eFootball, Master League'i DLC Olarak Satacak

eFootball, Master League'i DLC Olarak Satacak

Bildiğiniz üzere Konami radikal bir karar alarak geçtiğimiz günlerde efsanevi futbol oyunu PES'in adını eFootball olarak değiştirmişti. Bugün ise oyunla ilgili yeni bilgiler geldi ve açıklanana göre eFootball çevrimdışı herhangi bir içerik barındırmayacak ve oyuncuların en sevdiği modlardan biri olan Master League DLC olarak ücretli olarak ayrı satılacak.

eFootball

Konami İsim Değişikliğine Giderek PES'in Yeni Adını eFootball Olarak Değiştirdi

Konami, PES serisinin artık eFootball olarak adlandırılacağını ve oynaması ücretsiz bir oyun olacağını duyurdu. Ancak Konami şimdi F2P futbol oyununun Çevrimdışı Modlar olmadan gelmeyeceğini açıkladı. Bu nedenle, oyuncuların beklemeleri ve oyunun Çevrimdışı Modlarını (Master League gibi) uygun olduklarında satın almaları gerekecek. Ayrıca belirtmekte fayda var ki Master League oyunun lansmanında yer almayacak. DLC olarak daha sonra oyuna satın alınabilir bir paket olarak gelecek.

Konami ayrıca oyunun kullandığı yeni motoru her platformdan yararlanabilmesi için geliştirdiğini iddia ediyor. eFootball, Unreal Engine kullanacak ve çapraz platformları destekleyeceği için tüm sürümlerin aynı şekilde oynayacağını güvenle söyleyebiliriz. Yeni nesil konsol sürümleri, mobil ve mevcut nesil/PC sürümlerinden daha iyi görünecek. Kısacası, yeni nesil konsollarda daha iyi grafikler bekleyin, ancak yeni nesil oyun özellikleri veya mekanikleri değil. Oyunun özellikleri ve mekanikleri aynı olacak, yalnızca oyunun grafikleri diğerlerine göre daha iyi olacak.

Yukarıda gördüğünüz Tweet, ayrıca Konami'nin MyClub grubundan yararlanmak istediğini kanıtlıyor. eFootball'un ücretsiz oynamasının ve Çevrimdışı Mod sunmayacak olmasının ana nedeni budur. Ve bu Çevrimdışı Modlar mikro işlemler yoluyla herhangi bir para getirmeyeceği için Konami bunları DLC olarak satacak. Yine de Master League gibi önemli özelliklerin 2021'i kaçırıp 2022'de çıkması, oyunun gidişatı açısından gerçekten korkunç bir tablo çiziyor. Açıkçası neden böyle bir yola başvurduklarını anlamak güç.

eFootball'un Master League DLC'si tam teşekküllü bir oyundan daha ucuz olacak. Ancak, oyunun lansmanından çıkarılması, bunun sonradan düşünüldüğünü kanıtlıyor (en azından şimdilik). Sadece bu da değil, Konami eFootball'un bir F2P oyunu olacağını duyururken kasıtlı olarak bundan bahsetmedi.

Son olarak ve Konami'nin bu seriye nasıl davrandığı göz önüne alındığında, gerçekten elden geçirilmiş bir Master League modu beklemiyorum. Bunun yerine, büyük bir ihtimalle son birkaç yıldır oynadığımız aynı ML modunu göreceğiz (bazı küçük ince ayar ve ayarlamalar ile). Ancak bu sefer oyunun çıkışından 4 veya 5 ay sonra gelecek.

eFootball bu yıl Sonbahar ayında piyasaya sürülecek.