Call of Duty: Vanguard Çıkış Tarihi ve Daha Fazlası

Call of Duty: Vanguard Çıkış Tarihi ve Daha Fazlası

Call of Duty: Vanguard II. Dünya Savaşı'na geri götürüyor.

Call of Duty: Vanguard, çok oyunculu ve zombi modlarının yanı sıra yepyeni bir kampanya ile bu Kasım'da gelecek olan yıllık CoD serisinin bir sonraki girişi ile resmi. Ve şimdi oyunun II. Dünya Savaşı döneminde geçtiğini doğrulayabiliriz. Dahası, 2019'un Modern Warfare'inde ilk kez görülen yeni nesil motoru geri getiriyor.

Call of Duty: Vanguard, 5 Kasım'da DICE'ın merakla beklenen Battlefield 2042 ile karşı karşıya gelecek. Battlefield, tek oyunculu kampanyasını terk ederek çevrimiçi çok oyunculu modda her şeyi ortaya koyarken, Vanguard bir hikaye ile öne çıkıyor. Bu, “dört büyük savaş tiyatrosu” boyunca Görev Gücü Bir'i takip ediyor. Hayranlar ayrıca, "evren-genişleyen" bir zombi modu ile birlikte 20 harita ile olağan çevrimiçi çok oyunculu modu bekleyebilirler.

Lansmanından önce, önümüzdeki haftalarda açık beta ve daha fazla duyuru ile birlikte çok oyunculu bir açıklama bekleyebiliriz. Bu arada Sledgehammer Games'in Call of Duty: Vanguard hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Call of Duty: Vanguard çıkış tarihi

Call of Duty: Vanguard, 5 Kasım Cuma günü PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X ve Series S ve PC için Battle.net üzerinden çıkış yapacak.

xjvlmvgzbxibbgq4txbvck-970-80.jpg

Hemen hemen her modern Call of Duty girişinde olduğu gibi, oyunun üç farklı bölüme ayrılmasını bekleyin: Kampanya, Çok Oyunculu ve Zombiler. Sledgehammers Games, tek oyunculu hikaye ve çok oyunculu oyunla ilgilenecek olsa da, Treyarch Studios bu yılki zombi modunda gelişmeye öncülük ediyor. Call of Duty oyunları nadiren ertelenir, bu nedenle Vanguard'ın 5 Kasım'daki lansmanının kesin olmasını bekleyin.

Vanguard, bugün üç farklı sürümde ön sipariş vermek için hazır. Standart sürüm, PC, PS4 ve Xbox One için 499,00 TL veya oyunun PS5 ve Xbox Series X sürümlerine erişimi içeren çapraz nesil bir paket için 779,00 TL olarak fiyatlandırılır. Ultimate sürümü size 599,00 TL geri getirecek ve bir Battle Pass paketi ve ekstra avantajlar içeriyor. Tüm ön sipariş sürümleri, açık betaya erken erişim içerir.

Call of Duty: Vanguard beta

Call of Duty: Vanguard'ın betası hakkında pek bir şey bilinmiyor ancak oyunu herhangi bir platformda ön sipariş verenlerin erken erişim elde edeceğini biliyoruz. Tanıtım fragmanına ve ön sipariş sayfasına göre açık beta ilk olarak PS4'te mevcut olacağından PlayStation'da oynayanlar şanslı. PS5'te standart sürümü ön sipariş verenler, betaya erişmek için Vanguard'ın geriye dönük uyumlu bir sürümünü de oynayabilir.

https://youtu.be/OQ1CwPhE8KQ

Call of Duty: Black Ops Cold War, 15 Ekim'de açık betası ile 13 Kasım'da yayınlandı. Bunu akılda tutarak, Vanguard'ın açık betasının Ekim ayının başlarından ortasına kadar gerçekleşmesini bekleyin.

