Gran Turismo 7: Çıkış tarihi, Oynanış ve Daha Fazlası

Gran Turismo 7: Çıkış tarihi, Oynanış ve Daha Fazlası

Gran Turismo 7 hakkında bilmeniz gereken her şey burada

Gran Turismo, orijinal PlayStation konsolunda başladı ve Sony'nin en saygın ve uzun ömürlü serilerinden biridir. Bir yarış simülatörü belirli türdeki oyunculara hitap etmese de, bu seri, çılgınca başarılı olmaktan asla vazgeçmedi.

Ne de olsa ilk Gran Turismo, PlayStation 1'de en çok satan oyundu, ancak diğer üç franchise girişi satışlarını geride bıraktı. PlayStation 2'de Gran Turismo 3: A-Spec ve Gran Turismo 4 konsolda en çok satan ikinci ve üçüncü oyunlardır. Bir PlayStation 4 oyunu olan Gran Turismo Sport bile 8 milyon kopya satmayı başardı; Bloodborne ve Persona 5 gibi en sevilen PS4 klasiklerinden bazılarından daha iyi sattı.

Açıkça söylemek gerekirse, Gran Turismo sadece bir yarış oyunu olduğu için dalga geçilecek bir seri değil. Sony'nin en başarılı serilerinden biri ve Gran Turismo 7 de aynı şeyi yapmaya hazır. Lafı daha fazla uzatmadan Gran Turismo 7 hakkında, çıkış tarihi, oynanış, fragmanlar ve daha fazlası hakkında bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz.

Gran Turismo 7 çıkış tarihi

Gran Turismo 7 başlangıçta 2021'de piyasaya sürülecekti, ancak Covid ile ilgili üretim sorunları nedeniyle 2022'ye ertelendi.

PlayStation web sitesi ayrıca, yakında piyasaya sürülebilecek bir Gran Turismo 7 beta testinin varlığına da kısaca işaret etti. Polyphony Digital, bu yıl oyunun testini oyuncuların eline geçirmeyi umuyorsa, bu, 2022'nin ilk yarısında piyasaya sürüldüğünü göreceğimiz anlamına gelebilir.

Twitter'da bir sonraki State of Play'in bugün duyurulacağına ve 19 Ağustos'ta gerçekleşeceğine dair söylentiler dolaşıyor. Gran Turismo 7'ye bir güncelleme eklenmesi bekleniyor, bu yüzden gözlerinizi dört açın.

Gran Turismo 7 oynanış

Gran Turismo 7, herhangi bir araç bağımlısını mutlu etmek için doğru şekilde yeniden oluşturulmuş gerçek araba modellerini içeren, sürükleyiciliğe odaklanan bir yarış oyunudur. Polyphony Digital, oyunculara olağanüstü hızlarda muhteşem ortamlarda yarışırken kükreyen bir motorun inandırıcı bir simülasyonunu vermeyi amaçlıyor.

tkwhqaddq43mshrxgisabe-1024-80-jpg.webp

Gran Turismo, bir otomobilin motor sesindeki, iç tasarımlarındaki, özelleştirilen parçalardaki ve kaputun altındaki her şeydeki ince farklılıklara takıntılı olanlar için bir seridir. Gerçek arabaları sevenler için yapıldı ve eğer kulağa hoşunuza gidiyorsa, Gran Turismo 7 muhtemelen sizin favoriniz olacak.

Gran Turismo 7 tanıtım videosu

Geçen yıl Haziran ayında piyasaya sürülmesinden bu yana, Gran Turismo 7 yalnızca bir fragman aldı. Bununla birlikte, dört gözle bekleyebileceğimiz geri dönen oyun modlarının varlığı ve bir dünya haritasından yarış pistleri seçme yeteneği de dahil olmak üzere oyun hakkında çok şey ortaya çıkardı.

https://youtu.be/oz-O74SmTSQ

Sunum ayrıca, yarışçılar Sierra Nevada dağlarından geçerken oyunun muhteşem ortamlarından bazılarını da gösterdi. Oyuncular, her bölgede çok sayıda yarış pisti bulunan Amerika, Avrupa ve Asya/Okyanusya'da yarışmak arasında seçim yapacaklar.

