Call of Duty Modern Warfare III Çıkış Tarihi Açıklandı

Call of Duty Modern Warfare III Çıkış Tarihi Açıklandı

Activision, Call of Duty: Modern Warfare III'ün 10 Kasım'da geleceğini doğruladı. İşte bildiğimiz tüm detaylar.

Activision, son derece popüler serinin en yeni oyunu Call of Duty: Modern Warfare III'ün çıkış tarihini nihayet açıkladı. X (Twitter) üzerindeki resmi Call of Duty hesabı, Call of Duty: Modern Warfare III'ün bu yıl 10 Kasım'da piyasaya sürüleceğini doğruladı.

Oyunun PC'de ve PlayStation 5, Xbox Series X/S dahil olmak üzere tüm mevcut nesil konsollarda piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ancak Activision, oyunun önceki nesil PlayStation 4 ve Xbox One konsollarında da yayınlanıp yayınlanmayacağını henüz açıklamadı.

IGN'e göre, oyun hakkında oynanış dahil daha fazla bilginin 17 Ağustos'ta Call of Duty: Warzone'da düzenlenecek bir etkinlik sırasında açıklanması bekleniyor.

Call of Duty: Modern Warfare III senaryosunun MW2'nin kaldığı yerden devam etmesi bekleniyor ve önceki birkaç oyunda olduğu gibi, bu yineleme de mevcut nesil konsollarda 120 fps'de oynama olanağı sunabilir.

Ayrıca 2005 yılından bu yana her yıl yeni bir Call of Duty oyununun piyasaya sürüldüğünü ve bu yılın da farklı olmayacağını belirtmek gerekir.

İlgili haberlerde, Microsoft'un Call of Duty'nin yapımcısı Activision Blizzard'ı satın alması, FTC'nin anlaşmayı engelleyememesinin ardından tamamlanmak üzere. Ancak Microsoft ve Activision, İngiltere'deki düzenleyici kurumdan onay bekledikleri için anlaşmanın son tarihini bu yılın Ekim ayına kadar uzatmak zorunda kaldılar. "Microsoft ve Activision Blizzard birleşme anlaşmasının son tarihini 10/18'e kadar uzattı. Bu işi halletme konusunda iyimseriz ve her yerde daha fazla oyuncuya daha fazla oyun sunma konusunda heyecanlıyız," diyen Xbox şefi Phil Spencer geçen ay X'te bir paylaşım yaptı.