Clash of Clans'a kardeş oyun geliyor

Clash of Clans'a kardeş oyun geliyor

Clash of Clans hayranlarını sevindirecek haber Supercell'den geldi. Supercell, Clash of Clans konseptine sahip ancak farklı bir mobil oyun daha duyurdu.

Tüm dünyada oldukça çok oyuncuya sahip olan Clash of Clans ülkemizde de en popüler mobil oyunlar arasında yer almakta. Clash of Clans'ın yapımcısı Supercell durumun farkında ve bu sebepten dolayı olsa gerek Clash of Clans'a benzer ikinci bir oyun yaptığını bizlerle paylaştı. Supercell'in geliştirdiği yeni mobil oyunun ismi ise Clash Royale.

Yapı olarak Clash of Clans'dan farklı olan oyundaki karakterler ve bir çok detay Clash of Clans'tan geliyor. Clash of Clans bulunan karakterler ile oynanılan oyunda amaç sol ve sağ dan saldırı yaprak, önce düşman kulelerini, daha sonra ise kralın bulunduğu ana kuleyi (kale) yıkmayı hedefliyor. Tabi her ne kadar Clash of Clans karakterleri olsa da Clash Royale ile oyuna yeni karakterlerde eklenmiş.

Clash Royale'in Clash of Clans'a bu kadar çok benzemesi le ilgili olarak yönetilen sorulara yapımcı firma oyunun tamamen birbirinden farklı olduğunu ve oyunun Clash of Clans 2 olmadığını belirtti.

Android için her hangi gibi bir açıklamanın yapılmadığı Clash Royale, ilk olarak iOS için çıkış yapacak. Avustralya, Danimarka, Kanada, Norveç, Finlandiya, İsveç, İzlanda, Hong-Kong ve Yeni Zelanda da 4 Ocak tarihinde çıkış yapması planlanıyor. Oyun daha sonra diğer bölgelerde de çıkış yapacak.