FIFA 22 Görüntüleri Gerçek Gibi! FIFA 22'den HyperMotion Teknolojisi!

FIFA 22 Görüntüleri Gerçek Gibi! FIFA 22'den HyperMotion Teknolojisi!

FIFA 22'nin gerçekçi görüntüsü izleyenleri şok etti. FIFA 22 ne zaman çıkacak? Oyunda kullanılan HyperMotion teknolojisi çok beğenildi. İşte FIFA 22'de kullanılan teknolojiye dair detaylar ve oyunun resmi fiyatları...

FIFA 22, bu sene satışa sunulacak. Oyunun yeni serisi geçen sene yayınlanmamıştı. Bunun nedeni ise çok daha yeni ve kaliteli bir teknolojinin kullanılacak olmasıydı. Bu teknolojinin geliştirilmesi için yoğun bir çaba sarf edildiği biliniyor. Ancak yaklaşık iki yıllık bekleme süresi oyuncular için güzel sonuçlar verecek. FIFA 22 görüntüleri paylaşıldı. Hem oyun içi hem de gerçek futbolcuların görüntüsüyle sistemin nasıl geliştirildiği konusunda bilgiler verildi. HyperMotion teknolojisi sayesinde FIFA'nın eski oyunlarını unutacaksınız. Çünkü hem oyun motoru hem de teknoloji değişti. Artık oyunun üst versiyonda geliştirildiği biliniyor. Yıllarca aynı motorla ufak değişiklikler ile yayınlanan FIFA serisi, zirve dönemini yaşamak üzere. Peki oyunun geliştirilmesinde kullanılan HyperMotion teknolojisi nedir?

fifa.jpg

HyperMotion Teknolojisi Nedir?

FIFA 22, gerçek deneyimleri çözümleyerek oyuna yansıtan bir teknoloji kullanmayı tercih etti. HyperMotion, futbolcuların hareketlerini ve onların nasıl reaksiyon aldıklarını inceliyor. Bu verileri kaydediyor ve oyun için kullanıyor. Bu nedenle gerçek futbolcularla çeşitli denemeler yapılıyor. Vuruş stillerinden koşuya kadar pek çok ince detay teknoloji tarafından kaydediliyor. Ayrıca bu işlem yapılırken futbolculara çeşitli algılayıcılar içeren bir kıyafet giydiriliyor. Böylelikle her bölgenin gerçekçi bir şekilde oyuna yansıması sağlanıyor. Yalnızca ayak değil, vücudun her türlü kilit bölgesi oyunun gerçekçiliği açısından büyük öneme sahip. Yıldız futbolcularla beraber yapılan antremanlarda pek çok teknik deneniyor. Bu denenen teknikler ise HyperMotion tarafından işleniyor.

FIFA 22 Ne Zaman Çıkacak?

FIFA 22 hakkında paylaşılan bu video büyük ilgi çekti. HyperMotion teknolojisine ilişkin verilen bilgiler elbette boşuna değildi. Oyunun yakın zamanda çıkması bekleniyor. Oyuncuların beklentilerini tazelemesi adına paylaşıldığı düşünülen videonun beğenildiğini söylemeliyiz. Bunun yanı sıra her sene düzenli olarak çıkan oyunun bu sene Ekim ayında çıkacağı öğrenildi. O vakte kadar oyunla ilgili çeşitli videoların ve sızıntıların paylaşılması muhtemel gözüküyor. Merakla beklenen oyun geçtiğimiz sene yayınlanmadı ve oyuncular büyük hayal kırıklığına uğradı. Şirket, hem geçen yılı telafi etmek hem de önümüzdeki yıllarda futbol oyunları arasında zirveye çıkmayı hedefliyor.

FIFA 22 Fiyatı

FIFA 22, hem PC hem de konsolda çıkacak. Böylelikle büyük bir oyuncu kitlesinin FIFA 22'yi oynaması hedefleniyor. Steam üzerinde 419,99 TL'ye satılacak ve PC kullanıcıları buradan oynayabilecek. Xbox One 499,99 TL, X Box Series X/S ise 559,99 TL'ye satılacak. PlayStation 5 560 TL iken PlayStation 4 ise 500 TL'den satışa sunulacak.