Grand Theft Auto VI: Çıkış Tarihi Ne Zaman; İşte Tüm Detaylar

Grand Theft Auto VI: Çıkış Tarihi Ne Zaman; İşte Tüm Detaylar

Grand Theft Auto VI hakkında bildiğimiz her şey burada

Grand Theft Auto VI, PC'nin yanı sıra yeni nesil konsollara gelmesi beklenen en çok beklenen video oyunlarından biridir. Ancak geliştirme aşamasında olduğunu ve yeni nesil konsollar için çıkacağını gerçekten biliyor muyuz? Hayır.

Grand Theft Auto VI neredeyse resmi olarak onaylanırken, bir Kotaku raporu yönetimin Grand Theft Auto serisindeki bir sonraki oyun için bir plan hazırladığını ortaya koydu. Yani Rockstar en azından geliştirme sürecinde bir yerde. Ve Rockstar'ın düşündüğümüzden daha ileride olabileceğini öne süren birçok söylenti ve rapor var.

Grand Theft Auto VI hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şey burada.

Grand Theft Auto VI çıkış tarihi

Grand Theft Auto VI'nın gerçekten ne zaman piyasaya sürüleceği ve yeni nesil konsollar için zamanında gelip gelmeyeceği hakkında bir sürü söylenti var. Son gelişmeler herhangi bir gösterge ise, Grand Theft Auto VI'yı en az birkaç yıl daha görmeyebiliriz.

VentureBeat tarafından bildirildiği üzere Take-Two, önümüzdeki beş yıl için mali planlarını, yani 10-K SEC dosyalamasını ortaya koydu ve bu, şirketin Nisan 2023 ile Mart 2024 arasında pazarlamaya 89 milyon dolar harcamayı planladığını ortaya koydu.

Endüstri analisti Jeff Cohen, Grand Theft Auto VI'nın aslında bu pencerede çıkacağını tahmin ediyor. VentureBeat'in raporunda yer alan Cohen'in yatırımcılara notu, önceki pazarlama bütçelerinin Red Dead Redemption 2 gibi diğer Take-Two Interactive oyunlarının çıkışlarını öngördüğünü ortaya koydu.

Bu nedenle, Grand Theft Auto VI'yı Nisan 2023'ten Mart 2024'e kadar olan sürüm penceresi içinde almamız çok daha olasıdır, bu da yeni nesil konsolların biraz olgunlaşma şansı bulmasından sonra olacaktır. Ancak, elbette, bu hala bir tahmin ve şu andan o zamana kadar her şey değişebilir.

Grand Theft Auto VI'dan bir şey almamız biraz zaman alacak, özellikle de tüm büyük Yaz etkinlikleri çoktan gelip geçtiğinden, ancak Xbox Series X'i en son piyasaya süren The Game Awards'a daha yakın bir açıklama alabiliriz.

Rockstar Support, GTA 6'nın görünümü hakkında bir hayrana yanıt verdi ve hesap, "Bu konuyla ilgili henüz bir haber yok. Resmi güncellemeler için lütfen Rockstar Newswire'ı takip etmeye devam edin." dedi. Nispeten yakında bir güncelleme almamız mümkün.

Reddit'te yayınlanan bir teori, bir GTA 6 Superbowl reklamı alabileceğimizi öne sürüyor, ancak ne yazık ki bu teori, Weeknd'in üzerinde rastgele metin bulunan reklam panoları içeren müzik videosuyla bir bağlantıya dayanıyor. Söz konusu metin "GTA 6 Fragmanı" idi, ancak ortaya çıktığı gibi, reklam panolarındaki metin aslında hayran yorumlarından geldi.

GTA 6 hakkında bildiğimiz kesinlikle yeni bir şey yok, ancak insanlar bazı haberler için umut olarak ortaya çıkan yeni bir Rockstar web sitesine sarılıyorlar. Ancak sayfa boştur ve umutsuzca boş bir sayfaya bakmak, haberlerin görünmesini sağlamayacaktır.

Rockstar şu anda oyun testçileri arıyor ve bu da insanların Rockstar'ın GTA 6'yı bitirmeye yakın olabileceği konusunda spekülasyon yapmasına neden oldu, ancak durum muhtemelen böyle değil.

Bunu bir tekne dolusu şüphecilikle alın, ancak 4Chan'daki bir gönderi, GTA 6'nın bir GTA Online etkinliği (TweakTown aracılığıyla) aracılığıyla açıklanacağını iddia ediyor.

Ayrıca GTA 6'daki bir tema parkının bir haritasının fotoğrafının bulunduğunu iddia eden bir başka sözde 4Chan sızıntısı daha var. Koşul, bunun bir Vice City-esque haritasından olması.

