Fortnite v17.30 Güncellemesi Yayınlandı; İşte Değişiklikler

Fortnite v17.30 Güncellemesi Yayınlandı; İşte Değişiklikler

Epic Games, güncellemenin getirdiği Fortnite v17.30'da uzun bir değişiklik listesi paylaştı.

Epic Games, ünlü battle royale oyunu Fortnite'ın 7. Sezonunu yayınladı ve bir dizi yeni unsur getiriyor. Oyun bugün erken saatlerde kapalıydı, ancak şimdi şirket bir tweet aracılığıyla oyuncuların indirip oynayabileceğini doğruladı. “v17.30 için kapalı kalma süresi sona erdi. İşte yenilikler, ”Fortnite Status bir tweet'te yazdı. Fortnite Sezon 7, oyunun v17.30 güncellemesinin bir parçası olarak mevcuttur.

Daha önce Fortnite, resmi Twitter hesabı aracılığıyla yaklaşan güncellemenin UFO'ları içereceğini söylemişti. Şimdi şirket, oyunun v17.30 güncellemesinin getirdiği uzun bir değişiklik listesini paylaştı. Oyun Grab-itron alıyor. Epic Games, Grab-itron'un sadece suç için olmadığını söyledi. Bir oyuncunun içine çektiği bir nesne varsa, o nesne önden gelen hasarı engeller ve daha fazla dayanamayana kadar böyle devam eder. Ek olarak şirket, oyuncuların gelen patlayıcıları yakalamak ve onları geri itmek için Grab-itron'u kullanabileceğini söyledi. Sandıklarda, Kaçıranların üstünde ve Ana Geminin içinde bulunabilirler.

Şirket ayrıca Team Brawl şeklinde yeni bir LTM tanıttı. “Yeni Team Brawl Sınırlı Zaman Modunda, diğer takımdan önce 60 elemeye ulaşmak için takımınızla yarışın. Elenirseniz, paraşütle atlama yerine yere düşerek yeniden doğarsınız, bu da kavgaya hemen geri dönmenizi sağlar...Başlangıçta ve her yeniden doğduğunuzda size yeni bir teçhizat verilecektir. Maçlar tek bir İÇN'de gerçekleşir ve İÇN'nin oyuncu olmayan binaları daha iyi koruma için ekstra güçlüdür, ”diye yazdı Fortnite bir blog gönderisinde.

Buna ek olarak v17.30, diğer özelliklerde de bazı ince değişiklikler getiriyor. Şirket, Darbeli Tüfek'in artık manzaraları hedeflerken daha fazla hasar verdiğini söyledi. Ek olarak, Ağır Taarruz Tüfeği artık biraz daha düşük atış hızına sahip olmasına rağmen daha yüksek miktarda hasara neden olabilir, ancak ilk birkaç atış için öncekinden daha yüksek bir doğruluğa sahiptir.

Hata düzeltmeleri söz konusu olduğunda, Epic Games, Fortnite'ın PlayStation 5'teki "3D Kulaklıklar" seçeneğiyle ilgili, stereo seslerin uzamsallaşmaması ve stereo seslerin 2D olmasına neden olan bir sorunu düzeltti. Fortnite'daki "3D Kulaklık" seçeneğinin etkinleşmesi için PlayStation 5'inizin sistem ayarlarında 3D sesin etkinleştirilmesi gerekir. Bunu yapmak için şu yolu izleyin: Ayarlar > Ses > Ses Çıkışı > 3D Sesi Etkinleştir. Şirket ayrıca, araç radyolarını açmaya çalışırken zaman zaman çalmamasıyla ilgili bir sorunu da düzeltti. Ayrıca, kontroldeki oyuncunun Prop durumunda olmasından kaynaklanan, araçların düzensiz bir şekilde sürmesiyle ilgili bir sorunu düzeltti. Epic Games, “Oyuncu bir Prop durumundaysa, araçlarla artık etkileşime giremez” dedi.