Forza Horizon 5 DLSS Desteği Alıyor!

Forza Horizon 5 DLSS Desteği Alıyor!

Oyunun resmi web sitesine göre, yarış oyunu Forza Horizon 5, grafik kalitesini ve performansını artırma seçeneğine sahip olacak. Klasik serinin son oyunu NVIDIA DLSS Super Resolution veya AMD FSR 2'yi destekleyecek.

Basın bülteninde ayrıca bu özelliklerin 8 Kasım Salı günü Microsoft Store ve Steam'den indirilebilecek Donut Media serisi güncellemesinde kullanıma sunulacağı da açıklanıyor.

Bu grafik teknolojileri, tamamen yeni kareler oluşturmak için yapay zeka kullanarak performansı artırıyor. Bu şekilde, görüntü yeniden yapılandırma yoluyla daha yüksek bir çözünürlük görüntüleyebilir, daha iyi kalite ve yanıt verebilirlik sunarlar.

Geliştirilmiş Işın İzleme

Bir diğer yeni özellik ise oyunun PC versiyonunda Ray Tracing'in geliştirilmiş olması. İki versiyonu olacak: Ultra ve Extreme, oyuncunun arabasında ve ayrıca güneş ışınlarında olduğu gibi yansımaları daha gerçekçi bir şekilde oluşturabilecek.

Oyundan sorumlu stüdyo Playgroung Games, AMD'nin en yeni yükseltmesi olan FidelityFX Super Resolution 2 teknolojisinin kullanıldığını da açıkladı. DLSS gibi bu çözüm de daha yüksek çözünürlüklerde daha yüksek performans sunar. Bu teknoloji AMD, NVIDIA ve Intel gibi tüm PC grafik kartlarında da kullanılabilir.

Meksika'da geçen Forza Horizon 5, Kasım 2021'de piyasaya çıkacak ve Forza Horizon serisinin 5. oyunu olup Forza serisinin 12. ana oyunudur.