Forza Horizon 3 Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri

Forza Horizon 3 Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri

Forza Horizon 3'ün sistem gereksinimleri çok merak edildi. Minimum ve önerilen sistem gereksinimlerine ilişkin en son gelişmeleri paylaştık. Forza Horizon 3, yarış oyunu olmasıyla beraber nereden satın alınır? Oyun içerisindeki modlar ve çok daha fazlası.

Yarış severlerin dilinden düşürmediği oyun Forza Horizon 3, bir süredir grafik kalitesi ve oyun zevki nedeniyle heyecanla oynanıyor. Oyunu ilk defa oynayacaklar ise sistemlerinin kaldırıp kaldırmayacağını merak etmeye başladı. Eğer sizler de yarış zevkini en dibe kadar yaşamak istiyorsanız sistem gereksinimlerini öğrenmelisiniz. FPS yani saniye başına alınan görüntünün fazla olması oyun açısından oldukça mühim. Bunun yanı sıra çok daha detaylı özelliklere sahip bir yarış oyunu olduğundan bahsedelim. Çeşitli modlarla beraber yüksek kalite grafiklere sahip olmasından ötürü arabalar da dikkat çekiyor. Araba yarışında grafikle beraber araç motorları, manevra kabiliyetleri ve tasarımları gibi önemli detaylar oyuncuyu etkilemekte.

Forza Horizon 3 Sistem Gereksinimleri

Oyunu satın almak istiyorsanız öncelikle sistem gereksinimlerini kontrol etmelisiniz. Elbette bu özellikler incelenirken minimum sistem gereksinimlerini baz almalısınız. Minimumu iyi bir şekilde karşılıyorsa grafik ayarlarınızı ona göre değiştirip oyunu kusursuz bir şekilde oynayabilirsiniz.

  • Bilgisayarınızdaki en düşük işletim sistemi Windows 7 olabilir.
  • Intel'in Intel i3-4170 3.7 GHz işlemcisi veya üst modelleri oyun için uygundur.
  • Ekran kartı olarak en düşük model olarak Nvidia GT 740 - AMD R7 250x ikilisinden birini tercih ederek oynayabilirsiniz.
  • Oyunun kaplayacağı alana göre bilgisayarınızdaki boş alan miktarı en az 55 GB olmalı.
  • RAM miktarına da önem veriliyor. Forza Horizon 3 için en az 8 GB RAM'li bir cihaz gerekecek.

horizon3.jpg

Önerilen Sistem Gereksinimleri

Oyun için önerilen sistem gereksinimleri ise grafikleri üst seviyede oynatmanıza olanak sağlayacak türdendir. Eğer bu özellikleri karşılıyorsanız yüksek kalitede bir oyun deneyimi yaşayabileceksiniz. Elbette pek çok kişi bu özellikleri karşılayacak bilgisayara sahip olmayabilir. Fakat yine de kontrol etmenizde fayda var. Son yıllara damgasını vuran yarış oyunu için fazlasıyla değer özellikleri paylaşıyoruz.

  • İşletim sistemi için Win7,8 veya 10 olabilir. Bu konuda bir kısıt veya öneri bulunmuyor.
  • İşlemcide yine Intel'e ait ancak bu sefer Intel i7 3820 3.6 GHz kullanılması öneriliyor.
  • Ekran kartı tavsiyesi için Nvidia GTX 970 - AMD R9 290X ikilisinden biri kullanılabilir.
  • 12 GB RAM'li bir cihaz işinizi fazlasıyla görecektir
  • 55 GB depolama alanı ise yine benzer durumlar için geçerli.

Forza Horizon 3 Nereden Oynanır?

Forza Horizon 3 oyununu satın almak istiyorsanız Microsoft internet sitesi üzerinden gerekli işlemleri başlatabilirsiniz. Sevilen oyun yarışının bu platformda satıldığı biliniyor. Ayrıca oyunda bulunan çevrimiçi mod özelliği sayesinde arkadaşlarınızla birlikte oyun deneyimini dibine kadar yaşayabileceksiniz.