Elden Ring: Çıkış Tarihi, Oynanış, Hikaye ve Daha Fazlası

Elden Ring: Çıkış Tarihi, Oynanış, Hikaye ve Daha Fazlası

İşte Elden Ring hakkında bildiğimiz her şey

Elden Ring, FromSoftware tarafından geliştirilen Hidetaka Miyazaki'nin bir başka Souls benzeri buluşudur. Tam bir kadronun daha iyi olamayacağını düşündüğünüzde, ekip Game of Thrones'un yazarı George R.R. Martin'den Elden Ring mitosunu tasarlarken biraz yardım aldı. Böyle bir geliştirme ekibiyle, FromSoftware hayranları oldukça büyük bir zevk içindeler.

Elden Ring ilk olarak 9 Haziran 2019'da duyurulmuştu ve resmi olarak 10 Haziran 2021'de Summer Game Fest etkinliği sırasında açıklandı. FromSoftware'in, koronavirüs pandemisi nedeniyle iptal edilmeden önce Taipei Game Show'da başka bir fragman daha piyasaya sürmesi gerekiyordu.

Beklenen bu fanteziyle ilgili bazı önemli ayrıntılar zaten yayınlandı. Elden Ring hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şey burada.

Elden Ring çıkış tarihi

Elden Ring 21 Ocak 2022'de PS5 ve Xbox Series X/S'nin yanı sıra son nesil konsollara geliyor. Kısa süre önce Steam'de yolunu bulduğu için PC'de de olacak.

Bir röportajda, bir Bandai Namco temsilcisi ve Miyazaki, Elden Ring'in Dark Souls 3'ün son DLC'sinin tamamlandığı 2017'nin başlarından beri geliştirilmekte olduğunu açıkladı. Bununla birlikte, Sekiro: Shadows Die Twice yolunda, Elden Ring'in çok fazla uygulamalı geliştirme süresi almadığından şüpheleniyoruz.

FromSoftware daha önce Twitter'da topluluğa ulaşarak Elden Ring için gösterilen tüm coşku ve desteği takdir ettiğini ve hayranların bunu dört gözle beklediğini umduğunu söyledi.

Elden Ring oynanış

Sonunda Summer Game Fest'te Elden Ring için bir oynanış videosu aldık. Atlar, yıldırım mızraklı ejderhalar, daha da büyük kılıçları olan vahşi büyük çocuklar var. Hatta bazı gizli mekanikler varmış gibi görünüyordu. Atınla zıplayabilirsin ve hatta çift zıplayabilirsin (kardeşim, dalga mı geçiyorsun?) Gösterilen devasa muhteşem manzaralar, cehennem kadar karanlık dışında, Breath of the Wild macera seviyelerini andırıyor.

https://youtu.be/E3Huy2cdih0

Miyazaki, oyunda yaşayacağınız boss dövüşlerinden bahsetmişti. "Patron dövüşleri yapmaktan zevk aldığımız bir şey ve bu oyunun doruk noktalarından birini oluşturuyor. Oyuncuların dört gözle bekleyebileceği çok çeşitli benzersiz ve korkunç patronlar olduğunu düşünüyoruz."

Dark Souls gibi, FromSoftware ağırlıklı olarak RPG öğelerine odaklanacağından, kendi benzersiz karakterinizi yaratabilirsiniz. Miyazaki ayrıca FromSoftware'in "duyarlı yakın dövüş tabanlı dövüşün eğlencesinden" çekinmediğini belirtti.

Summer Game Fest fragmanında, canavarlarla ve canavarlarla savaşan, güzel ortaçağ manzaralarından geçen ve Elden Ring'i aramak için "kararmış"larla savaşan bir asker gördük. Ana karakter yaya ve at sırtında seyahat etti ve savaş kılıç dövüşü ve yay ve ok atışlarından oluşuyordu.

Son zamanlarda oynanışla ilgili bazı bilgiler sızdırıldı. Açık olabilir, ancak bu "sızıntıyı" 4chan'den geldiği için bir ton şüphecilikle alın, bu da bazı gölgeli iddiaları hasat edebilir. Ancak, daha önce 4chan aracılığıyla güvenilir sızıntılar ve bilgi dökümleri ortaya çıktı, bu yüzden tamamen mantıksız değil.

Sızıntı, Elden Ring'in İtalyanca çevirisi üzerinde çalışan ekipte olduğunu iddia eden birinden geliyor.