Call of Duty: Vanguard kampanyası

CoD Vanguard, bizi en son 2017'de Call of Duty: WWII'nin çıkışıyla gördüğümüz Call of Duty'nin 2. Dünya Savaşı köklerine geri götürüyor. Bu sefer, "İkinci Dünya Savaşı'nın büyük tiyatrolarında" Mihver güçlerine karşı savaşan dört kahraman hakkında iç içe geçmiş bir hikaye alıyoruz. Tanıtım fragmanında gösterildiği gibi, buna Kuzey Afrika dahildir; Stalingard ve Fransa dahil olmak üzere Avrupa'da Doğu Cephesi ve Batı Cephesi; ve Midway Adaları gibi Pasifik.

xjvlmvgzbxibbgq4txbvck-970-80-001.jpg

Kampanya, her biri orijinal “Operatiflerden” biri olma yolculuğunda kendi başlangıç hikayelerine sahip olan Task Force One'ı oluşturmak üzere gelen dört ayrı oynanabilir karakteri takip edecek. İsimlerini ve rütbelerini zaten biliyoruz.

Özel Lucas Riggs, 20. Tabur, Avustralya 9. Piyade Tümeni, İngiliz Sekizinci Ordusu.
9. Paraşüt Taburundan Çavuş Arthur Kingsley, İngiliz Ordusu.
Teğmen Wade Jackson, İzcilik Filosu Altı, Birleşik Devletler Donanması.
Kızıl Ordu'nun 138. Tüfek Tümeni'nden Teğmen Polina Petrova.

PC Gamer tarafından tespit edildiği gibi, Vanguard'ın kampanyası, kahramanlarımızın oyunun kurgusal kötü adamı Heinrich Freisinger'a karşı savaştığını görecek. "Project Phoenix" adlı bir planın parçası olarak, Hitler'in halefi olması gerekiyordu ve gerçek hayattaki Gestapo operatörü Heinrich Müller'den ilham alıyor.

Kampanya, oyuncuları "Midway Adaları üzerinde it dalaşı yapma, Stalingrad'ı bir keskin nişancı hassasiyetiyle savunma, Fransa üzerinden hava indirme veya Kuzey Afrika'da ilerleyen kuvvetleri patlatma" bekleyebilecekleri farklı savaş cephelerine götürecek. Call of Duty kampanyaları oyunun zirvesi olabilir, bu yüzden neler sunabileceğini görmek için heyecanlıyız.

Call of Duty: Vanguard çok oyunculu

Oynanış söz konusu olduğunda, Call of Duty'nin çok oyunculu modu her yinelemede formülü çok fazla değiştirmiyor, ancak daha eski moda II. Dünya Savaşı silahları ve daha az jetpack veya duvar koşusu bekleyebiliriz. Hızlı tempolu mücadeleyi sürdürmesini bekleyin.

xjvlmvgzbxibbgq4txbvck-970-80-002.jpg

Vanguard, piyasaya sürüldüğünde, 16'sı “temel oyun için oluşturulmuş” 20 çok oyunculu haritaya sahip olacak. Bu haritaların, tek oyunculu kampanyada gösterilen konumlar etrafında dönmesi ve ormanları, sahilleri, bir şehir manzarasını ve ıssız bir ovayı içermesi bekleniyor. Oyuncular, Modern Warfare hayranlarının aşina olduğu çeşitli modlarda Özel Kuvvetler Operatörleri olmak için rütbe atlayacaklar. Vanguard, Champion Hill olarak bilinen 2v2 Gunfight moduna sahip olacak. Bu, sekiz takımın, ayakta kalan son takımın kazandığı bir dizi kafa kafaya eşleşmede yarıştığı yakın mesafeli, küçük ekip dövüşlerini içerir.

Call of Duty blog gönderisine göre, Vanguard'ın çok oyunculu modu, "sürükleyici ve reaktif ortamları yeni bir seviyeye getiren gelişmiş bir Gunsmith ve Calibre sistemi" içerecek. Bu ortamların ne kadar reaktif veya yok edilebilir olduğunu görmek istiyoruz, ancak Battlefield 2042'nin övündüğü seviyede dinamik ortamlar beklemeyin.

Call of Duty: Vanguard zombileri

Zombiler. Her girişte Call of Duty'nin daha tuhaf, ancak ilginç bölümlerinden biri. Bu yıl Vanguard, Dark Aether hikayesine devam eden bir tür "franchise ilk" prequel getiriyor.

