Crossy Road'ın yapımcısından yeni Pac-Man oyunu geliyor

Crossy Road'ın yapımcısından yeni Pac-Man oyunu geliyor

Crossy Road ile ünlenen Hipster Whale isimli mobil oyun geliştirici Bandai Namco ile birlikte yeni bir Pac-Man oyununu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Japon oyun geliştirici Namco tarafından geliştirilip 1980 yılında piyasaya sürülen efsane oyun Pac-Man'ın 256. bölümüne gelindiğinde ilginç bir şekilde oyunun sağ tarafı bozuluyordu. O dönemin teknolojisi bu sorunun çözümünde yetersiz kalmıştı.

Pac-Man oyununun 256. bölümünde yaşanan bozulma

Geçtiğimiz yılın en iyi oyunu ünvanını alan Crossy Road oyununun geliştiricisi Hipster Whale ve 2005 yılında diğer bir Japon oyun firması Bandai ile güçlerini birleştiren Namco'nun yeni oyun firması Bandai Namco, yeni bir Pac-Man oyunu geliştiriyor.

Efsane Pac-Man oyunundaki 256. bölümde yaşanan bozulmayı temel alan yeni Pac-Man oyununun adı Pac-Man 256 olacak. Pac-Man 256 oyununda Pac-Man karakteri ile bizi kovalayan bozulmadan kaçacağız. Orjinal Pac-Man oyunundan tanıdığımız BlinkyPinkyInky ve Clyde karakterleri biz bu bozulmadan kaçarken bizi yok etmeye çalışacak.

Pac-Man 256 oyunu bu yazın akıllı telefonlar tabletler için piyasaya çıkacak. Oyun ilerleyen dönemlerde masaüstü platformlar için de geliştirilmeye başlanabilir.

Geçtiğimiz günlerde Windows Phone ve Windows için yayımlanan Crossy Road oyununu buraya tıklayarak indirebilirsiniz.