CD Projekt, Flame'i Satın Aldı

CD Projekt, Flame'i Satın Aldı

CD Projekt, "iddialı" yeni bir proje için Flood stüdyosunda Flame'i satın aldı.

Büyük şirketler tarafından stüdyo satın almaları günümüzde alışılmadık bir durum değil ve en sonuncusu The Witcher serisinin ve Cyberpunk 2077'nin arkasındaki beyin olan CD Projekt'ten geliyor. Gruba katılmak, 2014 yılında kurulan Boston merkezli bir indie stüdyosu olan The Molasses Flood. Katılan ekip, eski Halo, Bioshock, Guitar Hero ve Rock Band serisi gazilerinden oluşuyor.

Melas Flood daha önce 2017'de kıyamet sonrası rogue benzeri The Flame in the Flood'u piyasaya sürmüştü, bunu 2020'de temel bina ve hayatta kalma oyunu Drake Hollow izledi.

CD Projekt başkanı ve ortak CEO Adam Kiciński, "Her zaman yürekten oyun yapan ekiplerin peşindeyiz" diyor. "Mlass Flood, video oyunu geliştirmeye olan tutkumuzu paylaşıyor, deneyimli, kalite odaklı ve harika bir teknolojik anlayışa sahipler. Gruba çok fazla yetenek ve kararlılık getireceklerine inanıyorum."

The Molasses Flood stüdyo başkanı Forrest Dowling, "CD PROJEKT, birlikte çalışma olasılığı konusunda bize yaklaştığında, sevdiğimiz bir şirketle işbirliği yaparak, sevdiğimiz dünyalarda oyunlar yaratarak çok daha geniş bir kitleye ulaşmak için inanılmaz bir fırsat gördük," diye ekliyor. "CD PROJEKT'in ve inanılmaz yetenekli ekibinin desteğiyle misyonumuza devam etmekten daha heyecanlı olamazdık."

cd-projekt-flamei-satin-aldi.jpg

Melas Flood, CD Projekt ile çalışacak ancak şirketteki mevcut bir geliştirme ekibiyle birleştirilmeyecek. Ayrıca bugün detaylar paylaşılmazken, yeni stüdyo, CD Projekt'in mevcut IP'lerinden birini kullanan yeni bir "iddialı proje" üzerinde çalışacak. Bu neredeyse kesinlikle The Witcher veya Cyberpunk 2077 evrenlerinde geçen bir oyun, belki de Thronebreaker gibi bir yan ürün anlamına geliyor.