Oyuncular, sırlarla dolu devasa bir haritada aynı dalgaya dayalı zombi saldırısını bekleyebilirler. Bu sefer, geliştiriciler artık görünüşte bir Zombies evreni yaratmaya çalıştıklarından, oyuncuların Black Ops Cold War Zombies'de yaşadıklarının bir öncüsü ile karşılaşmayı bekleyin.

Projeye liderlik eden geliştiriciler Treyarch Studios, “All Hallows Eve”de Vanguard's Zombies hakkında daha fazla ayrıntı açıklayacak. Bu, Cadılar Bayramı anlamına geliyor, bu yüzden bu yıl 31 Ekim Pazar günü bir oyun açıklaması bekliyoruz.

Call of Duty: Vanguard ve Call of Duty: Warzone

Vanguard, Call of Duty oyunlarının entegrasyonunu sürdürerek, artık Modern Warfare, Black Ops Cold War ve Warzone'u içeren genel ilerleme sisteminin bir parçası olacak. Bu, Vanguard'da yaptığınız her şeyin, rütbenizi ve Savaş Biletinizi ilerletmek için evrensel bir ilerleme sisteminin parçası olacağı anlamına gelir.

Black Ops Cold War'da olduğu gibi, Vanguard ve Warzone pek çok entegrasyon görecek. Bu, lansman sonrası ücretsiz içeriğin, yeni haritaların, sezonluk etkinliklerin, modların ve oynatma listelerinin paylaşılmasını içerir. Warzone, oyuncuların Warzone ve Vanguard arasında tam entegrasyon bekleyebilecekleri yeni bir haritayı bu yıl içinde piyasaya sürüyor.

Dahası, Vanguard ve Warzone aynı motor üzerinde çalışıyor ve bu da geliştiricilerin popüler çok oyunculu battle royale Vanguard silahlarını eklemesini kolaylaştıracak.

Call of Duty: Vanguard PC gereksinimleri

Sledgehammer Games, CoD Vanguard için PC gereksinimlerini henüz resmi olarak açıklamamış olsa da, oyuncuların oyunu sorunsuz kare hızlarında çalıştırmak için neye ihtiyaç duyacakları konusunda iyi bir fikrimiz var. Vanguard, Modern Warfare (2019) ve Warzone'da tanıtılan motorla aynı motorda çalıştığı için oyuncuların benzer özelliklere ihtiyacı olacak.

Call of Duty: Modern Warfare oynamak (ve dolayısıyla Warzone oynamak) için nispeten güçlü donanıma ihtiyacınız olacak. Intel Core i5-2500K veya AMD Ryzen R5 1600X CPU, Nvidia GeForce GTX 970 grafik kartı, 12 GB RAM, 175 GB depolama ve Windows 10 işletim sistemine sahip olmanız önerilir. Işın izlemeyi etkinleştirmek için Intel Core i5-2500k veya AMD Ryzen R5 1600x CPU ile birlikte 16 GB RAM ve Nvidia GeForce RTX 2060 GPU'ya ihtiyacınız olacak.

Minimum gereksinimlere gelince, bir Intel Core i3-4340 veya AMD FX-6300 CPU, bir Nvidia GeForce GTX 670 / GeForce GTX 1650 veya Radeon HD 7950, 8 GB RAM ve 2 GB video belleğine ihtiyacınız olacak.

Vanguard, PS4 ve Xbox One dahil olmak üzere son nesil konsollarda mevcut olacak. Bununla Sledgehammer Games'in PC'de daha yüksek bir gereksinim çubuğu belirlemesini beklemiyoruz. Bununla birlikte, blog gönderisinde "Vanguard, şimdiye kadarki en gelişmiş Call of Duty deneyimidir" ifadesi yer alıyor.

Call of Duty: Vanguard bizi serinin 2. Dünya Savaşı köklerine geri götürüyor. Bunu 2017'de Call of Duty: WWII ile görmüş olabiliriz, ancak Vanguard şimdiden daha iyi bir deneyim gibi görünüyor.

Vanguard'ın kampanyası şimdilik ana odak noktası gibi görünüyor, ancak oyunun 5 Kasım'da piyasaya sürülmesinden önce çok oyunculu ve zombi önizlemesini bekliyoruz.