Call of Duty Vanguard İle İkinci Dünya Savaşı'na Geri Döndü

Call of Duty Vanguard İle İkinci Dünya Savaşı'na Geri Döndü

Call of Duty Vanguard İle İkinci Dünya Savaşı'na Geri Döndü.

2003 yılında piyasaya sürülen ilk Call of Duty oyunu, II. Dünya Savaşı'nda kuruldu. Daha sonra 2007'de Modern Warfare'in piyasaya sürülmesiyle çağdaş ortamlara genişledi. Bunu, güneş sistemi boyunca belirlenen misyonlarla fütüristik bir Advanced Warfare ve Infinite Warfare izledi. Şimdi bir sonraki büyük sürüm için seri, 2017'deki Call of Duty: WWII'ye çok benzer şekilde köklerini yeniden ziyaret ediyor. Call of Duty: Vanguard olarak adlandırılan yaklaşan oyun, hayranlarını ikinci dünya savaşına geri götürüyor.

Geliştirici Sledgehammer Games stüdyosuna göre, Modern Warfare'ı çalıştıran yeni nesil motora dayanan Vanguard, "foto gerçekçi bir dünya, gerçekçi karakterler ve etkileyici grafik performans" sunacak. Serideki önceki girişlerden farklı olarak, oyunda sizi savaşın farklı sahnelerinde savaşan dört kahramanın yerine koyan tek oyunculu bir kampanya yer alacak. Seferler Avrupa'nın Doğu ve Batı Cepheleri, Pasifik ve Kuzey Afrika'da geçecek.

https://youtu.be/OQ1CwPhE8KQ

Oyun, lansman sırasında mevcut olan 20 harita ile çevrimiçi çok oyunculu bir moda sahip olacak. Oyun, normal modlara ek olarak, hayatta kalmak için sekiz takımı karşı karşıya getiren bir battle royale ayarını da içerecek. Çok oyunculu tarafla ilgili daha fazla ayrıntının, bir Açık Beta ile ilgili bilgilerle birlikte "yakında" düşmesi bekleniyor.

callofduty.jpg

Ana oyun Sledgehammer Games tarafından geliştirilirken, Vanguard'ın Zombie modu, geçen yıl Call of Duty: Black Ops Cold War'ı gönderen Treyarch Studios'tan geliyor. Yayıncı Activision, COD: Vanguard'ın yeni haritalar, oyun modları ve sezonluk etkinlikler de dahil olmak üzere lansman sonrası düzenli bir içerik akışı alacağını iddia ediyor.

Call of Duty: Vanguard, 5 Kasım'da dünya çapında piyasaya sürülecek şekilde ayarlandı. PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S ve PC'de satın alınabilecek.