Grand Theft Auto VI oynanış

Şimdiye kadar somut veya onaylanmış bir şeyimiz olmasa da, geleneksel Grand Theft Auto oynanışında çok fazla değişiklik olacağını hayal etmek zor. Dört gözle beklediğimiz ve beklediğimiz şey, Grand Theft Auto VI hareketini ve oynanışını daha doğal hissettirecek küçük değişiklikler.

dfvf.webp

Grand Theft Auto V'nin oynanışındaki en büyük sorun, ne kadar gerçekçi olmaya çalıştığı ve sonuç olarak ne kadar gerçekçi olmadığıdır. Grand Theft Auto V'deki hareket ağırdır ve bu, hızlı tempolu savaş durumlarındayken özellikle sinir bozucu olabilir. Ancak şehrin sokaklarında dolaşırken gezintiye çıkmak için mükemmeldir. Grand Theft Auto VI'nın ne olmak istediğini bulması gerekiyor.

Aynısı, oyunun sunduğu diğer tüm mekanikler için de geçerlidir. En azından Grand Theft Auto VI'nın oynanışındaki büyük iyileştirmelerin, onu çok daha akıcı bir oyun deneyimi yapma etrafında döneceğini hayal ediyoruz.

Bu arada, Reddit'e sızdırılan yeni bir patent, Take-Two Interactive'in belirttiği gibi, "sanal navigasyon için geliştirilmiş bir sisteme ihtiyaç var" diyerek bizi gelişmiş NPC'lerle alay etmiş olabilir. Rockstar Games'in ana şirketi Take-Two Interactive, patentte, oyunlarda kullanılan geleneksel sistemin "otomatik NPC'ler için yalnızca sınırlı kaynaklar sağladığını" düşünüyor gibi görünüyor. Bunun GTA 6'ya atıfta bulunduğu hiçbir yerde belirtilmese de, patent kamyonlar, motosikletler ve sedanlar gibi çeşitli araçlar ve "yüksek hızlı kovalamacalar" hakkında devam ediyor. GTA kesinlikle bu özellikleriyle biliniyor.

Rockstar, resmi GDC 2021 sunumu sırasında geliştirme sürecinin geleceği hakkında konuştu. Şirket, bunun için çalıştığını yazdı:

  • "Daha düşük üretim maliyetleriyle insan ve hayvanların yanıt verme yeteneğini ve kalitesini iyileştirin".
  • "Makine öğrenimi yaklaşımları" geliştirin.
  • "AI ve oyuncu tarafından kontrol edilen karakterler arasında daha iyi parite" oluşturun.

Daha iyi ve daha inandırıcı yapay zeka, bir oyunu çok daha sürükleyici ve duyması heyecan verici hale getirebilir.

Grand Theft Auto VI hikayesi

Grand Theft Auto V soygunlar etrafında dönerken, Grand Theft Auto VI'nın nasıl bir hikaye sunacağı belli değil. Bir kez daha soygunla ilgili olabilir, ancak bazı temaların, özellikle şu anda içinde yaşadığımız dünyanın durumunu yansıtmak için farklı olmasını umuyoruz.

d333ddw.webp

Buna rağmen, söylentilere inanılırsa, Rockstar'ın Grand Theft Auto VI hikayesi çoktan bitmiş olabilir. Rockstar Mag'den (Fransız hayran sitesi) Chris 'Liberty93', Grand Theft Auto VI hikayesinin tamamının Rockstar'ın baş yazarı Dan Houser şirketten ayrılmadan önce yazıldığını iddia ediyor.

Ancak Chris, 2012'de tamamlanmasına rağmen geliştirme sırasında Red Dead Redemption 2'nin hikayesinde birçok değişiklik olduğunu açıklıyor.

Chris, "2017'nin sonlarında, 2018'in başlarında hala değişiklikler yaptılar ve birçok küçük ayrıntı değiştirildi" dedi.

Son zamanlarda, Arthur Morgan oyuncusu Roger Clark, Game Rant ile yaptığı röportajda Grand Theft Auto VI'nın hikayesi hakkında yorum yaptı.

"Nasıl sonuçlanacağını bilmiyorum, ancak Red Dead Redemption 2 gibi epik, daha uzun hikayelerin gelecekte daha az olası görünmesini sağlıyor. En azından bir sürümün ilk gününde, ancak pek çok heyecan verici olasılık bunun yerini alacak. Bir aktörün bakış açısından, [bu yaklaşımın] büyük bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum."

Grand Theft Auto VI, GTA Online'ın tamamlanmamış olmasına benzer şekilde, piyasaya sürüldüğünde tam bir hikaye olmayacak gibi görünüyor. Umarım Rockstar hikayeye çok oyunculu yaklaşımı uygulamaz.

Bir Grand Theft Auto oyununun ortamı, dünyanın ve oynanışın en önemli yönlerinden biridir. Grand Theft Auto IV'te New York City ön plana çıkarken, önceki oyun Grand Theft Auto V oyuncuyu Los Angeles'a attı. Grand Theft Auto VI'nın nerede geçeceği konusunda bir sürü spekülasyon yapıldı. Söylentiler, Londra'nın bir sonraki ayar olabileceğini, hatta Rockstar'ın Miami versiyonu olan Vice City'ye geri dönülebileceğini öne sürdü.

rergtehtr.webp

Rockstar Games'in kurucu ortağı Dan Houser daha önce şunları söylemişti:

“Şu anda, GTA'nın DNA'sı çağdaş, Amerikan, İngilizce konuşan bir DNA gibi geliyor, çünkü olan buydu… şimdiye kadar."

