Gotham Knights: Çıkış Tarihi, Oynanış ve Daha Fazlası

Gotham Knights: Çıkış Tarihi, Oynanış ve Daha Fazlası

İşte Gotham Şövalyeleri hakkında bildiğimiz her şey

Gotham Knights, her zaman istediğimiz ortak Batman Arkham oyunudur. Pekala, eksi Batman ve eksi Arkham, ancak yeni nesil konsollara gelen Batman ile ilgili en iddialı görünen çok oyunculu oyunlardan biri.

Aslında, WB Games Montréal'in alfa öncesi oyun yapısı üzerindeki çalışmalarını gösteren bir hikaye fragmanı ve oyun fragmanının yanı sıra bir yayın penceremiz var. Sadece çarpıcı görünmekle kalmıyor, aynı zamanda geliştirme aşamasında nispeten uzak. Gotham Knights, önümüzdeki birkaç yıl içinde piyasaya sürülen iki ortak Batman ile ilgili oyunun ilki.

Gotham Şövalyeleri hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şey burada.

Gotham Knights'ın çıkış tarihi

Belirgin bir çıkış tarihi olmayan çoğu yeni nesil oyunun aksine, Gotham Knights aslında 2021'de PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X için çıkacaktı. Ancak o zamandan beri 2022'ye ertelendi.

Hala kesin tarihi bilmiyoruz, ancak bu oyun diğer Batman Arkham oyunlarının çıkış tarihini takip ediyorsa, muhtemelen 2. veya 3. çeyrekte çıkacak. Çapraz oyun işlevi hakkında henüz bir bilgi yok, bu yüzden kalın Hangi platforma gideceğinize karar vermeden önce bunun için ayarlanmış.

Gotham Knights yazarı Mitch Dyer, oyunun "gerçekten özel bir şey" olduğunu söyleyerek övündü ve şu anda başlığı çevreleyen yutturmacaya katkıda bulundu.

AT&T ve Discovery ile yapılan bir anlaşmada WB Games, AT&T ile WarnerMedia ve Discovery arasındaki ortak bir şirket arasında bölünecek. Bunun Gotham Knights'ın çıkış tarihini ve oyunla ilgili planlarını nasıl etkileyeceği belli değil.

Gotham Knights 2022'de piyasaya sürülecek olsa da, WB Montreal yeni bir IP, AAA oyunu için şimdiden işe alıyor gibi görünüyor. Bu bilgi, WB Games Montreal web sitesindeki Kıdemli Oyun / Animasyon Programcısı için bir iş listesinden gelir.

Gotham Knights hikayesi

Gotham Knights, Bruce Wayne/Batman ve James Gordon'un ölümünden sonra bir dünyada geçiyor, Gotham City'de suçun artmasına neden olan olaylar. Dick Grayson / Nightwing (Christopher Sean), Barbara Gordon / Batgirl (America Young), Tim Drake / Robin (Sloane Morgan Siegel) ve Jason Todd / Red Hood (Stephen Oyoung), Bruce'dan devam etmelerini isteyen bir veda mesajı alır.

https://youtu.be/IhVf_3TeTQE

Kapsamlı hikayenin, gizli bir suç topluluğu olan Baykuşlar Mahkemesi olarak bilinen ikonik bir grupla savaşan kahramanlara odaklanacağını biliyoruz. Komutlarında, hikaye fragmanında sergilenen Talons adlı bir grup beyni yıkanmış suikastçı var.

Bay Freeze gibi diğer önemli kötü adamların yanı sıra Alfred Pennyworth ve Polis Kaptanı Renee Montoya gibi destekleyici karakterler de geri dönecek. Ek olarak, ilginç bir hikaye unsuru, diğer Batman oyunlarının aksine, Gotham Knights'ın aslında bir gecede değil, birkaç ay boyunca gerçekleşmesidir.

Gotham Knights ekibi, muhtemelen Pamela's Cafe'de takılan Knights'ın bir ekran görüntüsünü aldı, bu da bazı hayranların gerçek adı Dr. Pamela Isley olan Poison Ivy'den başkasına ait olmadığına inanmalarına yol açtı.

Son zamanlarda, Gotham Knights'ın Twitter hesabı Batgirl ve Robin için takım elbise dökümleri yayınladı.

Gotham Knights oynanış

Gotham Knights, ana Arkham geliştiricisi Rocksteady tarafından geliştirilmiyor, ancak Batman: Arkham Origins geliştiricisi WB Games Montréal Inc. tarafından geliştiriliyor, bu nedenle bu özel oyun Arkham'ın eski oyununa benzeyecek, ancak biraz farklı bir yaklaşımla.

https://youtu.be/hJjRRErYdO4

Gotham Knights aslında işbirlikçi bir aksiyon rol yapma oyunu olacak. Temel savaş, Arkham serisinde elde ettiğiniz dövüş eylemine eşdeğer kalırken, aynı zamanda deneyim kazanacak, seviye atlayacak ve ekranda hasar rakamlarını göreceksiniz.

Oyunda dört oynanabilir karakter bulunuyor: Nightwing, Batgirl, Robin ve Red Hood. Her karakter kendi benzersiz oyun stiline sahip olacak. Örneğin Robin, Justice League'in uydusu aracılığıyla ışınlanabiliyor. Gotham Knights, çift oyunculu ve açılan iki oyunculu co-op özelliğine sahip olacak, böylece Gotham City'nin en kötü adamlarını alt etmek için bir arkadaşınızla ortak olabilirsiniz. Ve Marvel's Avengers'ın aksine, aslında aynı kahramanı oynamayı seçebilirsiniz.

