Dünyada en çok oyun oynanan ülke Türkiye!

Dünyada en çok oyun oynanan ülke Türkiye!

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan bir rapora göre Türkiye, mobil platformlarda geçirdiği oyun süresi ile dünyanın en çok oyun oynayan ülkesi!

Yıllar boyunca oyun dünyası birçok nesil gördü. Nesli oluşturan en büyük etkenlerden biri de teknoloji ile birlikte gelişen konsollar oldu. Evimize konuk olan oyun konsolları ile popülerleşen oyunculuk günümüzde başta kendini PC ve yeni nesil ev konsollarında göstermekle birlikte mobil platformlar ile de gösteriyor. Öyle ki Türkiye bu konuda zirveye oturmuş durumda.

Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ve mobil platformların teknik açıdan gelişmesi ile birlikte mobil platformlarda da oyunculuk gelişmeye başladı.

Dünya genelinde 2 milyar kişi mobil platformlar üzerinden oyun oynuyor. Türkiye’de ise bu sayı 30 milyon barajını aşıyor. Bu sayının 2018 yılında 50 milyona ulaşması bekleniyor. Akıllı telefon kullanıcılarının %50’sinden fazlası da telefonları üzerinden oyun oynuyorlar. Ülkemizdeki mobil kullanıcılar ortalama 38 dakikalık oyun süresi ile Türkiye'yi en çok oyun oynayan ülke konumuna getiriyor.