Fable'ın Yeni Oyunu 23 Temmuz'da Fragmanıyla Şok Edecek

Fable'ın Yeni Oyunu 23 Temmuz'da Fragmanıyla Şok Edecek

Fable, bu zamana kadar oynanma süresince en çok zevk veren ve herkes tarafından olumlu eleştiriler yapılan oyun serilerinden biri olarak ön plana çıkıyor. İlk defa 2004 senesinde Xbox için oyun severlerle bir araya gelen bu oyun, serisini 2008 ve 2010 senelerinde piyasaya sürdüğü iki oyunuyla beraber üçlemeye dönüştürerek, hikayesinin soluğunu bitirmemişti. 2010’da piyasaya çıkan oyununun ardından herhangi bir gelişme yaşanmayan Fable’dan bir haber geldi.

2013 senesinde Lionhead Stüdyoları tarafından duyurusu gerçekleştirilen Fable: Legends büyük beklenti yaratmıştı fakat herhangi bir şekilde tanıtımı yapılmadan iptal oldu ve stüdyo bu gelişme sonrasında Microsoft’un verdiği ani kararla kapatıldı, faaliyetine son verildi.

BEKLEYİŞ SONA ERİYOR

O yaşanan gelişmelerin ardından Microsofttarafından gerçekleştirilen herhangi bir etkinlik kapsamında Fable ile alakalı bir gelişme beklendi. Fakat bu gelişme bir türlü yaşanmadı. Alınan son bilgiler sonrasında oyun tutkunlarının Fable için bekleyişleri sona eriyor.

FRAGMANI YAYINLANACAK

Microsoft tarafından gerçekleştirilen oyunlar ve stüdyolarla alakalı olarak bilgiler vererek adeta geçimini sağlayan Klobrille, 23 Temmuz tarihinde Fable oyunuyla alakalı bir ön tanıtım videosunun izletileceğini ifade etti. Bu ön tanıtım videosunun oyun motoru aracılığıyla hazırlandığını da belirtti. Ön tanıtım videosunun içeriğinde herhangi bir oynanış bölümü yer almayacak.

KLOBRILLE UMARIZ DOĞRU AÇIKLAMALAR YAPMIŞTIR

Fable’ın yeni oyununun Playground Games uzmanlarınca geliştirildiği uzun süredir konuşulan bir durumdu. Herkes tarafından beklenilen Fable oyununun önemli bilgileriyle alakalı ifadeleri paylaşarak oyun tutkunlarını büyük bir heyecana bağlayan Klobrille umarız doğru söylüyordur.

23 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek ön tanıtımla beraber aslında oyunun nasıl grafiklere sahip olacağını görmek gibi bir şey mümkün olacak. Bu ön tanıtım videosu, herkesin beğenisini toplayan Fable oyununun yeni oyunu hakkında fikirlere sahip olmamıza yardımcı olacak.