Fortnite'ın Çince Versiyonu 15 Kasım'da Kapanacak

Fortnite'ın Çince Versiyonu 15 Kasım'da Kapanacak

İki yılı aşkın beta testinden sonra Tencent ve Epic, oradaki battle royale'den para kazanamadı.

Epic Games ve Tencent, Fortnite'ın Çince sürümünü kapatıyor. Battle Royale'ın Çin web sitesinde yapılan bir duyuruya göre, olası oyuncular artık oyuna kaydolamayacak veya oyunu indiremeyecek ve sunucular 15 Kasım'da kapatılacak.

Mesajda (Google Translate aracılığıyla) "Kale Gecesi testi sona erdi" yazıyor. "Sunucuyu yakın gelecekte kapatacağız." Oyunun kapatılması için herhangi bir sebep verilmedi.

PC Gamer'ın haberine göre, Fortnite'ın bu sürümüne giren oyuncular, başka yerlerdekilerden farklı bir deneyim yaşadılar. Fırtınada devam eden hasar için ayrı bir sağlık çubuğu vardı ve yeterince uzun süre hayatta kalırlarsa birkaç oyuncu bir Zafer Royale kazanabilirdi.

Analist Daniel Ahmad'a göre, Çin'de kaç Fortnite oyuncusu olduğu belli olmasa da, ülkede hiçbir zaman resmi olarak piyasaya sürülmedi. Fortnite'ın Çin versiyonu iki yıldan fazla bir süredir beta testindeydi ve hükümet, oyunu orada yayınlayan Tencent'e bir lisans vermedi. Bu nedenle Tencent, uygulama içi işlemlerle Fortnite'dan para kazanamadı. Engadget, yorum için Epic ve Tencent ile iletişime geçti.

Ahmad ayrıca, battle royale oyunlarının Çin'de "katı bir şekilde düzenlendiğine" dikkat çekti. PlayerUnknown's Battlegrounds'ın orijinal versiyonunda ülkede para kazanma işlevi yoktu. Tencent, 2019'da düzenleyicilerin yeşil ışık yaktığı Game for Peace adlı daha vatansever, bir değiştirme başlattı.