Fortnite Yakında Unreal Engine 5 Güncellemesi Alabilir

Fortnite Yakında Unreal Engine 5 Güncellemesi Alabilir

Popüler Battle Royale oyunu Fortnite yeni bir söylentiye göre yakında Unreal Engine 5 güncellemesi alabilir. Ancak bu henüz kesin değil.

Güvenilir bir Fortnite sızıncıtısı olan HYPEX, Fortnite Bölüm 2 Sezon 8 ile birlikte oyuna Unreal Engine 5 güncellemesi gelebileceğini belirtti. Bu doğruysa, hayranlar gelecek sezon başladığında bazı görsel iyileştirmeler bekleyebilirler.

HYPEX'in Twitter'da 1,5 milyondan fazla takipçisi var ve Fortnite ile ilgili her şey söz konusu olduğunda en güvenilir kaynaklardan biri. Açıkçası söylediği şeyin doğru olma ihtimali oldukça yüksek.

Peki Fortnite Bölüm 2: Sezon 8'de Unreal Engine 5'e geçiyorsa bu oyuncular için ne anlama geliyor? Yükseltme hakkında bildiğimiz her şey burada.

fortnite-yakinda-unreal-engine-5-guncellemesi-alabilir.jpg

Fortnite Gelecek Sezon Unreal Engine 5 Güncellemesi Alabilir

HYPEX, Fortnite'ın bir sonraki sezonu olan Bölüm 2: Sezon 8'in Unreal Engine 4'ten Unreal Engine 5'e geçeceğini açıklamak için Twitter'da bir paylaşım yaptı.

Pek çok kişi, bu haberin uzun süredir söylentileri dolaşan Fortnite'ta modlamanın gelişine işaret ettiği konusunda spekülasyon yapmaya başladı. Bu, Fortnite'ın standart Battle Royale modunu etkilemeyecek, ancak tanıtılırsa, Fortnite'ın Yaratıcı Modunda harita yaratıcıları için daha fazla fırsat olacağı kesin.

Peki standart Fortnite oyuncusu için Unreal Engine 5'in gelişi ne anlama geliyor ? Şu anda değişikliğin ne kadar büyük olacağı bilinmiyor, ancak oyun gelecek sezon yeni bir motora geçtiğinde hayranlar kesinlikle görsel iyileştirmeler bekleyebilirler.

Bu büyük olasılıkla Fortnite'ın yükseltilmiş oyun motoru geliştirilmiş aydınlatma, ayrıntıları vitrin ve FPS artışı olarak yansıyacaktır. Bununla birlikte, bunların hiçbiri Epic Games tarafından onaylanmadı, bu nedenle bu bilgiyi bir tuz tanesi ile alın.

Unreal Engine 5 Nedir?

Unreal Engine 5, Fortnite yaratıcıları Epic Games tarafından geliştirilen bir oyun motorudur . Motorun beşinci versiyonu Mayıs 2020'de açıklandı ve Xbox Series X|S ve PlayStation 5 gibi tüm yeni nesil sistemleri destekliyor.

Epic Game'in Unreal Engine'i, çeşitli geliştiriciler tarafından oyunları için kullanılır ve topluluk modcuları ve oyun geliştiricileri arasında popüler bir araçtır. Şu anda Unreal Engine 4'ü indirmek ve kullanmak tamamen ücretsizdir.

Fortnite Bölüm 2: Sezon 8 Ne Zaman Başlıyor?

Maalesef Epic Games, Fortnite Bölüm 2'nin 8. Sezonu'nun resmi çıkış tarihini açıklayacak. Ancak, 12 Eylül 2021 civarında gelmesi bekleniyor. Bu, mevcut Sezonun Savaş Bileti'nin sona ereceği tarihtir.