın bir adet yeni yeteneği bulunuyor. Yer çekimi değiştirme gücü ile birlikte yer çekiminin yönünü ve gücünü dilediğince değiştirebilecek. Öyküye dayalı maceralar, zorluklar ve korkunç canavarlarla dolu geniş bir dünyada keşfe çıkarak fizik kanunlarına hükmedebileceğiniz, düşmanlarınızı daha önce hiç görülmemiş şekilde yenmek için güçlerinizi farklı şekillerde kullanabileceğiniz, liderlik koltuğuna oturmak, değerli eşyalar bulmak veya hazine avına çıkmak için arkadaşlarınızla çevrimiçi olarak benzersiz oyunlara katılabileceğiniz Gravity Rush 2, PlayStation 4 platformuna özel olarak 18 Ocak 2017 tarihinde raflardaki yerini alacak.