Dying Light 2: Çıkış Tarihi, Oynanış, Hikaye ve Daha Fazlası

Dying Light 2: Çıkış Tarihi, Oynanış, Hikaye ve Daha Fazlası

Dying Light 2 hakkında bilmeniz gereken her şey! İşte detaylar..

Dying Light 2, 2018 E3'te duyurulmasından bu yana büyük bir merakla bekleniyordu ve bir süredir büyük haberler almamasına rağmen, bu sürüm söz konusu olduğunda heyecanlanacak çok şey var.

Techland tarafından geliştirilen oyun, ağzına kadar çaresiz siviller, acımasız haydutlar ve farklı hizalarda gruplarla dolu zombi istilasına uğramış bir metropolde zıplamak, tırmanmak ve koşmakla ilgilidir.

Çıkış tarihi, oynanış, hikaye ve çok oyunculu dahil olmak üzere Dying Light 2 hakkında şu anda bildiğimiz her şey burada.

Dying Light 2 çıkış tarihi

Dying Light 2, başlangıçta bu yılın ilkbaharında piyasaya sürülecek şekilde ayarlandı. Ancak oyun, COVID-19 salgını ABD'de yayılmadan önce Ocak ayında süresiz olarak ertelendi. Dying Light 2, yakın zamanda Dying Light 2 Stay Human olarak yeniden ortaya çıktı ve 7 Aralık'ta vizyona girecek.

Dying Light 2 PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X ve Microsoft Windows için çıkacak. Dying Light 2 çalkantılı bir gelişme yaşadı, ancak oyun tamamlanmaya yakın görünüyor.

TheGamer'daki Kirk McKeand'den bir rapor, Techland'in Dying Light 2'nin uzun süredir gösterilmemesinin başlıca nedeni olan korkunç yönetimden muzdarip olduğunu gösterdi. Birçok çalışan, stüdyonun "otokratik yönetim, kötü planlama ve tepeden aşağı damlayan zehirli bir çalışma kültürü ile gölgelendiğini" iddia etti.

Dying Light 2 oynanış

Dying Light 2, dünyasının kapsamını, parkurunun özgürlüğünü artırarak ve oyuncunun yaptığı her seçimin etrafındaki çevreyi bir şekilde etkilediğinden emin olarak selefini ilginç kılan şeyleri genişletiyor. Dying Light 2'nin Baş Oyun Tasarımcısı Tymon Smektala ile yapılan bir röportaja göre, oyun "ana hikaye için yaklaşık 15 ila 20 saat" sürecek ve dünyadaki diğer her şeyde olduğu gibi "100 saatten fazla" oyun süresi alabilir.

Dying Light 2, oyuncunun daha önce orijinalinde mümkün olmayan şekillerde ortamlarla etkileşime girmesine izin vererek parkur olanaklarını büyük ölçüde iyileştirmeyi amaçlıyor. Oyuncu havalandırma deliklerine tırmanabilir, binalardan atlayabilir, bir makası kumaştan yapılmış bir işarete saplayarak düşüşlerini yavaşlatabilir ve hatta bir borunun üzerinden sallanarak bir düşmanı çıkıntıdan aşağı tekmeleyebilir.

Orijinaline benzer şekilde, oyuncu silah ve yükseltme yapmak için her türlü kaynağı toplayacaktır. Zıplayan bulmacalar, bir sürü virüslü ve acımasız çöpçü ile zindan işlevi gören karantinaya alınmış alanlar da olacak. Bununla birlikte, en heyecan verici olanı, yalnızca oyun dünyasının daha sorunsuz bir şekilde keşfedilmesine izin vermeyecek, aynı zamanda savaşta bazı renkli şekillerde kullanılabilecek olan kancanın eklenmesidir.

Kıdemli Teknoloji Programcısı Łukasz Burdka, Wccftech ile yaptığı röportajda, Dying Light 2'nin haritasının orijinal oyunun dört katı büyüklüğünde olacağını doğruladı. Dying Light 2'deki haritanın orijinal oyundan dört kat daha büyük olduğu tahmini, sağlayabileceğimiz en kesin tahmindir" diye iddia ediyor.

Dying Light 2 Stay Human, yeni bir oynanış fragmanı ile ortaya çıktı. Bu, oyuncunun kararlarının çevrelerindeki dünyayı nasıl etkilediğini, çevrenin bazı kısımlarını ve hikayede neler olduğuna bağlı olarak değişen dünyayı gösterir. Oyuncu, geçmişini çözmeye çalışan bir yabancının yerine geçtiğinden, bu şehir "insanlığın dünyadaki son kalesi" olabilir.

Bu fragman aynı zamanda karanlığın dehşetini de ortaya koyuyor, çünkü enfekte olan her kişi gece boyunca çok daha güçlü ve daha tehditkar hale geliyor. Dying Light 2, selefine benzer şekilde, parkur geçişine odaklanarak oyuncuların şehir genelinde sprint atmasına, zıplamasına ve tırmanmasına izin veriyor.

