Fable: Çıkış Tarihi, Oynanış, Hikaye ve Daha Fazlası

Fable: Çıkış Tarihi, Oynanış, Hikaye ve Daha Fazlası

İşte Fable hakkında bildiğimiz her şey.

Fable geri döndü. Teknik olarak Fable 4 olup olmaması, tüm zamanların en ikonik Xbox RPG'lerinden birine geri dönmek kadar önemli değil. Bu projenin başında Forza Horizon geliştiricisi Playground Games'den başkası yok.

Özellikle orijinal Fable geliştiricisi Lionhead Studios'un feshedilmesinden bu yana, bu oyunun varlığı ve hangi şekli alacağı ve kimin geliştireceği hakkında bir ton spekülasyon yapıldı. Bir sonraki Fable oyunuyla ilgili pek çok belirsizlik olsa da, elimizde bir fragman ve bazı bilgiler var.

Fable çıkış tarihi

Fable'ın ne zaman çıkacağına dair hiçbir fikrimiz yok, ancak oynanış görmediğimiz için kesinlikle 2020'de gelmeyecek ve 2021'i bile kaçırabilir. Ayrıca, bu başlığın yalnızca Xbox Series X'e mi geleceği yoksa aynı zamanda geleceği de belli değil. Xbox One'a bir gezi. İlkiyse, bu oyunun 2022'nin sonlarında düştüğünü görebiliriz ve ikincisiyse, 2021'in sonlarında, hatta 2022'nin başlarında gelebilir.

Turn 10'un en kıdemli tasarımcısı ve kreatif direktörü Bill Giese'nin LinkedIn profiline göre Turn 10, Fable'ın geliştirilmesine (VGC aracılığıyla) yardımcı olabilir. Çok uzak bir ihtimal değil, ancak bunun bir sonraki Forza Motorsport oyununu nerede bıraktığı belli değil.

Turn 10'un şu anda en son Forza Motorsport oyununu geliştirdiğini biliyoruz, bu yüzden geliştiricinin dikkatini başka yöne çevirmek ilginç.

Haber cephesinde genel olarak sessiz olsa da, Kontrol ekibindeki yazar Anna Megill'in Fable 4 geliştirme ekibine Baş Yazar olarak katıldığını biliyoruz, bu heyecan verici.

Yakın zamanda GamesIndustry.biz başkanı Christopher Ding, VGC'nin Kayıt Dışı podcast'i hakkında konuştu ve şunları söyledi: "Xbox Games Studios'ta arkadaşlarımla çok az sohbetim oldu... Everwild, Perfect Dark, Fable o kadar uzaktalar ki, olabilir hatta bu oyunlar çıkana kadar yeni bir Xbox'ta olmak." Bu doğruysa oldukça çılgınca ama bunu müjde olarak algılamayın.

Oyun geliştiricisi TonyArt kısa süre önce Twitter'da yaptığı açıklamada, "Playground bunu göstermeye hazır olduğunda hayranların oyunu görmesini bekleyemem [çünkü] takımın yaptıklarını seviyorum, hiçbir zaman bir açıklamayı onaylamadım. yakında vitrin, E3'te olacağını asla söylemedi." Bu yüzden muhtemelen Fable'ın E3'teki görünümünü sayabiliriz.

Endüstrinin içinden Jeff Grubb, Fable'ın 2023'te piyasaya sürüleceğini, bu yüzden haklı olsa bile hala yıllar olduğunu belirtti.

Fable: Fable 4 mü olacak

Hayır, en son Fable oyunu Fable 4 değil. En azından resmi olarak adı bu değil. Xbox ve Playground Games, en son Fable oyununu seri için "yeni bir başlangıç" olarak tanımladı. Fable'ın bir God of War çekmesi, sayıyı düşürmesi ancak devamı olarak devam etmesi tamamen mümkün.

The Guardian ile yaptığı röportajda Microsoft stüdyo başkanı Matt Booty, tamamen farklı bir stüdyo ile yeni bir Fable başlığı yaratmanın zorluklarından bahsetti.

