DriveClub'ın satışları 2 milyonu geçti

DriveClub'ın satışları 2 milyonu geçti

İngiliz video oyunu geliştiricisi Evolution Studios tarafından geliştirilen yarış oyunu DriveClub'ın satışları 2 milyon adeti geride bıraktı.

Video oyunu geliştiriciliğine 2001 yılında çıkardıkları World Rally Championship ile başlayan ve Evolution Studios'un PlayStation 4 platformuna özel olarak geliştirdiği yarış oyunu DriveClub, satışlarıyla yapımcısının yüzünü güldürüyor. Çıkış yapmadan önce defalarca ertelenen ve çıkışından sonra da teknik sorunlarla boğuşan DriveClub, geliştiricilerin yoğun çabası ile sorunlardan arınmış ve daha stabil bir hâl almıştı.

Ralli oyunu WRC 5’ten ilk oynanış videosu geldi

Sony'nin yeni nesil oyun konsolu Playstation 4'ün gücünü sonuna kadar kullanan DriveClub, yaptığı satışlar ile ne kadar başarılı bir yarış oyunu olduğunu ortaya koymuş durumda. Oyunun yönetmeni Paul Rustchynsky, kendi Twitter hesabı üzerinden paylaştığı bir fotoğraf ile DriveClub'ın satış rakamlarını açığa kavuşturmuş oldu. Paylaşılan görsele baktığımız zaman DriveClub'ın 2 milyon adet satış rakamını geride bıraktığını görüyoruz. Oyunun elde ettiği bu büyük başarının ardından DriveClub'ın devam oyununun gelmesine kesin gözle bakılıyor.