E3 2016'nın başlangıç tarihi belli oldu

E3 2016'nın başlangıç tarihi belli oldu

Oyun dünyasının kalbinin attığı E3 fuarı kapanışını yaptı. Son derece hareketli ve yoğun günlerin yaşandığı bu fuarın gelecek yılki başlangıç tarihi belli oldu.

Geçtiğimiz günlerde sona eren E3 fuarı birçok yeniliğe sahne oldu. Popüler oyun geliştiricileri, bu fuar kapsamında düzenledikleri konferanslarında yeni oyunlarını tanıttı. Birçok yeni oyunun tanıtıldığı bu fuar, oyun dünyası adına yoğun günlerin yaşanmasına sebep olmuştu. Özellikle Microsoft, Xbox sunumuyla fuara damgasını vurmuştu. Öte yandan Bethesda, Fallout 4'ü duyurarak serinin hayranlarını sevince boğmuştu. Son derece hareketli günlerin yaşandığı bu fuarın gelecek yıl düzenleneceği tarih aralığı belli oldu.

ESA tarafından organize edilen bu fuara bu yıl 109 farklı ülkeden 52 bin oyun sever katılım göstermiş. Bu sayı geçtiğimiz yıl 49 bin civarındaydı. Her yıl E3 fuarına gösterilen ilgi artıyor. Fuara katılım gösteren 300 farklı yapımcı 1600'ü aşkın ürün tanıtımı yaptı. Aynı zamanda fuar ile ilgili olarak Twitter'dan yaklaşık 6,5 milyon tweet atıldı ve Youtube'a 1 milyondan fazla video yüklendi.

Bu yıl 16-18 Haziran tarihleri arasında düzenlenen E3 fuarı, gelecek yıl 14-16 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek.