Epic Games İki Oyunu Daha Ücretsiz Yaptı! Hediye Olarak Verdiği Oyunlar Çok Sevildi!

Epic Games İki Oyunu Daha Ücretsiz Yaptı! Hediye Olarak Verdiği Oyunlar Çok Sevildi!

Epic Games, haftalık olarak ücretsiz oyun vermeye devam ediyor. Şirket, yaptığı açıklamada iki oyunu hediye etti. Sınırlı sürede oyunu kütüphanesine ekleyen kullanıcılar, Epic Games'in verdiği oyunları sınırsız şekilde oynayabiliyor.

Epic Games, yine ücretsiz oyunlar vererek adından söz ettirdi. Şirketin düzenli olarak oyun verdiğini zaten biliyoruz. Kimi zaman farklı oyun paketleri ve kodları da vermekte olan Epic Games, bu sefer hangi oyunları verdi? Her kullanıcıya hitap edebilecek kategorideki oyunlar yayınlıyor. Kimi zaman simülasyon kimi zamansa strateji oyunlarına da ağırlık vererek nispeten daha az oynanan oyun türlerini kullanıcılarla buluşturuyor. Epic Games kullanıcılarının yararlanabileceği ücretsiz oyunlardan bahsedeceğiz. Nasıl indirmeniz gerektiği konusunda da yardımcı olacağız. Bilindiği üzere bu tarz oyunlar haftalık olarak verildiği için elinizi çabuk tutmazsanız mevcut oyunları kaçırabilirsiniz. Oyunların piyasa değeri de açıklandı.

50 TL'lik Oyunlar Ücretsiz Oldu

Piyasa değeri neredeyse 50 TL olan oyunların ücretsiz olduğu açıklandı. Şirketin bu kampanyası ilgiyle karşılandı. Oyunların ismi ise belli oldu. Kart oyunlarına hakim olanların bildiği Guild of Dungeoneering ile Never Alone (Kisima Ingitchuna) oyunlarının bedavaya verildiğini öğrendik. Peki bu oyunları nasıl indireceksiniz? Oyuncu kitlesini her geçen gün geliştiren Epic Games, yeni kullanıcılara ne yapması gerektiğini iyice açıklıyor. Oyunları oynayabilmek için bilgisayara ihtiyacınız olduğunu belirtelim Windows ve macOS işletim sistemlerine sahip bilgisayarlarınızda oyunları oynayabilirsiniz.

never.jpg

Epic Games Oyunları Nasıl İndirilir?

Epic Games üzerinden oyun indirmek için resmi siteye giriş yapmalısınız. Daha sonra kullanıcı ve şifrenizi girerek Launcher'ı indirin. Aslında bakarsanız Launcher'ı indirmek için kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmenize gerek yok. Ancak tarayıcı üzerinden de çeşitli gelişmeleri takip etmek ve hesabınızda işlem yapabilmek adına giriş yapmanızı öneririz.

Epic Games, bir yılı aşkın süredir haftalık olarak ücretsiz oyun veriyor. Normalde paralı olarak satılan bu oyunların bedavaya verilmesi haliyle dikkat çekmekte. Bir haftalık sürenin sonunda oyunu indirmeyen veya kütüphanesine eklemeyenler fırsatı kaçırıyor. Steam'e nazaran bir yıllık süre içerisinde daha fazla oyunu ücretsiz hale getirdiğini söylemeliyiz. İndirim konusunda da Steam ile rekabet ettiğini görüyoruz. Şirket, önümüzdeki yıllarda Steam'in popülaritesine ulaşır mı bilinmez ancak ciddi bir rakip olacağı tahmin ediliyor. Steam, mevcut istatistiklere göre hala lider dijital oyun platformu konumunda. Üstelik kendi sosyal medyası da bulunan Steam'i sırf dostları ile konuşmak için kullanan bir kesim de bulunuyor. Yani oyun platformunun dışına taşmış vaziyette. Haliyle oyun oynamasanız dahi mobil veya bilgisayar üzerinde sürekli olarak açık olan hesabınız sayesinde anlık iletişim kurabiliyorsunuz.