Epic Games Store'da Level Atlama Özelliğİ Geliyor! Oyunlardan XP Kazanabileceksiniz!

Epic Games Store'da Level Atlama Özelliğİ Geliyor! Oyunlardan XP Kazanabileceksiniz!

Epic Games, yayınladığı yeni güncelleme ile XP kazanmanızı sağlayacak. Böylelikle Epic Games Store üzerinde level atlamanız mümkün olacak. Peki Epic Games'te nasıl level atlanır? Hangi oyunlar XP veriyor?

Epic Games, son yıllarda dağıttığı oyunlarla gündeme geliyor. Ancak oyunun kullanıcılar arası etkileşimi artıracak ve iletişimi hızlandıracak bazı özellikleri es geçtiği görüldü. Neyse ki kullanıcıların isteklerine önem veriyor ve çeşitli geliştirmelere gidiyor. Yaptığı son güncelleme ile büyük ses getirecek. Şimdilik yalnızca birkaç oyun için geçerli olsa da yakında tüm oyunlarda işleme alınacak. Oyunlardaki ilerlemelerinizi profilinizde gösterebilirsiniz. Üstelik kazanacağınız tecrübe puanlarıyla da Epic Games Store'da level atlama imkanınız olacak. Seviye atlayan kullanıcıların daha fazla öne çıkacağı ve tanınacağı düşünülüyor. Haliyle aradaki rekabet boyutu da büyük öneme sahip. Kullanıcılar, yalnızca oyun oynamayacak ayrıca oynadıkları oyunun karşılığında belirli bir tecrübe puanı sahibi olabilecek. Bu da çok yönlü bir kazanım demek oluyor. Oyuncuların bu tarz şeylere önem verdiğini bilen Epic Games, elinden gelenin en iyisini yaparak yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Peki Epic Games Store'da XP kazanmak için hangi oyunları oynamalıyız? Merakla beklenen tecrübe puanı özelliğine dair detayları paylaştık.

epicgamesf.jpg

Hangi Oyunlardan XP Kazanılıyor?

Şimdilik sadece birkaç oyun için XP kazanma özelliği aktif. Ancak önümüzdeki haftalarda diğer oyunlara da entegre olacaktır. Deneme yapıldığı ve her oyuna özel geliştirme sağlandığı için güncelleme hızlı bir şekilde gelmeyecek. Zaman içerisinde tüm oyunlardan XP kazanabileceksiniz. İşte şimdilik XP kazanabileceğiniz oyunların listesi:

  • Rocket League
  • Zombie Army 4
  • Alan Wake Remastered.
  • Kena
  • Hades, Pillars of Eternity

Epic Games'te Nasıl Level Atlanır?

Level yani seviye atlamak istiyorsanız yapmanız gereken şey oldukça basit. Belirtilen oyunları oynamaya başlayabilirsiniz. İlerlemenize göre sahip olacağınız koleksiyon kartları ve XP'ler ile seviyeniz yükselecek. XP sistemi geliyor fakat koleksiyon kartlarına dair şirketten daha detaylı bir açıklama beklenmekte. Bu sağlanır ise çok daha güzel bir kullanıcı deneyimi bizleri bekliyor olacak.

Epic Games Steam'e Rakip Oldu!

Steam'in en büyük rakipleri arasında gösterilen Epic Games, yalnızca birkaç yıl içerisinde Steam'e yaklaştı ve köklü bir platform haline geldi. Oyuncular, bedava oyunlar için Epic Games hesaplarına sık sık giriş yapıyor. Ayrıca bu oyunlar neticesinde binlerce liralık tasarruf da sağladılar. Oyunlar için harcanacak para yerine indirimleri ve bedava verilecek oyunları beklemeyi tercih ediyorlar. Oyun sektörünün korsan oyun anlayışından uzak durması ve daha da gelişmesi adına bu yöntemin izlendiği belirtilmekte. Yalnızca Epic Games değil Steam'in de indirimli oyunlar sunduğu ve etkinlikler düzenlediğini belirtelim. Origin'in de bu konuda önemli çalışmaları bulunuyor.