Flappy Bird yapımcısı kayboldu !

Flappy Bird yapımcısı kayboldu !

Son zamanların en popüler oyunu olan Flappy Bird  yok oluyor. Gelen tepkiler üzerine oyunu Google Play ve Apple Store’dan kaldıran yapımcı şimdide kayboldu. 1-2 günden beri haber alınamayan yapımcı intihar ettiğinden şüpheleniyor. Ailesi ve arkadaşları endişeli olduklarını açıkladı. İşte haberin detayları..

flappy-bird

Son zamanların en ünlü ve popüler oyunlarından biri olan Flappy Bird bu aralar ilginçliklerle boğuşuyor. 1 ayda 200 milyon indirme alan oyun bir çok kişi tarafından zevkle oynanıyor. Ancak bir kısımda oyundan ve yapımcı Dong Nguyen’den nefret ettiğini açıkladı.

Yapımcı birkaç önce yaptığı açıklamada kendisine olumsuz yönde birçok olumsuz tepki geldiğini söyledi. Bu tepkilerden çok bıktığını açıklayan yapımcı Dong Nguyen oyunu tüm uygulama mağazalarından kaldıracağını açıklamıştı. Pazar gününden itibaren tüm uygulama mağazalarından kaldırılan oyun şu an için sadece daha önceden indirilen telefonlarda oynanabiliyor.

Ancak olayın ilginç yanı şu; cumartesi günü Flappy Bird oyununun tüm uygulama mağazalarından kaldırılacağını açıkladıktan sonra yapımcı Dong Nguyen’den bir türlü haber alınamıyor. Ailesi ve arkadaşlarının endişe içinde olduklarını da belirtti.

En son 8 Şubat’ta tweet atan Nguyen bu tarihten sonra ortalarda görünmedi. “Flappy Bird için hayatımın başarısı diyebilirim. Ama aynı zamanda benim sade yaşantımı mahvetti. O yüzden artık ondan nefret ediyorum” diyen Dong Nguyen, yaşadıklarını bu kelimelerle özetledi.

Umuyoruz kimsenin düşündüğü gibi olumsuz bir davranış yapmaz .