God of War 5 Ragnarök: Çıkış Tarihi, Oynanış ve Hikaye

God of War 5 Ragnarök: Çıkış Tarihi, Oynanış ve Hikaye

İşte God of War 5: Ragnarök hakkında bildiğimiz her şey

God of War 5 Ragnarök sadece onaylanmakla kalmıyor, aynı zamanda hepimizin tahmin edebileceğinden çok daha erken geliyor.

Konu dışında God of War 5 Ragnarök hakkında fazla bir şey bilmiyoruz, bu yüzden gerçek Ragnarök hakkında bir ton bilgi derledik ve bir sonraki oyunda oluşabilecek tüm olasılıkları tartıştık. God of War için önümüzde ağır spoiler var.

God of War 5: Ragnarök hakkında şu ana kadar bildiğimiz her şey burada.

God of War 5 Ragnarök çıkış tarihi

Şaşırtıcı bir şekilde, God of War 5: Ragnarök -- 2021 için aslında bir çıkış penceremiz vardı. Ancak o zamandan beri, God of War şaşırtıcı bir şekilde 2022'ye ertelendi. God of War'ın henüz piyasaya sürüldüğü düşünülürse, bu oyunu gelecek yıl çıkarmak bile çılgınca Elbette, Santa Monica Studios'un dört yılı oldu, ancak Horizon Forbidden West ve The Last of Us Part II'yi almak için geçen süreden çok daha erken.

Santa Monica Studios zaten God of War'ı sıfırdan inşa ettiğinden, yılın 2018 oyununun devamını yaratmanın çok daha kolay olacağını hayal ediyoruz, ancak bu oyun PS5'e geleceği için geliştireceğiz. umarım daha yüksek kare hızlarında grafikler.

God of War 5: Ragnarök'ün çıkış tarihi ile ilgili bir güncelleme yapılmadı ancak geçtiğimiz günlerde God of War'ın PS5 ile geriye dönük uyumlu olacağını ve oyunun PS4'teki kaydetme verilerinizi de taşıyacağını öğrendik.

God of War 5 Ragnarök ile ilgili haberler cephesinde neredeyse sessiz kaldı, ancak en azından eski Santa Monica çalışanı David Jaffe'ye göre, bir sonraki God of War oyununun hangi platformlarda olabileceğine dair bir fikir edindik.

Jaffe, God of War 5 Ragnarök'ün kaderi hakkında bir yorum yaparken God of War'dan başkası değildi. Jaffe, "Bir sonraki God of War'ın PS4, PS5 olacağına eminim" dedi. "Tabiki olacak."

Jaffe, Sony Interactive Entertainment'ın başkanı ve CEO'su Jim Ryan'ın, Sony'nin en azından önümüzdeki birkaç yıl boyunca PS4'ü destekleyeceğini belirten sözlerini de yineliyor. Jaffe'nin söylediği mutlaka bir doğrulama değil, ancak stüdyo hakkında bilgi sahibi biri olarak, iddiasının doğru olduğu söylenebilir.

Biraz God of War içeriği için can atıyorsanız, God of War: Fallen God #1 10 Mart 2021'de çıkıyor. God of War III ve God of God olayları arasında geçen bir çizgi roman serisinin başlangıcıdır. Savaş (2018).

En son God of War oyunuyla ilgili herhangi bir haber almadık, ancak Cory Barlog Twitter'da insanlarla hikaye ayrıntılarıyla dalga geçiyor.

God of War 5 Ragnarök hikayesi

God of War'ı yendiyseniz, bu oyunun nereye gideceğini tam olarak biliyorsunuz. En azından İskandinav tanrıları, yani Ragnarök için zamanın sonu geldi. Bir önceki oyunda, Ragnarök başladığında ne olacağı kehanetiyle ilgili bir sürü arka planımız vardı.

qc9h2lnqrergfdxczwfmpx-970-80-jpg.webp

Gerçek İskandinav mitolojisinde Ragnarök, Odin, Thor, Týr, Freyr, Heimdallr ve Loki dahil olmak üzere birçok tanrının ölümüne yol açan büyük bir savaşla başlar. Ancak, God of War'ın tasviri biraz farklıdır, çünkü Ragnarök ilk olarak Jötunn Seeress Gróa tarafından kehanet edilmiştir. Kehanetinin merkezinde “başka bir ülkeden beyaz bir hayalet ve küçük oğlu”, yani Kratos ve Atreus var.

Odin bu kehaneti öğrendikten sonra onu öldürdü, ama kadın ona her şeyi söylemedi, bu yüzden saplantılı bir şekilde kendini daha fazla bilgi aramaya adadı. Jötunheim'daki devler aslında Ragnarök hakkında her şeyi biliyorlardı, bu yüzden Odin istila etti ve kehanetlerine bir göz atmaya çalıştı. Odin daha sonra bir öldürme çılgınlığına gitti ve dokuz alemdeki devleri ortadan kaldırdı. Bir noktada devler Jötunheim'a çekildiler ve kendilerini ve kehaneti korumak için alemlerin geri kalanından kendilerini kapattılar.

