Call of Duty 2023'te Bir Yıl Ara Verebilir

Call of Duty 2023'te Bir Yıl Ara Verebilir

Activision'ın oyunları çok hızlı başlattığı konusunda endişeli olduğu bildirildi.

Bu yıldan sonraki büyük Call of Duty oyunu için bir süre bekliyor olabilirsiniz. Bloomberg kaynakları, Activision'ın Vanguard'ın satış hedeflerini "karşılamamasının" ardından 2023 Call of Duty sürümünü ertelediğini iddia ediyor. Yöneticilerin, serideki oyunları çok hızlı piyasaya sürdüklerinden korktukları ve Black Ops Cold War'un yeni oyun için bir miktar talep görmüş olabileceği bildiriliyor. Oynaması ücretsiz Warzone, ücretli sürümlerin satışlarını da etkilemiş olabilir.

Activision'ın, yeni bir ücretsiz çevrimiçi oyun ve 2022'nin sonlarında çıkacak amiral gemisi Call of Duty oyunu için bir dizi ekstra içerik de dahil olmak üzere, eksikliği giderecek projeler üzerinde çalıştığı söyleniyor. Treyarch'ın çalıştığına inanılıyor. ertelenmiş oyunda ve ücretsiz oynama teklifine yardımcı olacaktır. Bahşiş verenlere göre gecikme, Microsoft'un Activision'ı satın almasıyla bağlantılı değil. Bu anlaşmanın 2023'e kadar kapanması beklenmiyor.

Yayıncı, Bloomberg'e yaptığı açıklamada gecikmeyi onaylamadı veya reddetmedi. Bunun yerine sözcü, 2022, 2023 ve önümüzdeki yıllar için ücretli ve ücretsiz Call of Duty "deneyimlerinden" oluşan "heyecan verici bir liste" sözü verdi. Temsilciye göre Activision "zamanı geldiğinde" daha fazlasını paylaşacaktı. Şirket, bu yılki sürümün, 2019 Modern Warfare yeniden başlatmasının Infinity Ward tarafından geliştirilen bir devamı olduğunu zaten açıklamıştı.

Söylenti gecikmesi, Ubisoft'un bir Assassin's Creed Valhalla genişlemesini DLC'ye dönüştürdüğü söylendiğinde geliyor, çünkü Valhalla'nın kendisi ile çevrimiçi odaklı Infinity arasındaki boşluğu dolduruyor. Değişen programların arkasındaki koşullar farklı olsa da, ortak bir unsur var: her iki büyük yayıncı da imza franchise'ları için yıllık yayın planlarını sürdürmekte zorlanıyor. Şirketlerin bu günden itibaren yayınlarını yavaşlatacağının garantisi yok, ancak geçmiş yıllarda olduğu kadar öngörülebilir olmayabilirler.