Fallout 3 Güncellemesi, Games for Windows Live Gereksini Artık Olmayacak

Fallout 3 Güncellemesi, Games for Windows Live Gereksini Artık Olmayacak

Fallout 3 güncellemesi, Games for Windows Live gereksiniminden kurtuluyor.

Microsoft'un feshedilmiş Games for Windows Live (GFWL) platformu artık Fallout 3'ü rahatsız etmiyor. Bethesda tarafından 2008'de yayınlanan son derece etkili RPG, Steam'de birdenbire, hizmetin gereksinimlerini tamamen ortadan kaldıran bir güncelleme aldı ve sonunda sahiplerin başlatmasına ve keyfini çıkarmasına izin verdi. geçici çözümlere başvurmadan oyun. İşin tuhafı, kaldırma işlemi ancak Microsoft Bethesda'yı satın aldıktan sonra gelir.

GFWL, Microsoft'un PC oyuncularını Xbox Live ekosistemine getirmeye yönelik orijinal girişimiydi, ancak en hafif tabirle çok başarılı değildi. Grand Theft Auto IV, yeni etkinleştirme anahtarları oluşturmayla ilgili sorunlardan sonra gereksinimi ancak geçen yıl kaldıran başka bir oyundu.

Fallout 3'ün GOG sürümü, DRM'siz mağazaya ilk gelişinden bu yana GFWL'sizdi, ancak Steam sürümü, son 12 yıldır değişmeden inatla bozulmadan tutuldu.

1.7.04 adlı küçük güncelleme, yaklaşık 5 MB ağırlığında ve artık Fallout 3 ve Yılın Oyunu varyantı için mevcut. Steam'deki yama notlarında açıkça "Başlık artık Games for Windows Live gerektirmiyor ve şimdi başlayacak" yazıyor. Mevcut kurulumlarda sorunlar ortaya çıkarsa, oyunun yeniden yüklenmesi de önerilir. Bu arada, oyun dosyalarındaki bir benioku, "Kararlılık ve performansta iyileştirmeler (LargeAddressAware ve iş parçacığı ayarı güncellemeleri)" de yapıldı.

Oyun dosyalarındaki küçük değişikliklerin bile tüm kitaplıkları etkileyebileceği düşünüldüğünde, bunun oyunun devasa modlama sahnesinde ne tür bir etkisi olacağı belli değil. Aynı zamanda, ilk kez atlamak isteyen herkes için, tüm Fallout serisini büyük bir satış vurdu ve Fallout 3 temel oyununun fiyatını sadece 3 dolara düşürdü.