Dead Space Remake Resmi Olarak Duyuruldu

Dead Space Remake Resmi Olarak Duyuruldu

Bir süre önce, döneminin en iyi oyunları arasında yer alan Dead Space için birçok söylenti çıkmıştı. Bu söylentilerin arasında en kuvvetli olanı kesinlikle oyunun yeniden yapımının geliyor olmasıydı ve söylentiler nihayetinde doğru çıktı. Electronic Arts yeni nesil Dead Space Remake oyununu resmi olarak duyurdu. Ve oyun için ilk fragmanını yayınladı.

Dead Space, daha derin ve daha sürükleyici bir deneyim sunmak için Motive Studios tarafından sıfırdan tamamen yeniden inşa edilecek.

Dead Space Remake

Dead Space Remake Frostbite Engine Kullanacak

Dead Space, Frostbite Engine'i kullanan ve yeni nesil grafikler sunan bir remake oyunu olacak. EA'ya göre, yeniden yapılanma “orijinaline sadık kalırken görsel doğruluk ve oynanışta iyileştirmeler getirecek."

Electronic Arts'ın açıklamasından anlaşılacağı üzere remake oyunu orijinal oyuna sadık kalacak ancak görselleri çok daha iyi bir seviyede olacak.

Oyun için yayınlanan açıklamada şu sözlere yer verildi:

"Isaac Clarke, geniş, genişleyen bir yıldız gemisi olan USG Ishimura'yı tamir etme görevinde sıradan bir mühendistir, ancak bir şeylerin korkunç bir şekilde ters gittiğini keşfeder. Geminin mürettebatı katledildi ve bir uzaylı belası tarafından enfekte oldu… ve Isaac'in sevgili ortağı Nicole, gemide bir yerde kayboldu."

"Şimdi Isaac, Ishimura'da olanların kabus gibi gizemini ortaya çıkarmaya çalışırken yalnızca aletleri ve mühendislik becerileriyle baş başadır. "Nekromorflar" adı verilen düşman yaratıklarla kapana kısılmış olan Isaac, yalnızca geminin artan korkularına karşı değil, kendi çökmekte olan akıl sağlığına karşı da bir hayatta kalma savaşıyla karşı karşıyadır."

Dead Space Remake için yayınlanmış olan fragmana aşağıdan ulaşabilirsiniz.