Jötunheim'a vardığımızda, Ragnarök olaylarını kehanet eden bir duvar resmi görüyoruz (teşekkürler, God of War wiki). Sürpriz, Ragnarök'ün ilk işareti, God of War'da öldürdüğümüz çok düşman olan Baldur'un ölümüdür. Baldur'un ölümünü üç yıl süren bir kış olan Fimbulwinter izler.

Ardından, üç yıl sonra, görünüşe göre hem oyunun içinde hem de dışında Ragnarök başlar. İki dev kurt olan Sköll ve Hati'nin Güneş'i ve Ay'ı yemesiyle resmen başlar. Ardından, Surtr the Fire Giant, Thor ve Odin tarafından öldürülmeden hemen önce, alevli kılıcıyla Asgard'ı yakar. Odin'in çetesi (Aesir) ve Freya'nın mürettebatı (Vanir) arasında bir savaş başlar. Savaşta Fenrir ve Odin arasında bir savaş çıkar ve ikisi de ölür. Sonunda Dünya Yılanı ve Thor arasında bir savaş meydana gelir ve görünüşe göre Thor yılana o kadar sert vurur ki Yggdrasil parçalanır ve Yılanı zamanda geriye gönderir.

Duvar resminin sonundaki ana açıklama, Kratos'un kendi oğlu Atreus'un elinde ölümünün bir tasviriydi. Kratos'un tekrar tekrar kadere ve kadere meydan okuduğunu gördüğümüz için, bu olaylardan kaçının gerçekleşeceği belli değil. Ancak Kratos'un ölümünden sonra, Atreus'un bir grup kurtla buluşacağı ve üçünün birlikte seyahat edeceği kehanetinde bulunur. Bu kurtların aslında Sköll ve Hati olduğunu varsayıyorum ama bu sadece bir tahmin.

Bu arada, hayranlar ipuçları için God of War yönetmeni Cory Barlog'un Twitter'ını ayırıyorlar ve Alien ve uzayla ilgili şeylerle dolu olduğundan, teori ya God of War'da uzayla ilgili bazı şeyler göreceğiz ya da Barlog çalışıyor. bir bilimkurgu oyununda. Her iki teori de oldukça dışarıda, bu yüzden çok fazla okumazdım.

Hâlâ hikayede neler olup bittiği hakkında pek bir şey bilmiyoruz, ancak son zamanlarda video oyunu gazetecisi ve içerik yaratıcısı Alanah Pearce, Sony Santa Monica Studios'a video oyunu yazarı olarak katıldı.

God of War'ın sonunda zekice gizlenmiş sonunuz varsa, Thor'un bu oyunda öne çıkan bir figür olacağını bilirsiniz ve çok sinirlenir. Biliyorsun, çünkü iki oğlu Modi ve Magni'yi öldürdün. God of War 5 Ragnarök'ün ana düşmanı olma ihtimali çok yüksek.

qc9h2lnqrergfdxczwfmpx-970-80-jpg-001.webp

God of Thunder'ın kendisiyle kehanette bulunulmasına rağmen, aslında God of War'da sesini duymadık, bu yüzden onu God of War 5 Ragnarök'te kimin oynayacağını bilmiyoruz. Ve Thor'un rol alması gerekeceği göz önüne alındığında, God of War 5 Ragnarök'te onun için biraz farklı bir yüz modeli görebiliriz.

God of War 5 Ragnarök fragmanı

Çok az veya hiç görselimiz yok, ancak Kratos'un kendisinden seksi bir seslendirme ile geliyor. “Zaman yaklaşıyor” diyor. Kendinizi hazırlamalısınız," muhtemelen Atreus'a söylenir.

İşte fragman aşağıda:

https://youtu.be/Ty7WudwSKMA

God of War 5 Ragnarök oynanış

God of War 5 Ragnarök'ün 2021 çıkış tarihi olduğu için şok olsam da, herhangi bir oyun görmediğimiz için şok olmadım. God of War'dan çok farklı oynayacağını düşünmüyoruz, ancak kesinlikle bazı iyileştirmeler göreceğiz.

Kamera, dişli sistemi ve hatta Atreus'un nasıl çalıştığıyla ilgili güncellemeleri görmek istiyorum. Teoride bu, God of War'dan üç yıl sonra gerçekleşmelidir, çünkü o zaman Ragnarök, Baldur'un ölümünden sonra başlamalıdır. Eğer durum buysa, o zaman Atreus'un uğraşması gereken yepyeni bir sürü yeteneği olmalı ve oyuna sıfırdan başlamadığımızı hayal ettiğime göre, Santa Monica Studios, sahip olduğumuz devasa yetenek ağacını nasıl inşa edeceğini bulması gerekiyor. önceki oyunda zaten kazanıldı.

Ek olarak, oğlu Baldur'u öldürdüğümüz için bizden intikam almaya yemin ettiği için Kratos ve Freya arasında en az bir büyük savaş çıkmasını bekliyoruz. Bu yüzden, orijinal Kraliçe Valkyrie ile baştan sona gitmek, muhtemelen göründüğü kadar korkutucu olacak.