Dying Light 2 için başka bir oynanış fragmanı daha ortaya çıktı; özellikle bu, oyunun daha korkunç yönlerini ele alıyor. Oyunculardan sadece park edip dövüşmeleri beklenmeyecek, aynı zamanda hangi canavarlara yaklaşacaklarına ve hangilerinden saklanacaklarına karar verirken dikkatli olmaları gerekecek. Bu fragman, Dying Light 2'nin sağlayabileceği unutulmaz atmosferi vurgulayarak iyi bir iş çıkarıyor.

Dying Light 2 hikayesi

Dying Light 2'de oyuncular, ölmekte olan bir dünyada hayatta kalmak için olağanüstü savaş yeteneklerini kullanan, enfekte bir kurtulan olan Aiden Caldwell olarak oynayacaklar. Anlatı Direktörü Chris Avellone, oyunun "yaptığınız şeylere ve yaptığınız seçimlere birden çok düzeyde tepki veren işleyen bir ekosisteme" sahip olacağını iddia ediyor. Techland, "kendi dünyanızı oluşturmanıza" izin vermeyi amaçlıyor ve bu, dik bir vaat gibi görünse de, oyunun bu yılki gecikmesi sayesinde oldukça iyi gerçekleştirilebilecek bir şey.

Yukarıdaki fragmanda, oyun dünyasındaki bir grup olan The Peacekeepers'ın, kahramanın çok ihtiyaç duyulan bir su kaynağını kontrol eden bir grup kurtulanla müzakere etmesini emrettiği bir örnek verildi. Oyuncu geldiğinde iki kararla karşı karşıya kalırlar; bu hayatta kalanlara katılın veya görevi yerine getirin ve bu su kaynağını geri alın.

Oyuncu ilkini seçerse, bu dünyadaki suyun değeri nedeniyle ek kaynaklara erişim kazanacak ve yeni bir birincil ticaret kaynağına sahip olacak. Oyuncu ikincisini seçerse, Barış Muhafızları belirli alanların istikrarını yeniden sağlayarak sivillerin güvenilir bir su kaynağına erişmesini sağlar.

Techland'den Anna Kubica ile özel bir GamesRadar röportajı, Dying Light 2'deki enfeksiyonun nasıl yayıldığına dair yeni detayları ortaya koyuyor. "Enfeksiyonu yönetmek UV ışığına maruz kalma ile kontrol edilebilir - güneşte kalırsanız, güvendesiniz… en azından akşama kadar." Bu oldukça heyecan verici, çünkü şehirdeki hemen hemen herkesin zaten enfekte olduğu anlamına geliyor; sadece en kötü aşamalarını bastırmak için çalışırlar.

Dying Light 2 çok oyunculu

Dying Light 2, oyuncuların seçimleri nedeniyle sürekli değişen bir ortama sahip olacak, bu nedenle çok oyunculu eskisinden çok farklı çalışacak. Her zaman olduğu gibi, dört oyuncuya kadar bir limite sahip olacak, ancak görevleri tamamlamak ve hikaye boyunca birlikte ilerlemek yerine, oyuncular yalnızca oyuna ev sahipliği yaptıklarında ilerleyecekler. Bunun nedeni, Techland'in her oyuncunun dünyasına yansıyan sonuçların kendi seçimlerinin bir sonucu olmasını istemesidir.

Dying Light 2'nin yapımcısı Malgorzata Mitrega, "kendi oyununuzda yaptığınız seçimler, anlatı ve sonuçların gerçekten çok büyük olduğunu ve arkadaşlarınızın farklı seçimler yapabileceğini" iddia ediyor. Bu aynı zamanda, sunucunun yaptığı seçimlerin doğrudan bir sonucu olan belirli silahlar, yükseltmeler ve kaynaklar, oyuncu kendi dünyasına döndüğünde kullanılamaz hale gelebilir.

Dying Light 2 DLC

Dying Light 2 Baş Oyun Tasarımcısı Tymon Smektala ile yaptığı röportajda, oyunun kesinlikle DLC alacağını doğruladı. Dying Light 1'in piyasaya sürülmesinden sonra 4 yıl boyunca desteklendiğini ve Dying Light 2'nin planının tamamen aynı olduğunu iddia ediyor.

Ufukta Dying Light 2 olsa bile, ilk oyun Dying Light: Hellraid adlı başka bir DLC başlattı. Techland'in bu devam filmini orijinalini destekledikleri sürece desteklemeyi planladığı oldukça açık.

Smektala, "Bu oyunun piyasaya sürüldükten sonra desteklenmesini istiyoruz. Birçok hayranın DLC'leri, güncellemeleri ve ellerine geçebilecekleri ekstra şeyleri bekleyeceğini biliyoruz.