Call of Duty'den Hilecilere Sert Gönderme! Activision Hilecilerin Fişini Çekecek!

Call of Duty'den Hilecilere Sert Gönderme! Activision Hilecilerin Fişini Çekecek!

Call of Duty, yaptığı sosyal medya açıklaması ile hilecileri tehdit etti. Hilecilerin yakın zamanda ortadan kaldırılacağı mesajı verildi. Call of Duty Vanguard oyunu çıkmadan önce yapılan bu paylaşımda, hilecilere nasıl bir ceza gelecek?

Call of Duty resmi Twitter hesabı üzerindeki paylaşım herkesi heyecanlandırdı. Çünkü hesapta yazılanlara göre hileciler yakın zamanda büyük zorluklarla karşılaşacak. Yaptıkları hileler nedeniyle oyuncuların huzurunu kaçıran pek çok kişi, açık şekilde tehdit edildi. Bu paylaşım kısa süre içerisinde on binlerce beğeni aldı. Peki Call of Duty hesabından yapılan paylaşımda neler yazıyordu? Activision, son zamanlarda artan hilecilere karşı sert bir önlem almayı düşünüyor. Pek çok kullanıcı hesabı da bu önlemlerden etkilenecek. Kurunun yanında yaş yanar mı bilmiyoruz ancak artık oyun içerisinde hile kullananların sayısında bir düşüş yaşanabilir.

Pek çok oyunda aktif olarak hileciler bulunmakta. Çeşitli önlemler neticesinde hesapların uzaklaştırıldığı biliniyor. Ancak daima hileciler var oluyor ve kullanıcıları rahatsız etmeyi başarıyor. Ancak söz konusu hileler çok uzun vadeli olmuyor. Hesabı uzaklaştırılan kişiler yeni hesap açarak kaldıkları yerden devam ediyorlar. CSGO ve LOL gibi popüler oyunlarda da zamanında çok fazla hileci uzaklaştırıldı. Hala aktif olarak internet üzerinde hile satışı yapan kişiler bulunduğuna göre hilecilere karşı tam anlamıyla koruma sağlanmış değil. Ancak Activision'un bu paylaşımı muhtemelen yakın zamanda bir kıyıma işaret ediyor.

Binlerce Hesap Uzaklaştırılabilir!

Call of Duty'deki binlerce hileli hesap, bir anda ortadan kaldırılabilir. Ancak bunun binlerle kalıp kalmayacağı ise henüz bilinmiyor. Fakat farklı bir yaptırım uygulanabilir mi o da merak edilmekte. Çünkü hileciler zaten tüm oyunlarda banlanmakta. Uzaklaştırma eylemi gayet normal karşılanıyor. Activision, hilecilerin bir daha oyuna erişememesi konusunda bazı önlemler alır mı merak edilmekte. Eğer bu tarz bir teknoloji geliştirilir ise işte o zaman hilecilerin sayısında ciddi bir düşüş olacaktır. Çünkü kimse kalıcı olarak oyundan uzaklaştırılmak istemez. Ancak bunun tespiti de sanılanın aksine fazlasıyla zor.

seeyou.png

Yarın Görüşürüz Mesajı!

Call of Duty hesabından yapılan paylaşımda en çok dikkat çeken ayrıntı ise "Yarın görüşürüz!" oldu. "See you tomorrow" yazılı mesaj ile 13 Ekim yani bugün önemli bir güncellemenin yayınlanması bekleniyor. Vanguard'ın henüz deneme sürümü oynanabilse de burada dahi hileciler gezmekte. Sürekli olarak banlanan ancak bir türlü azalmak bilmeyen hileciler karşısında şirketin ne yapacağını çok yakında göreceğiz. Önümüzdeki günlerde resmi olarak yayınlanacak Call of Duty: Vanguard öncesi ciddi bir hileci temizliği yapılabilir. Oyunun çıkış tarihiyle beraber nasıl bir gelişme yaşanacak heyecanla bekleniyor. Oyuncular, şirkete fazlasıyla güvenmekte. Bu sefer sağlam önlemler alınacak ve oyun büyük bir sorundan kurtulacak diye düşünülüyor.