Ghost of Tsushima, En İyi Çıkış Yapan PS4 Oyunu Oldu!

Ghost of Tsushima, En İyi Çıkış Yapan PS4 Oyunu Oldu!

PlayStation konusunda sürekli yeni çalışmalara cevap veren Sony, kendi içinde de çıkış yapma konusunda çözümler üzerinde duruyor. PlayStation 4 sahiplerinin 2020 yılında en çok bekledikleri oyunlardan bir tanesi de Ghost of Tsushima'ydı. Sucker Punch Productions tarafından geliştirilen, Moğolların Japonya'yı işgal etmesini konu alan bir aksiyon macera oyunu olan Ghost of Tsushima, 17 Temmuz itibarıyla piyasaya sürüldü ve çıkar çıkmaz satış rekoru kırdı.

Bir samuray ya da hayalet olarak oynayabileceğimiz oyun, gerek grafikleri gerekse oyuniçi dinamikleriyle beklentileri fazlasıyla karşılamıştı. PlayStation yetkilileri tarafından yapılan açıklamalar, oyunun ne kadar büyük bir ilgiyle karşılaştığını gözler önüne seriyor.

PlayStation'ın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, Ghost of Tsushima'nın ilk üç gündeki satış adedinin 2.4 milyonu aştığı ifade edildi. Buna göre Ghost of Tsushima, en iyi çıkış yapan birinci taraf (Sony'nin sahibi olduğu bir şirket tarafından geliştirilen) oyun oldu. Sony, paylaşım sırasında bu önemli başarı için geliştiricileri kutlamayı da ihmal etmedi.