Firaxis'ten Bir Süper Kahraman Taktik RPG'si Olan Marvel'in Midnight Suns'ı Duyuruldu

Firaxis'ten Bir Süper Kahraman Taktik RPG'si Olan Marvel'in Midnight Suns'ı Duyuruldu

Firaxis'ten Bir Süper Kahraman Taktik RPG'si Olan Marvel'in Midnight Suns'ı Duyuruldu.

Firaxis Games, birçok söylentiyi doğrulayarak bugün gamescom: Opening Night Live etkinliği sırasında Marvel'in Midnight Suns'ını duyurdu. 2K tarafından yayınlanan bu, Civilization ve XCOM gibi strateji serileriyle tanınan geliştiriciden gelen bir süper kahraman oyunu.

Bu, taktiksel bir RPG olarak tanımlanıyor, ancak stüdyonun önceki oyunları gibi sıra tabanlı bir deneyim olup olmayacağı belli değil. Firaxis, oyuncuların Marvel ile işbirliği içinde oluşturulan yepyeni bir süper kahraman olan Hunter olarak oynayacaklarını söyledi. Kahraman tamamen özelleştirilebilir olacak ve kahraman güçlerini iblislerin annesi Lilith'e karşı yönetecek.

Iron Man, Wolverine, Blade, Ghost Rider (Robbie Reyes), Dr. Strange, Magik, Captain America, Nico Minoru ve Captain Marvel oyun için onaylandı. Firaxis, oyuncuların onlarla yaşayacağı ve seçimler yapacağı, muhtemelen hikayenin nasıl oynanacağını değiştireceği sosyal unsurların mevcut olacağını söylediği gibi, sadece tanınmış kahramanlarla görevlere çıkmakla ilgili olmayacak.

Motor içi sinematik fragmandan da anlaşılacağı gibi, oyunda bir dizi popüler Marvel karakteri bulunacak. Hikayeyle ilgili çok fazla bilgi paylaşılmadı. Fragman tanıtım yazısı, başlığın ayarını açıklamak için şunları söylüyor:

Cehennem uyandığında, onu sadece onlar durdurabilir. Marvel Evreninin karanlık tarafında geçen bu taktik RPG'de Darkhold tamamlanmadan önce Lilith'i yenmek için ayağa kalkın ve daha karanlık bir kahraman düzenine katılın.

Firaxis, 1 Eylül'de ilk oynanış görüntülerini göstermeyi planladığı için, hayranların oyunun nasıl göründüğünü görmek için uzun süre beklemeleri gerekmeyecek. Stüdyo şu anda haber bültenine kaydolurken Blade için özel bir Nightstalker görünümü sunuyor.

Marvel'in Midnight Suns'ı Mart 2022'de çıkıyor. Lansman platformları da henüz duyurulmadı, ancak PC'nin yanı sıra mevcut ve son nesil konsolları da vurması gerekiyor.

https://youtu.be/Wz8Vw5tOf5M