Gran Turismo 7 oyun modları

Gran Turismo 7'nin, serinin ilk girişinde tanıtılan tek oyunculu bir kampanya olan GT Simulation Mode'un geri dönüşünü içerdiği onaylandı. Mod, birçok yarış yarışmasına sahiptir ve diğer spor oyunlarında görüldüğü gibi bir kariyer moduna eşdeğerdir. Ayrıca oyuncuların birbirleriyle yarışmalarına izin verecek bir Çok Oyunculu oyun modu da var.

tkwhqaddq43mshrxgisabe-1024-80-jpg-001.webp

Gran Turismo 7 ayrıca modifiye mağazasını ziyaret ederken süspansiyon, şanzıman, frenler, hava filtresi veya diğer parçaları değiştirerek aracınız üzerinde çalışmanıza olanak tanır. Ayrıca bir bayiden kullanılmış araba satın alma seçeneğiniz olacak ve model istediğiniz durumda değilse, temizleyebilirsiniz. Bu muhtemelen GT Auto aracılığıyla yapılacak; Önceki girişlerde, bu, bir arabanın boyasını değiştirmek, yıkamak, tekerleklerini değiştirmek ve daha fazlası olsun, aracınızda kozmetik değişikliklere izin verdi.

tkwhqaddq43mshrxgisabe-1024-80-jpg-002.webp

Brand Central, oyuncuların otomobil üreticilerinin dizilerini görüntülemesine izin veren GT Sport'tan geri dönüyor. Sport'ta bir araba galerisi olarak da işlev gördü, ancak şu anda Gran Turismo 7'de ne yapabileceği belli değil. Sony, bunu birçok özel başlığına itti, bu nedenle bir fotoğraf modu şaşırtıcı değil. Keşfet özelliği, oyuncuların birbirlerinin fotoğraflarını, tasarımlarını, çıkartmalarını ve tekrarlarını görüntülemelerine olanak tanıyan GT Sport'tan da geri dönüyor.

Gran Turismo 7 DualSense işlevselliği

PS5'in DualSense denetleyicisi ile direksiyona geçmek her zamankinden daha sürükleyici olacak. Dokunsal geri bildirim sayesinde, yoldaki hafif tümseklerden virajlarda uçuşan lastiklere kadar hızla giden bir araç kullanma hissi kumandanız aracılığıyla hissedilecektir.

Uyarlanabilir tetikleyicilerle, pedala basarken ağırlığını hissedeceksiniz; farklı arabalar, her birine ayrı bir his veren, değişen pedal ağırlığına bile sahip olacak. Ve DualSense ile ilgili olmasa da, PS5'in yıldırım hızındaki SSD teknolojisi, yarıştan yarışa atlamayı hiç olmadığı kadar hızlı hale getirecek.

Gran Turismo 7, gerçek zamanlı ışın izleme ile piyasaya sürülecek ve diğer PS5 oyunlarına benzer şekilde, performanstan ödün vermek için muhtemelen isteğe bağlı bir geçiş olacak. Işın izleme ile bir Gran Turismo oyununun nasıl görünebileceğini merak ediyorsanız, oyunun duyuru fragmanında muhteşem aydınlatma gösterildi.

Ekip, 2018'de SIGGRAPH'de teknoloji üzerindeki çalışmalarını gösterdiğinden, Polyphony Digital ışın izleme ile çalışmaya yabancı değil. Oyunun ayrıca 4K çözünürlüğü, yüksek dinamik aralığı ve saniyede 60 kare hızında oynanışı desteklemesi planlanıyor.
Hiç Gran Turismo oynamamış biri olarak bu son giriş ilgimi çekti. Muhteşem hazırlanmış arabalara yatırım yapmak ve bu arabaların çok eğlenceli gibi görünmesini ve daha da iyi sesler çıkarmasını sağlamak için parayı almak için yarışmak.

Gran Turismo 7, oyuncuyu meşgul etmek için çok sayıda farklı yarış pistine sahip olmalı ve umarız benzersiz seviyelerle dolu sağlam bir tek oyunculu kampanya, onu bağımlılık yapan bir deneyim haline getirecektir. Hiçbir zaman çok araba insanı olmadım ama Gran Turismo 7 bunu değiştirebilir.