Booty, "Mevcut sürümleriniz olan bunun gibi herhangi bir franchise ile, öne çıkaracağınız, hala geçerli olan ve eklemek istediğiniz yeni şeyler arasında her zaman bir denge vardır" dedi. "Yeni bir Star Wars filmi yapmanın zorluğu gibi - herkesin yanınızda getirmenizi istediği şeyler var, ama sonra buna, yeni yerlere karşı bir sorumluluğunuz var ve Playground'un bunun için iyi bir vizyonu olduğuna inanıyorum."

Fable hikayesi

Bu yeni Fable oyununun sürekliliğinin belirsiz durumu göz önüne alındığında, hikayenin ne hakkında olacağını tahmin etmek bile zor. Bu oyunun Fable üçlemesinin geçtiği ülke olan Albion'da geçip geçmediğini bile bilmiyoruz.

Bununla birlikte, fragman, orijinal Fable oyunlarıyla aynı saçma ruha sahip olan Playground Games'in gideceği tarz hakkında bize bir fikir verdi. Fragman, “Dünya, doğa ve sihrin mükemmel bir uyum içinde yaşadığı fantastik yaratıklar ve harika yerlerin, efsanevi kahramanların ve hain kötü adamların hikayeleriyle dolu” hakkında bazı diyaloglarla başladı. Bu sırada kurbağa bir periyi yutar. Bu oyunun cehennem gibi olacağını söyleyebilirim ve ben bunun için varım. Ayrıca kılıcın üzerinde bir Kahramanın mezuniyetini simgeleyen bir Kahramanlar Loncası mührü olduğunu görüyoruz, bu yüzden loncanın hikayede bir rol oynayacağı açık.

Önceki oyunlarla aynı iyi veya kötü yapıyı izleyeceğini hayal ediyoruz, ancak umarım bir nüans vardır. Siyah beyaz seçimleri tercih etmek yerine, insanların benzersiz ve zorlu kararlar vermesini gerektiren oyunu tercih ederim. Ya öyle, ya da kötü olmayı daha eğlenceli ve aptalca yap.

Video Games Chronicle tarafından hazırlanan bir rapora göre, Arkham Knight kıdemli senarist Kim MacAskill, Martin Lancaster ve Craig Owens, görünüşe göre Fable üzerinde çalışmak için Playground Games'e katıldı.

Fable Oynanış

Henüz resmi bir oyun görmemiş olsak da, Forza Horizon geliştiricisi Playground Games bu projeyi yönettiğinden kesinlikle benzersiz bir deneyim olacak. Bu, stüdyonun Forza Horizon serisi dışındaki ilk projesi olacak.

Forza Horizon oyunları görsel gözlükler olduğundan, Playground Games'in zaten onlar için olan bir yönü grafiksel doğruluk ve dünya tasarımıdır. Ancak, bu ekibin bir aksiyon rol yapma oyunu oluşturmak için denenmiş ve gerçek oyun uzmanlığını nasıl elden geçirdiğini görmek ilginç olacak. En azından, takımın çok oyunculu sistemleri kapalı, bu yüzden umarım iki oyunculu bir işbirliği veya hatta dört veya daha fazla oyuncuyla oynanabilirlik elde ederiz.

2018 Eurogamer raporuna göre Playground Games, yaklaşık 200 kişilik bir ekiple birkaç yıldır bir sonraki Fable oyunu üzerinde çalışıyordu. Playground Games, yeni Warwickshire stüdyosu için sadece Fable için bir grup personel tuttu.

Fable PC minimum ve önerilen gereksinimler

Henüz herhangi bir oynanış görmediğimiz için bu oyunun sistemlerde nasıl çalışacağını kestirmek mümkün değil. Forza Horizon geliştiricileri tarafından geliştirildiğinden, bunu karşılaştırma için kullanalım.

Forza Horizon 4 için minimum gereksinimler Intel Core i3-4170 veya Intel Core i5-750 CPU, 8GB RAM ve Nvidia 650 Ti, Nvidia GT 740 veya AMD R7 250x GPU'dur. Bu arada, önerilen özellikler Intel Core i7-3820 CPU, 12 GB RAM ve Nvidia GTX 970, Nvidia GTX 1060, AMD R9 290x veya AMD RX 470 GPU gerektirir.

Forza Horizon 4'ün bu noktada iki yaşına yaklaştığını düşünürsek, gereksinimlerin biraz artacağını düşünüyoruz.