FarmVille Mobil Oyunu Ne Zaman Çıkıyor? Çiftlik Oyunu Geri Dönüyor!

FarmVille Mobil Oyunu Ne Zaman Çıkıyor? Çiftlik Oyunu Geri Dönüyor!

Zynga'nın geliştirdiği FarmVille oyunu, FarmVille 3 olarak mobilde yayınlanacak. Peki çiftlik oyununun ne zaman yayınlanacağı açıklandı mı? FarmVille 3 çıkış tarihine ilişkin yeni bir bilgi elde edildi.

Bir döneme damgasını vuran FarmVille'nin geri döneceği ortaya çıkmıştı. Peki oyun ne zaman yayınlanacak? Mobil versiyonu için fragman paylaşılsa da oyunun çıkış tarihi ile ilgili çeşitli iddialar ortaya atılıyor. Özellikle de böylesine efsane bir oyunun geri dönmesi oyuncuları heyecanlandırdı. Facebook'ta yayınlandığı dönemden bu yana milyonlarca kişi oyunu deneyimledi. Basit bir çiftlik oyunu gibi gözükse de detaylara hakim olduğunuzda oyunun basit olmadığını fark ediyorsunuz. Hem besin hem de hayvanlar konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Düzenli olarak onlarla ilgilenerek çiftliğinizi genişletebilir ve geliştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra yeni hayvanların ve bitkilerin geleceği müjdesi de verildi. Peki bunca sene mobil oyun çıkmamışken şimdi FarmVille 3'te bizleri neler bekliyor? Oyunun çıkış tarihine ilişkin bir açıklama yapıldı mı?

FarmVille 3 Ne Zaman Çıkacak?

FarmVille 3'ün fragmanı yayınlandı ancak ne zaman çıkacağı belirtilmedi. Yine de fragmanı yayınlandığı için oyunun en kısa sürede yayında olması bekleniyor. Oyunla ilgili kesin bir bilgi verilmese de 2021 yılının 4. çeyreğinde oyunu oynayabileceğiz. Bu da demek oluyor ki Ekim'le Aralık arasında bir tarihte oyun keyfi bizleri bekliyor olacak. Bu tarihlerde olmasının neden ise FarmVille 3'ün sürpriz şekilde ertelenmesiydi. Eylül'de çıkma ihtimali vardı fakat bir şekilde işler aksadı.

farmville.jpg

Zynga Oyunu Geliştiriyor

Çiftlik oyunu konseptini geliştiren Zynga, yıllar önce elde ettiği başarıyı tekrarlamak istiyor. Bir efsaneyi dirilterek mobil platformda yüksek indirmeye sahip olabilecek mi göreceğiz. Çünkü sevilen oyunun sanılanın aksine oldukça fazla takipçisi bulunmakta. Aradan geçen yıllara rağmen yeni çıkacak oyunu denemek isteyen bir sürü kişi olacaktır. Bu nedenle 2021 yılı sona ermeden FarmVille 3 yayınlanmalı. Oyunun çıkışı gecikirse beklentileri düşürebilir ve indirmeyi azaltabilir.

FarmVille 3 Ücretli Olacak mı?

Oyunun ücretli olması beklenmiyor. Aksine ücretsiz şekilde rahat rahat oynayabileceksiniz. Ancak oyun içerisinde ücretli satılacak pek çok eşya ve özellik olacak. Böylelikle beklemek istemeyenler hızlı bir şekilde çiftliğini geliştirebilecek. Ancak oyunun sabır ve istikrar gerektirdiğini bilenler para yatırmaya ihtiyaç duymadan oynamaya devam edebilir. FarmVille 3 için harcama yapmak zorunda değilsiniz. Çeşitli kampanyalar ve kişinin daha fazla beklememesi için zaman hızlandırıcı gibi detaylar yer alabilir. Çünkü bu tarz oyunlarda genellikle karşı tarafı etkilemeyecek ancak bireysel anlamda büyük gelişmeler yaşanacak premium özellik satışı oluyor. Ücretli satılsa dahi farklı bir kullanıcıyı etkilemediğinden sorun olarak algılanmıyor.