Rockstar Games kaynakları daha önce Londra'nın potansiyel bir GTA ortamı olabilecek (Tech Radar aracılığıyla) ABD dışındaki tek yer olduğunu öne sürmüştü.

YouTube kanalı Inside Gaming, bir kaynağın Grand Theft Auto VI'nın 2021 veya 2022'de geleceğini ve Project Americas kod adı altında geliştirildiğini iddia etti. Görünüşe göre isim, oyuncuların Amerika Birleşik Devletleri ve Güney Amerika arasında uçabilme yeteneği nedeniyle verildi, bu da ABD şehrinin Vice City olacağını düşündürdü. Görünüşe göre oyun uyuşturucu kaçakçılığına odaklanacaktı.

Florida'daki bir mağazadan Rockstar Games'in binayı incelemesi için izin isteyen sızdırılmış bir mektup da ortaya çıktı. Mektupta ayrıca, Mayıs 2019'da (Daily Star aracılığıyla) bir podcast'te büyük bir dijital medya müşterisine imada bulunan konum izci Leah Sokolowsky'den de bahsedildi. Eski Rockstar sızıntısı @ Yan2295, mektubu meşrulaştırdı:

Yan2295, "Mektubun konum gözlemcisi Leah yasal. Büyük bir dijital medya şirketiyle çalıştığı bir podcast'te bahsetmişti ve NDA imzalamıştı" dedi.

Buna değer, Grand Theft Auto 3 üçlemesi Liberty City, Vice City ve San Andreas'ta gerçekleşti. Ve son oyunlarla birlikte Liberty City ve San Andreas'ın geri döndüğünü gördük. Vice City'yi tekrar görmemiz tamamen mümkün.

Sadece bir sonraki GTA Online'ın nasıl görünebileceğini düşünmek bana migren veriyor. Bir sonraki çevrimiçi sistemle ilgili kayıtlarda hiçbir şey yok, ancak mevcut GTA Online gibi bir şeyse, oynamaya kendimi ikna edebilir miyim emin değilim.

Mevcut GTA Online, Rockstar için bir para kazanma makinesidir. Bu DLC'ler ücretsiz olarak gizlenir, ancak gerçekte geleneksel ücretli DLC'lerden çok daha pahalıdırlar. Elbette, oyun içinde parayı kazanabilirsin, ancak harika bir araba satın almak haftalarca kendini adamanı gerektirecek. Veya 50 dolar harcayabilir ve oyun içinde bir sürü para kazanabilirsiniz -- ve bir sürü parayla, muhtemelen bir ya da iki havalı arabayı karşılayabilirsiniz.

Çevrimiçi mekanikler ne olursa olsun, Rockstar'ın çevrimiçi sistemlerini insanların makul bir oranda para kazanmasını sağlamak için ciddi şekilde yeniden yapılandırması gerekiyor. Rockstar'ın çevrimiçi sistemini çalıştırma şekli emsalsizdir. Rainbow Six Siege gibi DLC'yi kazanmanıza izin veren bazı oyunlar var, ancak bunun yerine DLC için ödeme yaparsanız, ona sahip olursunuz, hikayenin sonu.

Grand Theft Auto VI minimum ve önerilen gereksinimler

Rockstar, oyunları için PC sürümlerini geciktirmekle ünlü olsa da, Grand Theft Auto VI'nın orijinal konsol sürümünden en az bir yıl sonra PC'ye gelmesini bekliyoruz. O zamana kadar, oyunların SSD'lerde çalışacağını ve çok daha güçlü grafikler gerektireceğini düşünürsek, şu anda sahip olduğumuz özellikler eksik olabilir. Ancak Red Dead Redemption 2'nin mevcut minimum ve önerilen gereksinimlerine bakarak bir şeyler öğrenebiliriz.

Red Dead Redemption 2 için minimum gereksinimler Intel Core i5-2500K veya AMD FX-6300 CPU, 8GB RAM, Nvidia GeForce GTX 770 2GB veya AMD Radeon R9 280 3GB GPU ve 150 GB alan. Önerilen gereksinimler Core i7-4770K veya Ryzen 5 1500X CPU, 12GB RAM ve GTX 1060 6GB veya RX 480 4GB GPU'dur.

Red Dead Redemption 2, önerilen özellikler için GPU'sunda bir nesil geride kalmayı başardığından, Grand Theft Auto VI'nın düzgün çalışması için bir RTX 2060 Süper GPU gerektirmesi olasıdır. Ve bu, Nvidia'nın şu an ile Grand Theft Auto VI'nın lansman tarihi arasında başka bir GPU serisi yayınladığını varsayıyor.