CD Projekt Red, Unreal Engine 5 üzerinde çalışacak yeni bir Witcher oyunu geliştiriyor

CD Projekt Red, Unreal Engine 5 üzerinde çalışacak yeni bir Witcher oyunu geliştiriyor

Ve yeni bir karakter oynayacak gibi görünüyor.

CD Projekt Red, yeni bir Witcher oyunu geliştiriyor. Stüdyo, bugün Twitter'da paylaştığı bir teaser ile projeyi duyurdu. Teaser, ortasında vaşak benzeri bir Witcher madalyonuna benzeyen bir görüntüyle "Yeni bir destan başlıyor" diyor.

Bu devam edecek gibi görünmeyebilir, ancak aslında yeni oyundan neler bekleyebileceğimize dair önemli bir ipucunu temsil ediyor. Andrezej Sapkowski'nin karanlık fantezi romanlarının ve ardından gelen tüm uyarlamaların kahramanı olan Rivyalı Geralt, Kurt Okulu'nun bir öğrencisiydi ve daha sonra maceralarında bir Kurt madalyonu taktı. Teaser, bu yeni oyunun School of the Cat'ten bir Witcher oynayacağını öne sürüyor. Kurt Okulu meslektaşlarından biraz farklı canavar avı işine giriyorlar. En önemlisi, kendilerini Kıta siyasetine dahil etmekten alıkoyan bir politikaları yok.

Yeni oyunun henüz bir çıkış tarihi yok, ancak bugünkü duyurunun bir parçası olarak CD Projekt Red, Epic Games ile çok yıllı bir ortaklığın parçası olarak gelecekteki tüm projeleri için Unreal Engine 5'e taşındığını paylaştı. The Witcher 3: Wild Hunt ve Cyberpunk 2077, stüdyonun tescilli REDengine'inde çalıştı. Cyberpunk karmaşasından sonra, UE5'e geçiş, bazı oyunculara eski CD Projekt'in geri dönüşünü görebileceğimiz konusunda güven verebilir.