Bu kısa ayrıntıları bir araya getirerek, Elden Ring'in daha yavaş ama daha dinamik bir dövüş stiline vurgu yaparak Dark Souls 1 ve 3'e benzer şekilde oynayacağını belirtiyor. Görünüşe göre, zıplayabilir ve havadan kaçabilirsiniz. Başlangıç ​​sınıfı yoktur, ancak "ustalığınızı" değiştirmek için sözleşmelere katılabilirsiniz.

Diğer ayrıntılar arasında hayalet at bineğine sahip oyuncular, Demon's Souls'a benzer bir envanter yönetim sistemi, gündüz/gece döngüleri, şenlik ateşlerine benzer kontrol noktaları ve hiçbir zorluk seçeneği yok.

Ek olarak, beş ana patron ve 12 normal patron var. Patronların Sekiro sistemine benzer sağlık çubukları olacak ve düşmanlar geceleri daha güçlü ama daha iyi ganimet bırakacak.

En can sıkıcı özelliklerden biri, eğer doğruysa, Sekiro'da bulunan görünmeyen bir yardım sisteminin geri dönüşüdür. Düşen eşyalarınızı geri alabilmek yerine, eşyalarınızı geri almak için ölüm yüzdesinde yeterince iyi yuvarlamadığınız sürece, deneyiminiz ve paranız yarıya düştü. Bu, üzerinde neredeyse hiçbir kontrolünüz olmayan keyfi bir zorluk ekler, bu oyunların konusu bu değildir.

Sızıntı ayrıca ilk fragmanın 21 Temmuz'da Xbox Games etkinliğinde yayınlanacağını, ancak etkinliğin 23 Temmuz olduğu ortaya çıktı. Ancak Xbox'ın Elden Ring'i piyasaya sürmesi büyük bir sürpriz olmazdı. Daha önce Sekiro gibi FromSoftware oyunlarını pazarlamıştı.

Daha önce de belirttiğim gibi, bazılarını görmek güzel olsa da, tüm bu ayrıntılar çok yanlış olabilir. Yani, kimsenin istememesi gereken görünmeyen yardım dışında.

Beklenmedik bir şekilde, Xbox'ın başkanı Phil Spencer, Elden Ring'i oynamaktan ve onun hakkında ne düşündüğünü anlattı. GameSpot ile yaptığı bir röportajda Spencer, Elden Ring'in ne kadarını izlediğini sordu ve "Aslında epeyce gördüm. Biraz oynadım" dedi.

Spencer, "En azından son on yılda Miyazaki'nin tüm oyunlarını oynamış biri olarak, bu açıkça onun yaptığı en iddialı oyun" dedi. "Yani, onun oyunlarını seviyorum, ancak uğraştığı bazı oyun mekaniği konularını görünce, o ve ekibi bu kez ortamı ele alıyorlar, hikaye açısından başka bir yaratıcıyla çalışıyorlar. Bunu seviyorum."

Elbette bahsettiği diğer yaratıcı, oyunun ilmi ve evreni üzerinde çalışmış olan Game of Thrones yazarı George R. R. Martin. Spencer ayrıca Miyazaki'nin Elden Ring ile "ufkunu nasıl genişlettiğinden" bahsetti, ancak bunun Xbox başkanının nasıl oynadığı için geçerli olmadığını söylüyor.

Spencer, "Bence bunun nedeni benim kötü bir oyuncu olmam ve o geri döndüğünde düşündüğüm şeyler hakkında konuşacağız." "Yaptığı iş konusunda çok tutkulu. Bu oyunların bazılarında onunla çalışmak ve onların platformumuza geldiğini görmek hoşuma giden şeylerden biri."

Spencer'ın Elden Ring'i ele geçirmesi büyük bir sürpriz değil, özellikle oyunun fragmanı 2019'da Xbox şovunda çıktığından beri. Elden Ring'i başka bir perspektiften duymak heyecan verici, özellikle de hakkında neredeyse hiçbir şey duymadığımız için oyun şimdiye kadar.

Hala Elden Ring'den bir şeyler görmek istiyorsanız, bir hayran sızdırılan fragmanı 720p'ye yükseltti ve YouTube'a yükledi. Korkunç görünüyor ve kulağa hoş geliyor, ancak görünüşe göre bu, en muhtaç hayranları heyecanlandırmak için fazlasıyla yeterli.

Görünüşe göre, bir Reddit gönderisi aracılığıyla 4Chan'da da bir sızıntı oldu, ancak çok fazla değil.

