Diablo 4 ve Overwatch 2 Çıkışını Bekleyenler Çok Üzülecek!

Diablo 4 ve Overwatch 2 Çıkışını Bekleyenler Çok Üzülecek!

Activision'un aldığı bir karar, oyuncuların tepkisine neden oldu. Diablo 4 ve Overwatch 2 oyunlarının çıkış tarihi ertelendi. Şirket, yaptığı açıklamada lansman tarihi üzerine çeşitli ihtimallerde bulundu. Peki Diablo 4 ne zaman çıkacak?

Activision, yayınlamak üzere çeşitli geliştirmeler yaptığı oyunları hakkında bilgi verdi. Ünlü oyun yapımcısının bu açıklaması oyuncuları çok üzdü. Çünkü Diablo 4 ve Overwatch 2 gibi efsane bir seriye ait son oyunlar bir an önce yayınlanır diye bekleniyordu. Ancak yaşanan gelişmeler bunun aksini gösteriyor. İhtimaller üzerine konuşan Activison, Blizzard içeriklerine yoğunlaşacağını da ifade etti. Oyunların çıkış tarihinin ertelenmesi şirketin işine gelebilir.

Finans Açısından Şirketi Etkileyecek

Activision'un lansman tarihini ertelemesi, şirketi finans bakımından olumlu etkileyebilir. Bu noktada oyunların geç çıkacağı ihtimali her geçen gün artıyor. Peki normalde oyunlar ne zaman yayınlanacaktı? Tanıtımların en kısa sürede yapılması gerekirken Diablo 4 gibi bir oyunun ilk olarak adından söz edildiği yıl 2019'du. Aradan geçen yıllara bakacak olursak hala tanıtımı yapılmadı ve oyunun çıkışı sağlanmadı. Şirketin bu kararının arkasında farklı nedenler bulunuyor.

overwatch2.jpg

Oyunlar 2022'de Tanıtılmayacak!

Diablo 4 gibi bir oyunun 2019'da tanıtılıp aradan 3 yıl geçmesine rağmen hala resmi olarak çıkışını yapamayacak olması fazlasıyla üzücü. Oyuncu camiası bu gelişmeyi beklemiyordu. Her geçen gün kendini yenileyen bir oyun firmasının gecikme ile daha da fazla kazanım elde edeceği belirtilmekte. Ancak bu süre zarfında oyuncuları ne tür sürprizler bekliyor göreceğiz. Overwatch serisinin 2. oyunu için de 2022 yılı sonrasına randevu verildi. Hali hazırda bir yıl daha beklenilecek ve oyun tanıtılacakken şimdi totalde 1,5 ila 2 yıl arasında bir süre bulunuyor. Diablo serisinin daha önce büyük bir topluluk tarafından oynandığı ve memnun kalındığı göz önünde bulunduruluyor. Dolayısıyla yeni çıkacak oyunun serinin diğer oyunlarından daha üstün olması zorunlu.

Oyuncular Sitem Etti

Yeni oyunların hızlı bir şekilde çıkmasını isteyen Activison oyuncuları, şirketin açıklamasını doğru bulmadı. Sosyal medyada bu habere tepki gösterdikleri açıkça görülüyor. Ancak geçtiğimiz yıldan bu yana pek çok şirketin oyunlarını ertelediği ve çok daha gelişmiş sistemlerle kullanıcılarını memnun ettiğini de söylemeliyiz. Dolayısıyla Activision'un bu hamlesi belki de gelecekte çok konuşulacak. Çıkaracağı oyunlar en yeni ve etkili şekilde piyasaya sürülebilir. Söz konusu gelişmenin nasıl bir sonuca varacağını birkaç yıl içerisinde öğreneceğiz. Bu vakte kadar farklı geliştirmeler, güncellemeler ve çok daha fazlası ile idare etmek durumundayız. Önümüzdeki yıl, oyunların tanıtımı yapılırken yeni teknolojilerle farklı deneyimler yaşamamız mümkün. Bakalım gerçekten de beklediğimize değecek bir konsept ve teknoloji ile karşımıza çıkılacak mı...