Call of Duty Hilecilerden Nasıl Kurtulacağını Açıkladı!

Call of Duty Hilecilerden Nasıl Kurtulacağını Açıkladı!

Ricochet ismi verilen bir uygulama, bilgisayar üzerinde yaptıklarınızı izleyecek. Böylelikle Call of Duty oyunlarında hile açmanızın önüne geçilecek. Hilecilerin hızlı bir şekilde uzaklaştırılması için her kullanıcı bu uygulamayı indirmek zorunda.

Call of Duty, geçtiğimiz gün yaptığı açıklama ile büyük dikkat çekmişti. Oyun şirketi, hilecileri tehdit ederek artık onları oyundan kovacaklarını ima etti. Activision'un yaptığı bu açıklamadan sonra ise bir sonraki günü işaret ederek "yarın görüşürüz" yazmıştı. Milyonlarca oyuncuya sahip olan şirket, açıklama sonrası herkesi heyecanlandırdı. En son gerçekleştirdiği duyuruya göre ise hilecilere karşı nasıl bir önlem alacağı kesinleşti. Daha önce Valorant'ın da kullandığı oyun harici farklı bir programın kullanılacağı öğrenildi. Bu program, oyunla beraber çalışacak ve sizin arka planda açtığınız uygulamalara bakabilecek. Aksi bir sorun yaşanması durumunda oyundan uzaklaştırılacaksınız. Bu şekilde hile programlarının açılması bir nebze engellenecek.

Ricochet Uygulamasını İndireceksiniz!

Ricochet isimli uygulamanın hangi oyunlarda kullanılacağı merak konusu oldu. Çünkü şu an için Call of Duty'e ait pek çok online oyun bulunuyor. Hikaye modunda sorun edilmese de çevrimiçi oyunlarda yaşanan hile gelişmeleri kullanıcıları rahatsız ediyor. Kullanıcıların oyun keyfi hileciler yüzünden bozuluyor. Sekteye uğrayan bu keyfi tamamen yaşamak istedikleri için, Ricochet isimli programı seve seve indirecekler. Uygulama her ne kadar arka plandaki uygulamalarınıza göz atma ve inceleme hakkı elde etse de bu işlemin tamamen oyun güvenilirliği için yaptığına inanılıyor.

vanguarddd.jpg

Warzone Üzerinde Denenecek!

Ricochet uygulamasının ilk olarak Call of Duty Warzone oyununa geleceği planlandı. Böylelikle denemeler olumlu geçer ise yakın zamanda çıkacağı bilinen Vanguard için de aktif olacak. Önümüzdeki haftalarda oyunla ilgili daha fazla detay elde edeceğiz. Bu süre zarfında hilecilerin oyuna eskisi kadar erişim sağlayıp sağlayamayacağını da göreceğiz. Şimdilik büyük belirsizlik sürüyor. Ancak en azından hilecilere karşı nasıl bir önlem alındığını öğrenmiş olduk. Ricochet isimli uygulamanın bir benzeri Valorant'ta da kullanılıyor.

Oyun Kapanınca Ricochet de Kapanacak!

Arka plandaki uygulamalarınızın kontrol edilme aşaması, oyun kapanana kadar sürecek. Oyun kapandığında Ricochet isimli uygulamanın da devre dışı kalacağını söylemeliyiz. Bu şekilde daha özgür bir deneyim yaşayabilirsiniz. Valorant da düzenli olarak kontrol yapıldığı için Ricochet ile Valorant uygulamasının bu noktada farklı olduğunu vurgulayalım.

Activision Oldukça Kararlı!

Hilecileri oyundan uzaklaştırmak isteyen Activision, en kısa sürede sistemi yürürlüğe sokacak. Hileciler, bilgisayar üzerinde açtıkları hilenin inceleneceğini bildiği için eskisi kadar fazla hile yapamayabilir. En azından göz korkutucu bir gelişme olduğunu belirtelim. Onlar adına olumsuz bir gelişme olsa da kullanıcıların büyük çoğunluğu rahat edecek.