Elden Ring hikayesi

Duyuru fragmanı bize Miyazaki ve G.R.R.M. kasvetli bir sesle oluşturuldu:

"Bunu hayal edebileceğinden bile şüpheliyim. Gökyüzüne hükmeden, hayata en parlak halini veren şey. Elden Ring. Biri ya da bir şey tarafından parçalanmış. Bana onu görmediğini söyleme. Gökyüzüne bak. Yanıyor."

Summer Game Fest'te gösterilen resmi fragmana dayanan arsa, Elden Ring'i arayan "kararmış" bir askerin etrafında dönüyor. Yüzüğü almanın dünyayı "bitmeyen bir lanet" ile bağlı olan tehlikeli canavarlardan kurtaracağı açık.

G.R.R.M. Miyazaki için Elden Ring'in mitosunu inşa etti ve tüm FromSoftware ekibi bu mitosu alıp, Miyazaki'nin çalışmalarını tipik olarak bulacağınız derin karanlık yerlere onunla birlikte koşuyor.

Elden Ring'in nerede geçtiğini tam olarak bilmiyoruz, ancak bunun Souls ve Bloodborne mitosunun dışında olduğunu hayal ediyoruz. Souls ve Bloodborne'un benzer temaları ve bağlantıları paylaştığı göz önüne alındığında, Elden Ring'in benzer şekilde bağlantılı olabileceğini söylemek büyük bir sıçrama değil. Ancak, G.R.R.M. Elden Ring'in mitosundan sorumluydu, bunu hayal ediyoruz tamamen farklı olacak.

Elden Ring'e özgü bir şey, tüm oyunun açık bir dünyada var olacak olmasıdır. Daha önce Dark Souls, Bloodborne ve Sekiro gibi oyunlar özgürce keşfedebileceğiniz açık alanlar içeriyordu, ancak Miyazaki'nin şu anda vaat ettiği şekilde hiçbir zaman bir açıklık duygusu yoktu.

Miyazaki, "Şüphesiz hacim açısından şimdiye kadarki en büyük unvanımız," dedi. “Tehlike ve tehditlerle dolu bir dünya ve keşif için olgunlaşmış birçok alan var. Bu alanlar arasında karmaşık bir şekilde tasarlanmış, çok katmanlı kaleler ve benzerlerini de bulacaksınız.”

IGN ile yaptığı bir röportajda Miyazaki, "Yeni bir oyun türü yaratmak bizim için büyük bir zorluk. Bunun üzerine kasabaları eklersek biraz fazla olur, bu yüzden bir açık dünya yaratmaya karar verdik. En iyi olduğumuz şeye odaklanan tarz bir oyun.”

Görünüşe göre, Elden Ring topraklarını at sırtında geçebilecek kadar büyük olacak.

Genellikle bir oyunun müzik bölümünü ele almayız, ancak bu oldukça özel çünkü kıdemli FromSoftware bestecisi Yuka Kitamura, Elden Ring için geri dönüyor. Daha önce Dark Souls 3 ve Sekiro'da çalıştı, bu yüzden eğer bir hayranıysanız, bunun iyi olacağını bilirsiniz.

Kitamura, bir hayran Elden Ring'in film müziği üzerinde çalışıp çalışmayacağını sorduğunda bunu Twitter aracılığıyla doğruladı.

Elden Ring PC minimum ve önerilen gereksinimler

Elden Ring'in, minimum veya önerilen PC gereksinimleri bir yana, Steam'de veya başka bir başlatıcıda bir mağaza sayfası bile yoktur. Ancak Dark Souls 3 ve Sekiro'ya bakarak ne tür bir donanıma ihtiyacınız olabileceğini anlayabiliriz.

Sekiro için minimum gereksinimler Intel Core i3-2100 veya AMD FX-6300 CPU, 4GB RAM ve Nvidia GeForce GTX 760 veya AMD Radeon HD 7950 GPU'dur. Dark Souls 3 için minimum gereksinimler, GTX 750 Ti'ye düşen Nvidia GPU dışında aynı.

Sekiro için önerilen gereksinimler Intel Core i5-2500K veya AMD Ryzen 5 1400 CPU, 8GB RAM ve GTX 970 veya RX 570 GPU'dur. Bu arada Dark Souls 3, Intel Core i7-3770 veya AMD FX-8350 CPU, 8GB RAM ve GTX 970 veya Radeon R9 serisi GPU'yu önerir.

Bu özelliklerden yola çıkarak, PC'nizin Elden Ring'i daha düşük ayarlarda çalıştırmasını sağlamanın tanrı benzeri bileşenler gerektirmeyeceğini hayal ediyoruz. Ancak, bu bir açık dünya oyunu olduğundan, ekranda aynı anda çok daha fazla varlık oluşturulacak, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun.