Dijital oyun sektörü büyümesini hızlandırıyor!

Dijital oyun sektörü büyümesini hızlandırıyor!

Amerikan istatistik toplama merkezi Super Data'nın açıkladığı istatistiklere göre Amerika'daki dijital oyun pazarı büyümesini hızlandırıyor.

Oyun sektörünün en büyük yapı taşlarından biri olan dijital ürün satışları kutulu ürün satışlarının önüne geçmeyi başardı. Dijital ürün satışları gerek maliyet, gerekse ürüne daha hızlı ulaşım imkanı sağlaması sebebiyle kullanıcılar tarafından çokça tercih ediliyor. Dijital ürün pazarındaki bu büyümenin farkına varan bazı şirketler artık oyunlarının sadece dijital platformlarda satışa sunuyorlar ve kutulu ürün üretmeyi tercih etmiyorlar.

Amerikan istatistik şirketi Super Data'nın verilerine göre Nisan 2015'deki Amerika Birleşik Devletleri'nde dijital oyun pazarı geçen yılın aynı ayına göre %15 büyüme kaydetmiş ve geçen yıl 900 milyon dolar olan bu sayı bu yıl 1,1 milyar dolara kadar yükselmiş. Dijital oyun pazarı adına çok büyük bir başarı sayılabilecek bu sayı her yıl katlanarak artmaya devam ediyor.

İstatistik şirketi, kısa sürede gerçekleşen bu hızlı büyümenin sebebi olarak GTA 5'in PC sürümünün beklenmeyen bir şekilde çok satması olduğunu olduğunu vurguluyorlar.