Bir PlayStation blogunda, Gillen McAllister. SIE'de Kıdemli Uzman, oyun hakkında şunları söyledi:

"Red Hood, silah oyunlarına odaklanan acımasız bir kavgacı. Nightwing'in akrobasi, daha abartılı bir dövüş tarzına yol açarken, şu anki Robin gizliliği tercih ediyor ve düşmanları bozmak için durum efektlerini kullanmakta usta. Ya Batgirl? Yaratıcı yönetmen Patrick Redding, çok dayanıklı ve çevresini bilgisayar korsanlığı kullanarak silahlandırma yeteneğine sahip lazer odaklı, hedefli ve verimli yakın dövüşçü yaklaşımı" diyor.

Açıklanan oynanış incelemesinde, Batgirl ve Robin'in destansı görünümlü bir patron dövüşünde Bay Freeze'i ele geçirdiğini gördük. Patronun senin seviyene göre savaştığı ortaya çıktı, bu yüzden asla karakterini aşırı seviyelendirme konusunda endişelenmene gerek kalmayacak. Bu oyunun da Marvel's Avengers'da bulunana benzer isteğe bağlı bir dişli sistemine sahip olup olmayacağı belli değil (umarım değildir).

Ek olarak, Gotham Knights bir açık dünya oyunu gibi görünüyor, Batcycle gibi araçları kullanarak Gotham City'yi bile geçebilirsiniz. Üstüne üstlük, Gotham City'nin tamamı beş ilçeye yayılıyor, bu yüzden sözde oldukça büyük. Ve çoğu Arkham oyununun aksine, Gotham City kilit altında olmayacak, bu yüzden şehrin vatandaşlarının geceleri yürüdüğünü, araba sürdüğünü ve hayatlarını sürdürdüğünü göreceksiniz.

Gotham Knights kreatif direktörü Patrick Redding'e göre, Villain Crimes adı verilen birkaç gecede gerçekleşecek parçalı görevler olacak. Bu görevler, oyuncunun “bir sonraki büyük çatışmada kötü adamı avlamak” için “belirli miktarda ayak işi ve dedektiflik işi” yapmasını gerektirecek.

Son zamanlarda, WB Games Montreal'in oyun direktörü Geoff Ellenor, "Oyunda havalı dövüşleri tekrar oynamak için uyanmak, dürüst olmak gerekirse, oldukça iyi" tweet atarak hayranlarla dalga geçti.

Gotham Knights: Arkham evrenine bağlı mı?

Sanat yönetmenliğine, dünya tasarımına ve WB Games Montréal'in Batman: Arkham Origins hakkındaki önceki çalışmasına rağmen, Gotham Knights Arkhamverse ile bağlantılı değil. WB Games Montréal, "Gotham Knights, DC'nin Batman Evreninde geçen ve Arkham serisine bağlı olmayan orijinal bir hikayedir" dedi.

Gotham Knights, hikayelerini önceki Arkham oyunlarında bitiren ikonik kötü adamların ve kahramanların birçoğunu kullanabildiğinden, aslında bu başlığın Arkhamverse ile bağlantılı olmaması iyi bir şey. Bununla birlikte, ironik bir şekilde, Rocksteady'nin yakın zamanda duyurulan Suicide Squad oyunu Arkhamverse'e bağlı, yani daha fazla Arkhamverse hikayesine açsanız en iyi seçeneğiniz bu.

Gotham Knights: Batman gerçekten öldü mü?

GameSpot ile yapılan bir röportajda yaratıcı yönetmen Patrick Redding ve kıdemli yapımcı Fleur Marty, Batman'in durumu hakkında konuştu ve Batman'in “ölü ölü” olduğunu söylediler.

Batman'in Baykuşlar Mahkemesi'ne dahil olup olmadığı teorisi sorulduğunda Marty, "Hayır. Bütün teorileri görüyoruz, ama evet. Hayır. O öldü, öldü.”

Yanıtları her zaman Batman'in gerçekten öldüğü şeklinde olacak olsa da, ister önceden kaydedilmiş video aracılığıyla ister ürkütücü bir Lazarus Pit görünümü olarak olsun, oyunda bir tür Batman görmemiz tamamen mümkün.
Gotham Knights minimum ve önerilen gereksinimleri

Gotham Knights'ın nasıl çalışacağını, çoğu oyun bilgisayarı için optimize edilip edilmeyeceğini veya grafiksel olarak vergi veren bir güç merkezi olup olmayacağını veya belki her ikisini de tahmin etmek zor. En son Batman oyunu Batman: Arkham Knight'a bir göz atsak bile, Arkham Knight'ın şu anda beş yaşından büyük olduğu göz önüne alındığında, Gotham Knights'ın neye ihtiyacı olacağını tahmin etmek zor.

Ancak, en azından, Arkham Knight bir Intel Core i5-750 veya AMD Phenom II X4 965 CPU, 6GB RAM ve bir Nvidia GeForce GTX 660 veya AMD Radeon HD 7870 GPU gerektiriyordu. Bu arada önerilen özellik Intel Core i7-3770 veya AMD FX-8350 CPU, 8GB RAM ve GTX 760 veya Radeon HD 7950 GPU idi.

Bu özelliklerin en az 16 GB RAM gerektirecek şekilde yükseltileceğini ve CPU ve GPU açısından birkaç nesil ileriye atılacağını düşünüyoruz, bu nedenle Gotham Knights'ı çalıştırmak için en azından Nvidia 10 serisi veya eşdeğer bir GPU'yu paketlediğinizi umuyoruz.